انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف سختگیریهای بیمورد علیه کاربران جدید انجمن  (دفعات بازدید: 3333 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vahidenglish

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
با سلام خدمت اعضا و ناظرین محترم انجمن:
  من کاربر جدید انجمن می باشم . امروز من در پاسخ به یک پست قدیمی مطالبی مفید ارسال کردم تا مشکل یکی از کاربران حل شود . متاسفانه ناظر انجمن جناب اقای دانیال بهزادی تنها به بهانه ی قدیمی بودن تاپیک  ،  پست مرا حذف کردند و به من هشدار دادند و زحمات مرا هدر دادند و مانع رفع مشکل ان کاربر شدند . متاسفانه این انجمن شمشیر را از رو بسته و علیه کاربران جدید  گارد گرفته است و انها را قانونشکن می داند و حتی برخی کاربران پیشنهادهایی علیه کاربران جدید در پستهای خود می نویسند و بنوعی انها را تحقیر می کنند . متاسفانه گویا قوانین این انجمن از قوانین شرع و مملکت نیز مهمتر است . رفتار خشن ناظران محترم و کاربران متعصب  عاقبت این انجمن را به انزوا می کشاند . شما ببینید در سایتهای خارجی چقدر محترمانه با کاربران جدید برخورد می کنند . ما اسم خودمان را ایرانی بافرهنگ و متمدن گذاشته ایم ولی همدیگر را درفضای مجازی  تیکه پاره می کنیم .
اگر می خواهید کاربران سایر سیستم عاملها با شما و گنو/لینوکس دوست شوند و بطور کامل به دنیای نرم افزار آزاد مهاجرت کنند قدری خوش اخلاق و باانصاف باشید و خدا را در نظر بگیرید . در ضمن امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه ی شرعی است و هرگز اسپم نیست . بدبختانه در این انجمن تنها چیزی که وجود ندارد اخلاق و رفتار خوب و خداپسندانه است . قفل کردن تاپیکها و هشدارهای بیمورد هنر نیست . با این رفتارهای خشن و بی منطق عملا ابروی دنیای نرم افزار آزاد را می برید . شما حتی اجازه نمی دهید که کاربران جدید دانسته ها و تجارب خود را به بقیه منتقل کنند . از نظر شما همه بیسواد و قانونشکن هستند ولی خودتان فرشته و دانشمند هستید . تنها با خوشرویی و مهربانی می توانید کاربران جدید را در این تاپیک نگه دارید . انطور که من فهمیدم این فروم حتی از پادگانهای آموزشی ارتش هم خشن تر و سختگیرتر است .  برای من و امثال من هیچ کاری ندارد که برای همیشه این انجمن را ترک کنیم . نیازی نیست ناظرین انجمن زحمت اخراج ما را بکشند. من خودم برای همیشه این فروم را ترک می کنم . فقط بدانید که انسان بداخلاق و خشن و بی منطق و عجول و پرخاشگر هرچقدر هم که دانشمند و متخصص  بزرگی باشد چون خودش را بهتر از بقیه می داند عملا هیچوقت رشد نمی کند و از این چیزی که هست بزرگتر نمی شود . این غرور بیجا و رفتارهای خشن و توهین امیز شما  عملا  دنیای  گنو/لینوکس را نابود می کند . باید بدانید که نه مایکروسافت و نه اپل  هیچکدام  نمی توانند  لینوکس را نابود کنند .  لینوکس توسط خود شما  نابود می شود که حتی به همدیگر هم رحم نمی کنید چه رسد به سایرین . ادم بداخلاق و خشن همیشه تنهاست . نه خدا از او راضی است و نه مردم . قوانین فروم شما با قوانین خشن حکومتهای کمونیستی هیچ فرقی ندارد . کاربر جدید  هنوز  نیامده  فراری می شود و بعد شما به ریش او می خندید و مسخره اش می کنید و حس خوبی به شما دست می دهد ولی این حس فریبنده است . بزرگترین دوست انسان  عقل او  و بزرگترین دشمن انسان جهل او می باشد . حالا ما به جهنم   لااقل ابروی  گنو/لینوکس را نبرید .
خداحافظ . برای همیشه .  به اقای دانیال بهزادی و سایر ناظرین انجمن بگویید در اسرع وقت مرا اخراج کنند .  نیازی به هشدار نیست . خودم برای همیشه می روم و به همه می گویم که هرگز عضو فرومهای لینوکسی نشوند زیرا اینجا با جهنم هیج فرقی ندارد . زنده باد زبان اسمبلی . زنده باد اسمبلر  Fasm .  زنده باد سیستم عاملهای اسمبلی . زنده باد آزادی واقعی و مشروع . 

