انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در ذخیره فایل در nginx اوبونتو دسترسی پوشه  (دفعات بازدید: 2212 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین how3ein.gh

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 32
با سلام خدمت دوست های عزیز

راستش من روی اوبونتو 14.04 nginx رو نصب کردم و داخل پوشه usr/share/nginx/html فایلم قرار داره .

وقتی توش می خوام اپلود کنم تو اون پوشه ای که گفتم باید از دستور sudo استفاده کنم که بتونم با gedit فرضا یه فایل درست کنم و ذخیره کنم.

حالا من دارم از یک ادیتور استفاده می کنم و وقتی save رو می زنم میگه نمیشه ذخیره کنی ...

چه کنم که این پوشه از این دستور sudo در بیاد؟
« آخرین ویرایش: 24 تیر 1396، 10:13 ب‌ظ توسط how3ein.gh »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
اطلاعات اون پوشه نباید تغییری بکنه. اگر می‌خواید تغییری بدید، توی /var/www/ تغییر بدید.

در صورتی که در مورد مجوزها اطلاعاتی ندارید، پیشنهاد می‌کنم قبل شروع کار با nginx، ابتدا با اطلاعات پایه‌ای سیستم‌عامل شروع کنید و بعد قدم‌های بعدی رو برید. روند آموزشی مدارک LPI می‌تونه خوب باشه و احتمالا بسیار کمکتون می‌کنه.

آفلاین how3ein.gh

• Jr. Member
  • *
اطلاعات اون پوشه نباید تغییری بکنه. اگر می‌خواید تغییری بدید، توی /var/www/ تغییر بدید.

در صورتی که در مورد مجوزها اطلاعاتی ندارید، پیشنهاد می‌کنم قبل شروع کار با nginx، ابتدا با اطلاعات پایه‌ای سیستم‌عامل شروع کنید و بعد قدم‌های بعدی رو برید. روند آموزشی مدارک LPI می‌تونه خوب باشه و احتمالا بسیار کمکتون می‌کنه.

ممنونم از کمکت اما من فقط می خوام بدونم چه شکلی این رو حل کنم ... پس اگر به نظر شما مکان فایل رو تغییر بدم راستش من بلد نیستم تازه کارم خوشحال میشم کمکم کنید ...

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
ممنونم از کمکت اما من فقط می خوام بدونم چه شکلی این رو حل کنم
عزیز اگه پایه ها رو ندونی به مشکل بر میخوری. یعنی میشه همین طوری هم یاد گرفت ولی خیلی خیلی سخت تر میشه و هر روز کلی باید تاپیک باز کنی و برگردی و ... و آخر سر هم وقتی یه یه مشکل ساده ولی تازه! بر خورد بکنی نمی تونی حلش کنی.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
از سطح دسترسی ها استفاده کن .
در مورد chown , chmod تحقیق کن به جوابت می رسی :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین how3ein.gh

• Jr. Member
  • *

ممنون از پاسخ گویی شما و دیگر دوستان از همتون ممنونم

ولی یه سوال اگر من سطح دست رسی رو جوری کنم که مشکلم حل شه به نظرتون تو این فولدر با توجه به توضیحات یکی از کاربران مشکلی پیش نمیاد؟

امنیت سیستمم به خطر نمی افته؟

آفلاین how3ein.gh

• Jr. Member
  • *
ممنونم از کمکت اما من فقط می خوام بدونم چه شکلی این رو حل کنم
عزیز اگه پایه ها رو ندونی به مشکل بر میخوری. یعنی میشه همین طوری هم یاد گرفت ولی خیلی خیلی سخت تر میشه و هر روز کلی باید تاپیک باز کنی و برگردی و ... و آخر سر هم وقتی یه یه مشکل ساده ولی تازه! بر خورد بکنی نمی تونی حلش کنی.

