انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: تنظیم مسیر پیش فرض ترمینال به tmp/ (حل شد)  (دفعات بازدید: 1473 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Centaur

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
  • wassup? :D
تنظیم مسیر پیش فرض ترمینال به tmp/ (حل شد)
« : 26 امرداد 1396، 02:00 ب‌ظ »
سلام دوستان.
یه سوال چندان بی ربط ولی خب ذهن مو درگیر کرده و شاید برای چند نفر دیگه مفید باشه.
چرا مسیر پیش فرض همه ترمینال ها روی USER/hmoe/ تنظیم شده؟
چون اگر کاربر حواسش نباشه یا ... و یکی از دایرکتوری ها رو پاک کنه یا اسیبی به اون قسمت بزنه معمولا غیر قابل جبرانه
و بهتر بود که مسیر پیش فرض ترمینال به tmp/ تغییر میکرد درسته؟ (البته در این مورد اگر کاربر در حال کا روی فایل مهمی باشه و خاموش شدن ناگهانی دستگاه همه چیز از بین میره)
ممنون میشم نظرات و تجربیات تون رو با من به اشتراک بگذازید. 
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1396، 07:13 ب‌ظ توسط Centaur »
.Spirits of the earth guide me

-Barathrum-

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : تنظیم مسیر پیش فرض ترمینال به tmp/
« پاسخ #1 : 26 امرداد 1396، 02:06 ب‌ظ »
من همینجوری راحت‌تر هستم که پیش‌فرض داخل HOME هست. در غیراین صورت در هر نوبت که ترمینال رو باز می‌کردم باید یه cd میزدم تا برسم به HOME و کارهام رو انجام بدم.

در ضمن پاک کردن فایل‌های توی HOME سیستم رو خراب نمی‌کنه.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #2 : 26 امرداد 1396، 03:47 ب‌ظ »
سلام
ترمینال هر کاربر باید تو محیطی باز بشه که مال خودشه نه مال کاربران دیگه و بهترین انتخاب از پوشه های کاربر همون پوشه ی home هستش
چون اگر کاربر حواسش نباشه یا ... و یکی از دایرکتوری ها رو پاک کنه یا اسیبی به اون قسمت بزنه معمولا غیر قابل جبرانه
این اتفاق می تونه هر جایی اتفاق بیوفته و کاربر باید مواظب باشه تا کاری رو که اطلاعی در موردش نداره رو انجام نده
مثلا مقدار پیش فرض desktop توی ~/Desktop تعریف شده (این مقدار رو می شه با دستکاری فایل  ~/.config/user-dirs.dirs تغییر داد) حالا ممکنه یک نفر بیاد و یک فایل مهم تو دسکتاپش رو permanently delete کنه الان ما باید بیایم بگیم که محل پیش فرض دسکتاپ باید عوض بشه و کاربر با روشن کردن سیستم و واردکردن رمز محتوی tmp رو به عنوان دسکتاپش ببینه ؟
و بهتر بود که مسیر پیش فرض ترمینال به tmp/ تغییر میکرد درسته؟ (البته در این مورد اگر کاربر در حال کا روی فایل مهمی باشه و خاموش شدن ناگهانی دستگاه همه چیز از بین میره)
علاوه بر موردی که شما گفتین پوشه ی tmp مال کاربر عادی نیست بلکه owner اون root هستش (با اینکه امکان خوندن و نوشتن توی اون فایل برای همه وجود داره) و دلیلی نداره که ترمینال توی یه محلی باز بشه که مال کاربر نیست
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1396، 03:53 ب‌ظ توسط ali76 »

آفلاین Centaur

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
  • wassup? :D
« پاسخ #3 : 26 امرداد 1396، 07:07 ب‌ظ »
من همینجوری راحت‌تر هستم که پیش‌فرض داخل HOME هست. در غیراین صورت در هر نوبت که ترمینال رو باز می‌کردم باید یه cd میزدم تا برسم به HOME و کارهام رو انجام بدم.

در ضمن پاک کردن فایل‌های توی HOME سیستم رو خراب نمی‌کنه.

منظورم رو بد متوجه شدید. منظورم این نبود که سیستم عامل رو خراب میکنه.
منظورم از اسیب زدن به فایل ها
فایل های خود کاربر هست نه سیستم عامل!
و ممنون از پاسخ گویی تون.

سلام
ترمینال هر کاربر باید تو محیطی باز بشه که مال خودشه نه مال کاربران دیگه و بهترین انتخاب از پوشه های کاربر همون پوشه ی home هستش
این اتفاق می تونه هر جایی اتفاق بیوفته و کاربر باید مواظب باشه تا کاری رو که اطلاعی در موردش نداره رو انجام نده
مثلا مقدار پیش فرض desktop توی ~/Desktop تعریف شده (این مقدار رو می شه با دستکاری فایل  ~/.config/user-dirs.dirs تغییر داد) حالا ممکنه یک نفر بیاد و یک فایل مهم تو دسکتاپش رو permanently delete کنه الان ما باید بیایم بگیم که محل پیش فرض دسکتاپ باید عوض بشه و کاربر با روشن کردن سیستم و واردکردن رمز محتوی tmp رو به عنوان دسکتاپش ببینه ؟
علاوه بر موردی که شما گفتین پوشه ی tmp مال کاربر عادی نیست بلکه owner اون root هستش (با اینکه امکان خوندن و نوشتن توی اون فایل برای همه وجود داره) و دلیلی نداره که ترمینال توی یه محلی باز بشه که مال کاربر نیست

خیلی ممنون از جواب و اطلاعات تون.
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1396، 07:12 ب‌ظ توسط Centaur »
.Spirits of the earth guide me

-Barathrum-