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
وحید جان سلام
تو اینجا هم عموم کاربران قدیمی با کابران تازه کار با ادب برخورد می کنن
مثلاً شما تو این پست که همین مربوط به همین 1 ساعت قبله به برخورد من و مهران عزیز نیگاه کنین :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,33777.msg1145407.html#msg1145407
همون طور که می بینین برخورد ها در عین ادب و احترام و بوده ...
حتی اگه یک نفر برخورد نامناسبی داشته باشه نمی تونیم تعمیم بدیم به همه ی ایرانی و یا همه ی کاربران این انجمن اون مسئله مربوط به فقط یک نفر میشه نه همه
اینجا کسی دیگران رو تحقیر نمی کنه و در واقع تحقیر کردن بی معنیه به چند دلیل :
1.درجه ی کاربری لزومی بر باسواد بودن فرد نیست شاید یک نفر علاقه ای به عضویت نداشته و وقتی که تازه عضو شده , کاربر Newbie محسوب می شه ولی ممکنه سطح اطلاعات خیلی بالایی داشته باشه (و البته برعکسش هم ممکنه یعنی یک نفر با سطح اطلاعات پایین و درجه ی کاربری بالا)
2.خود کاربرای به اصطلاح حرفه ای هم یک زمانی آماتور بودن و تو همین انجمن هم کاربر تازه وارد محسوب می شدن ولی با فعالیت خوب خودشون رو اثبات کردن
3.حتی اگه فرد مقابل اطلاعات کمی هم داشته باشه دلیلی بر تحقیر نمی شه چون هر کس تو یک زمینه مهارت داره و مثلاً ممکنه طرف مقابل من نوازنده ی ماهری باشه پس اونم باید من رو در زمینه ی موسیقی تحقیر کنه و این عمل کاملاً بی معنیه چون باعث می شه یک عده آدم دور هم جمع بشیم و همدیگرو به خاطر اطلاعات خودمون که دیگران ازش بی بهره هستند مسخره کنیم ...

مطلب بعدی در مورد بالا آوردن پست های قدیمی به چند دلیل اجازه داده نمی شه :
1.صاحب اون پست بعد چندین سال یا جوابش رو گرفته و یا کلاً بی خیال شده
2.باعث آشفتگی می شه مثلا یه نمونه اش رو من بالا لینک دادم خودتون قضاوت کنین اگه این اتفاق هر روز چند بار بیوفته چی می شه
3.بعضی مطالب کاملاً منسوخ و قدیمی شدن و ادامه دادنشون بی معنیه مثلا ممکنه تو یک تاپیک در مورد مشکلات لینوکس 2 صحبت کنن حالا در شرایط فعلی که کرنل 4 برای اوبونتو اومده ادامه ی بحث قبلی بی معنیه

به هر حال خوب یا بد هر فروم یک سری قوانین داره و باید اونا اجرا بشه مثلاً همینی که شما مطرح کردین از قوانین ubuntuforums هم هستش ولی از قوانین AskUbuntu نیست به هر حال قوانین بستگی به خود فروم و ناظرهاش داره و کاربرا من الجمله خود من باید اونا رو رعایت کنن

مثلاً AskUbuntu هم قانون داره که پرسیدن سوالات تکراری غیرمجازه و یا پرسیدن سوال از مابقی توزیع ها غیرمجازه و اونجا هم کاربرها نمیان اعتراض کنن (و یا پستی توی meta بذارن) چرا بر فرض مثال پست منو Duplicate و یا  off-topic زدین ؟ چون می دونن این قانونه و افراد موظف به اجراش هستن
و یا مثلاً قانونی که وجود داره شما اجازه ی پرسیدن سوال برای دریافت اطاعات بیشتر رو تو قسمت Answer ندارین و اگه سوالی هم دارین باید تو کامنت ها بپرسین
و یا مثلاً اجازه ی نوشتن تشکر و غیره تو صورت سوال وجود نداره و کاربرا با دیدن چنین جملاتی پست شما رو ویرایش خواهند کرد و کلاً مسائل از این دست زیاده ...

