انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: سوال در مورد آبدیت به نسخه 17.04 بدون از دست دادن نرم افزار ها و اطلاعات  (دفعات بازدید: 724 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین soft2fire

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
سلام به همه دوستان و عزیزان
من از نسخه 16.04 استفاده میکردم و کلی نرم افزار روی سیستم داشتم که نصب و کانفیگ همشون واقعا ازار دهنده و سخته
از جمله اندروید استدیو و شبیه سازش که واقعا پرمیشن هاش ازار دهندست

زدم ابدیت شروع به دانلود پکیج ها کرد بعد از حدود یک ساعت پنجره مربوط به ابدیت تیره شد و همونجوری سک ساعت هم موند و مجبور به ریست شدم
حالا نسخه 17.04 رو دارم دانلود میکنم
میخوام ببینم امکانش هست که من بریزم روی فلش و ریپیر و ابگرد بزنم
بدون این که اطلاعات و نرم افزار های نصب شده روی اوبونتو و تنظیمات و کانفیگ ها و کتابخانه های دانلود شده و ستینگ هام پاک نشه؟
مثل ابدیت در ویندوز؟

و این که که نسخه های 17.04 و 17.10 ایا استیبل هستند یا اینکه نه همون نسخه 16.04 رو نصب کنم؟

سوال بعد این که راهی داره سیستم رو درست کنم بدون نصب دوباره؟
از قسمت ریکاوری مود  repaire the all pakage رو هم زدم و کارش رو تا انتها انجام داد ولی بازم سیستم درست نشد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
میخوام ببینم امکانش هست که من بریزم روی فلش و ریپیر و ابگرد بزنم
بدون این که اطلاعات و نرم افزار های نصب شده روی اوبونتو و تنظیمات و کانفیگ ها و کتابخانه های دانلود شده و ستینگ هام پاک نشه؟
مثل ابدیت در ویندوز؟
خیر

و این که که نسخه های 17.04 و 17.10 ایا استیبل هستند یا اینکه نه همون نسخه 16.04 رو نصب کنم؟
۱۷.۰۴ پایداره، ولی ۱۷.۱۰ نیست.

سوال بعد این که راهی داره سیستم رو درست کنم بدون نصب دوباره؟
بله. اگه به ریکاوری دسترسی داردی، باهاش بالا بیا، check filesystem رو بزن و بعد در محیط خط فرمان، خروجی این رو بده:
$ sudo apt install -fاحتمالاً خودش هم راهنمای‌های خوبی بکنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ahangarha

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33

اگر home روی پارتیشن جداگانه داشته باشید (که بعید می‌دونم) غالب تنظیمات و کانفیگ‌هایی که به کاربر مرتبط هستند باقی می‌مونن.
در غیر این صورت، home همین حساب کاربری رو جایی بک‌آپ بگیرید و بعد از نصب سیستم عامل جدید، جای‌گزین کنید.

همیشه نصب تازه بیش از به روزرسانی توصیه می‌شه. اما چیزی که معمولا تاکید بسیار بر پرهیز ازش می‌شه، ارتقا از نسخه‌های LTS به سایر نسخه‌هاست.
یک نگاهی به برنامه aptik داشته باشید. این برنامه می‌تونه به نوعی از فایل‌ها، تنظیمات و برنامه‌های نصب شده روی سیستم نسخه پشتیبان بگیره. البته ظاهرا خود برنامه‌ها رو کپی نمی‌کنه و فقط لیست تهیه می‌کنه که بعدا می‌شه به راحتی و البته با داشتن اینترنت، همگی رو نصب کرد.

اگر نکته‌ی اشتباهی بود، دوستان با تجربه‌تر اصلاح کنند