انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راه اندازی یک سیستم بسیار قدیمی (حل شد )  (دفعات بازدید: 1929 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
در کل اگر کسی نمیخواد محیط گرافیکی نصب کنه، دلیل خاصی برای استفاده از آرچ و اوبونتو وجود نداره، دبیان مناسب‌تر است.
چرا دبیان بهتر هست؟ چرا دلیل خاصی برای استفاده از اوبونتو وجود نداره؟ اینکه بگیم فلان توزیع بهتر هست، فرق می‌کنه با اینکه بگیم دلیلی برای استفاده از بقیه توزیع‌ها نیست.
دبیان بسته‌های بیشتری داره، مخصوصا برنامه‌ها با واسط خط فرمان و متنی. اوبونتو بیشتر به درد استفاده برای دسکتاپ میخوره.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دبیان بسته‌های بیشتری داره، مخصوصا برنامه‌ها با واسط خط فرمان و متنی. اوبونتو بیشتر به درد استفاده برای دسکتاپ میخوره.
ادّعای شما نامعتبر است!
اوبونتو تمام مخازن دبیان رو داره، به همراه تعداد زیادی بسته‌های اختصاصی مثل یونیتی و وابسته‌هاش.
در ضمن اوبونتو سرور پراستفاده‌ترین توزیع برای سرورها در جهانه که حدود ۴درصد بیش‌تر از دبیان ازش استفاده می‌شه. منبع: https://w3techs.com/technologies/details/os-linux/all/all
هم‌چنین اوبونتوی غیر دسکتاپ در حوزه‌های زیادی مثل IoT و روباتیک و… هم که اصلاً‌دبیان بهشون ورود نکرده، توزیع اصلی و مرجع جهانیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
اوبونتو بیشتر به درد استفاده برای دسکتاپ میخوره.

این حرف کاملن اشتباه هست. اوبونتو یکی از معتبرترین توزیع‌ها برای سرورها هست.