در کل وحید جان , اگر برخورد کسی هم ناراحت شدین به دل نگیرین
در ضمن می تونین پست مفیدتون رو هم تحت عنوان آموزش توی پست جدید مطرح کنین مطمئناً استقبال می شه
موفق باشین
« آخرین ویرایش: 28 تیر 1396، 12:28 ق‌ظ توسط ali76 »

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
کاربر عزیز، بسیار ممنون که سعی کردید مشکل یک کاربر که ۶-۷ سال پیش پرسیده بوده (11 مهر 1389، 07:25 ب‌ظ) رو حل کنید! ولی متاسفانه پاسخ به پست‌های چندین سال پیش کمکی به کاربرها نمی‌کنه، بلکه باعث آزار کاربرها و ناظرها هم میشه. در صورتی که علاقه به فعالیت در این انجمن دارید، قبل از شروع به شکایت و سعی به تغییر انجمن بعد از تنها دو پست، بهتره ابتدا قوانین رو مطالعه کنید، کمی فعالیت کنید و با محیط اینجا آشنا بشید. لطفا از نوشتن توی پست‌هایی که عمر طولانی‌ای دارند هم پرهیز کنید :)
« آخرین ویرایش: 28 تیر 1396، 02:00 ق‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین vahidenglish

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام . لطفا اجازه دهید چند مطلب را بگویم:
1. من هرگز به همه ی ایرانیها یا کاربران توهین نکردم . منظورم این بود که در طول این دوسال اخیر شاهد درگیریهای لفظی و بعضا اهانت کاربران همین فروم به همدیگر بوده ام . یعنی دو کاربر لینوکسی که از هر جهت عقیده ی یکسانی دارند برسر موضوعات جزئی و کم اهمیت با یکدیگر درگیر شده اند . من الان 2 سال است که پستهای این انجمن را می خوانم و دفعه ی اولم نیست و این درخواست من پس از دو سال مرور انجمن شما بوده است نه 2 پست ساده . من اصولا سایتها و انجمنهای ایرانی و خارجی را کاملا مرور می کنم و رفتارهای کاربرانشان را با خواندن نظراتشان حدس می زنم . شما ببینید حتی در معتبرترین سایتها و انجمنهای بین المللی خارجی رفتارمدیران و ناظران سایت با کاربران جدید و عصبی و بعضا بی ادب  بسیار با ارامش و خونسردی است طوریکه بعدا همان کاربر جدید خودش شرمنده می شود و عذرخواهی می کند . انها خیلی صبور هستند و با دلایل منطقی کاربر معترض را  قانع می کنند .
2. سیستم انجمن شما خیلی پیچیده و گیج کننده است و طبیعی است که کاربر جدید ناخواسته برخی کارهای فنی را بدلیل سردرگم شدن بصورت کاملا  سهوی انجام دهد . ولی شما تصور می کنید که او عمدا خرابکاری کرده است و اوضاع انجمن را آشفته کرده است .
مثلا همین عبارت  (خارج شده است)   چگونه در پستهای شما ایجاد می شود ولی در پستهای من بجایش یک عدد ایجاد می شود و خیلی دکمه ها و گزینه ها که واقعا نیاز به اموزش دارد . پس من قالب فیزیکی انجمن شما را خراب نکرده ام . 
بیانیه ی سیاسی هم ننوشتم تا شما را به دردسر بیاندازم فقط گفتم این سختگیریهای شدید انجمن شما  کاربر  جدید  را دیوانه می کند . کلماتی که بکار بردم فقط نوعی تشبیه بود نه اینکه بخواهم انگ به شما بزنم . 