خیلی ممنونم ازت

اما من الان خیلی مشکلم گیره و اگر یکم راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم ... حرف شما کاملا درسته اما من الان وقتشو رو ندارم و فقط کمک شما می

تونه مشکلم رو حل کنه که سر فرصت همین طور که شما و دوست دیگرمون راهنمایی کردن برای یادگیری پایه سیستم عامل اقدام کنم

بازم ممنون

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
محتوای اون پوشه ی گفته شده نباید تغییر پیدا کنه.
برای تغییر صفحه ی پیشفرض nginx باید محتوای پوشه ی زیر رو دستکاری کرد:
/var/www/html
برای حل مشکل دسترسی اگه بخوام همین طوری یه راه حل بگم اینکه این دستور رو بزن:
sudo chmod 777 -R /var/www
مطمئنا این روش برای یه فعالیت جدی مناسب نخواهد بود ولی برای کارای شخصی مشکلی پیش نمیاره معمولا.

در وبلاگ سوشا مطالب خوبی در مورد nginx هست. فقط باید بگردی ، مثلا این. سایت digitalocean.com هم خیلی خوبه.

آفلاین how3ein.gh

• Jr. Member
  • *
بازم ممنون

چند سوال:

۱- اگر به خوام اطلاعات ابتدایی لینوکس رو بدونم تا پیشرفته باید چه کنم؟

۲- پیشفرض اپلود فایل در nginx تو پوشه usr/share/nginx/html هست که چه کنم که بشه var/wwww ؟

بازم ممنون

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
بازم ممنون

چند سوال:

۲- پیشفرض اپلود فایل در nginx تو پوشه usr/share/nginx/html هست که چه کنم که بشه var/wwww ؟

بازم ممنون
سوال جدید ، تاپیک جدید

آفلاین how3ein.gh

• Jr. Member
  • *
بازم ممنون

چند سوال:

بازم ممنون

طبق فرمایش شما تاپیک جدید ایجاد شد
سوال جدید ، تاپیک جدید

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی

ولی یه سوال اگر من سطح دست رسی رو جوری کنم که مشکلم حل شه به نظرتون تو این فولدر با توجه به توضیحات یکی از کاربران مشکلی پیش نمیاد؟

دیگه اون بستگی به خودتون داره که چجوری بخوایید سطح دسترسی تعیین کنید !
اگه در مورد chown تحقیق کنید جوابتون رو می گیرید !
مثلا من برای کاربری که به عنوان ftp ازش استفاده می کنم سطح دسترسی پوشه /var/www/html رو 755 برای اون کاربر در نظر گرفتم که یعنی با اکانت ftp می تونم به کل اون دایرکتوری دسترسی داشته باشم ولی با یوزر های دیگه باید به صورت sudo و یا روت کار کنم !

در کله بنابر پیشنهاد nixoeen شما سعی کنید دوره های lpic1 | lpic2 رو بگزرونید ( جادی یه آموزش برای این دوره ها داره و آموزش ها و اکادمی های زیادی هستن برای برگزاری این دوره )
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
جادی یه آموزش برای این دوره ها
Just for LPIC 1
واسه LPIC 2 هم آموزش خوب انگلیسی کم نداریم (البته اگر بخوایی به کپی رایت پایند باشی به مشکل بر میخوری ولی واسه دزدهای دریایی مشکلی پیش نمیاد)

آفلاین how3ein.gh

• Jr. Member
  • *

دیگه اون بستگی به خودتون داره که چجوری بخوایید سطح دسترسی تعیین کنید !
اگه در مورد chown تحقیق کنید جوابتون رو می گیرید !
مثلا من برای کاربری که به عنوان ftp ازش استفاده می کنم سطح دسترسی پوشه /var/www/html رو 755 برای اون کاربر در نظر گرفتم که یعنی با اکانت ftp می تونم به کل اون دایرکتوری دسترسی داشته باشم ولی با یوزر های دیگه باید به صورت sudo و یا روت کار کنم !

در کله بنابر پیشنهاد nixoeen شما سعی کنید دوره های lpic1 | lpic2 رو بگزرونید ( جادی یه آموزش برای این دوره ها داره و آموزش ها و اکادمی های زیادی هستن برای برگزاری این دوره )
جادی یه آموزش برای این دوره ها
Just for LPIC 1
واسه LPIC 2 هم آموزش خوب انگلیسی کم نداریم (البته اگر بخوایی به کپی رایت پایند باشی به مشکل بر میخوری ولی واسه دزدهای دریایی مشکلی پیش نمیاد)

از همتون ممنونم بابت کمک هاتون