3. من 15 سال است که کاربر رایانه هستم و همیشه در اینترنت چیزهای جالب فراوان می دیدم که متاسفانه در ایران کسی از انها خبر ندارد یا اگر هم داشته باشد بدلایل مختلف پنهان می کند  . بهرحال وجدانم اجازه نمی دهد که دروغهای شرکتهای تجاری  پول پرست حیله گر را ببینم و اطلاع رسانی نکنم . مثل دروغهایی که این شرکتها و مزدورانشان علیه زبان اسمبلی گفته اند و هزاران برنامه نویس و حتی مهندس رایانه را فریب داده اند . هنوز که هنوز است در سایتهای ایرانی هیچکس کاربردهای زبان اسمبلی را نمی داند یا عمدا بازگو نمی کند . در جزوات اموزشی رشته مهندسی رایانه دانشگاههای ایران نیز هنوز همان افکار قدیمی و غلط راجع به زبان اسمبلی  رسما در قالب کتاب و جزوه نوشته می شود که واقعا مایه تاسف است . هیچکس هم اعتراض نمی کند .  چه مشکل ان کاربر 5 سال پیش حل شده باشد چه نشده باشد وظیفه ی من اطلاع رسانی است . همین بی خیالی ما باعث شده که هیچ پیشرفتی نکنیم . فقط به فکر منافع شخصی خود یا منافع سایتمان هستیم .
این دسته بندیهای فراوان و پیچیده و سختگیریهای بیمورد برسر مسائل کم اهمیت کار را دشوار کرده است .
من بارها شاهد بودم که بحثها در این انجمن به انحراف کشیده شده است . مثل دعوای بین طرفداران زبان فارسی و عربی بر سر  اصطلاحی مثل انشقاق . خب همه ما کلماتی همچون انشقاق و مشتق را می فهمیم اما کمتر کسی مفهوم کلمه ی فورک  را می فهمد . یا اینکه کاربر علنا به مقدسات و زبان عربی توهین می کند و هیچ ناظری به او تذکر نمی دهد اما اگر کسی یک کلمه حرف حساب زد فورا به او می گویند  اسپم  نفرست . 
من قوانین انجمن شما را مطالعه کردم و دو سال است که دعواها و اختلاف نظرات شدید کاربران برسر مسائل بی اهمیت را دیده ام . پس می دانم که در انجمن شما اکثر اوقات جنگ و دعوا رخ می دهد .
وقتی شما با همدیگر اینقدر درگیری دارید نباید توقع داشته باشید که یک کاربر جدید جرات کند با شما حتی یک سلام و علیک ساده بکند . انجمن شما  بیش از حد لازم منظم و خشک است و کاربر جدید اصلا احساس ارامش نمی کند و نگران است مبادا حرفی بزند و 100 نفر ادم عصبانی او را تکه پاره کنند .
ناظرین محترم لطف کنند همانطور که به کاربران جدید گیر می دهند با کاربران قدیمی متخلف و جنجالی هم برخورد کنند . اگر قانونی است باید برای همه باشد . منظورم قوانین اخلاقی و شرعی است . 
قوانین فنی خاص  این انجمن بجز پیچیده کردن کارها و اشفته و گیج کردن کاربران جدید  هیچ نتیجه ای ندارد.
اینجا فضای مجازی است نه بازداشتگاه یا زندان . این قوانین شما عملا بجز  فراری دادن کاربران سایر سیستم عاملها  نتیجه ی دیگری ندارد .
حالا دیگر خود دانید . از من  گفتن بود .
نگران نباشید من دیگر کاری به پستهای قدیمی ندارم تا ارامش مجددا به شما  برگردد .

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
عزیز من تا جایی که درک کردم سو تفاهمی ایجاد شده و شاید پشت سر هم شما بد شانسی آوردید که این قدر ناراحت هم شدی.

چون نوشتاره ، من نمی تونم اون احساسی که در حال نوشتن یک متن رو داشتم رو منتقل کنم.

مورد دوم اینکه دعوا اصلا بد نیست. شما اگر کمی در تاریخ صد سال اخیر ایالات متحده مطالعه کنید (مثلا ماجرای سیاهپوستان در دهه ی شصت) متوجه میشید که بحث و جدل (تا جایی که موجب شکسته شدن حرمت ها نشه) خیلی هم بد نیست. من هم می تونم حرفم رو بزنم ، شما هم میتونی حرفت رو بزنی ، من و شما و بقیه که دارن اون مطلب رو میخونن افق جدیدی به روشون باز میشه و بهتر می تونن تصمیم گیری کنن. این سیستمی هست که در دانشگاه های بسیاری از کشور ها هم انجام میشه! این بد هست که مثلا هر چی که کاربر x میگه رو ، عده بیان و باهاش مخالفت کنن ، یعنی مافیایی بشه. ولی تاجایی که من دیدم این طوری نیس در این فروم. یه تاپیکی هست با شبکه ی ملی اطلاعات موافق اید یا نه ، من اونجا خیلی فعالم! و به قول شما دارم دعوا می کنم ، ولی در اصل دعوا نیس. وقتی میشه گفت اونجا دعوا هست که افراد تصمیم خودشونو بگیرن که تحت هر شرایطی من طرف فلانی رو قراره بگیرم ، در حالی که اونجا یکی میاد میگه فلان چیز اینترنت بدون فیلتر بده ، دیگری میاد میگه که فلان چیزه سانسور بده. یعنی دلیل میارن برای هم.

در مورد اون جایی هم که گفتی در برابر کاربران جدید جبهه می گیرن ، من به شخصه هیچ وقت به نام کاربری نگاه نمی کنم ، اگر اون آدم عگس گراواتار داشته باشه و برام آشنا باشه اون عکس ، میشناسم اش ولی نداشته باشه از بس نام کاربری داریم که معمولا یادم میره کی به کیه!

در مورد تاپیک قدیمی هم که گفتی ، حقیقتا بالا اومدن بعضی پست ها قدیمی هست. در قوانین هم این مورد اومده. به نظرم بهتره شما کمی صبوری کنی و سریع فکر نکنی اینجا ناظر انجمن بر علیه ات هست. ممکنه اشتباهی صورت بگیره ولی طوری نیست که سریع بهمون بر بخوره. خیلی وقت هم خیلی ها از دانیال بهزادی و بقیه ی ناظران (مخصوصا آقا سلمان و آقا معین) تشکر می کنن.

ولی این تاپیک باعث شد که من در برخوردم با کاربران تازه خیلی خیلی بیشتر دقت کنم.

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
یا اینکه کاربر علنا به مقدسات و زبان عربی توهین می کند و هیچ ناظری به او تذکر نمی دهد
اینجا کاری با اعتقادات افراد نداریم و علاقه‌ای هم نداریم که اون‌ها اینجا بیان بشن. چه گاوپرست باشید (مثل خیلی از توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزارهای آزاد در هند)، چرا خدا رو قبول نداشته باشید (مثل توروالدز و استالمن)، چه شیعه یا سنی باشید، یا به هیولای اسپاگتی پرنده اعتقاد داشته باشید یا نه، تا وقتی که اعتقاداتتون رو وارد پست‌هاتون نکنید و به بقیه کمک کنید، ما پذیرای شما هستیم و از فعالیتتون خوشحال میشیم.

من الان 2 سال است که پستهای این انجمن را می خوانم و دفعه ی اولم نیست و این درخواست من پس از دو سال مرور انجمن شما بوده است نه 2 پست ساده .
اگر دو سال هست که پست‌ها رو می‌خونید، پس یک کاربر تازه‌کار نیستید و باید بدونید که ارسال در پست‌های قدیمی، بخصوص پستی که از اون ۷ سال گذشته، کمکی به کاربرها نمی‌کنه و تنها باعث افزایش کار ناظرها میشه. من به شخصه ترجیح میدم وقتم رو صرف توسعه‌ی انجمن و ویکی بکنم، بجای اینکه پست‌ها رو قفل کنم و به کاربرها قوانین رو تذکر بدم.

لطفا از این پس قوانین رو رعایت کنید و مسلما خواهید دید که همه قدردان شما خواهند بود.