انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: حذف نشدن برنامه ها از ubuntu software [حل شد]  (دفعات بازدید: 1513 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ehsanebrahimi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
    • احسان ابراهیمی
حذف نشدن برنامه ها از ubuntu software [حل شد]
« : 30 امرداد 1396، 03:23 ب‌ظ »
سلام
من میخواهم دو برنامه ی browser و ImageMagick (display Q16) را حذف کنم اما هر بار که remove را میزنم یا هیچ اتفاقی نمی‌افتد یا اینکه حذف میشود و بار بعدی که ubuntu software را باز میکنم دوباره برگشته اند!!

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید اینارو چطوری میتونم حذف کنم
راهی داره از ترمینال بصورت کامل حذفشون کنم؟

« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1396، 07:04 ب‌ظ توسط ehsanebrahimi »

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
پاسخ : حذف نشدن برنامه ها از ubuntu software
« پاسخ #1 : 30 امرداد 1396، 03:36 ب‌ظ »
سلام
احسان جان اگه اشتباه نکنم اسم اون Browser پکیج webbrowser-app هستش و اسم پکیج مربوط به ImageMagick هم imagemagick هستش (این پکیج خودش imagemagick-6.q16 رو نصب می کنه)
برای پاک کردن این دو پکیج این دستور رو وارد کنین :
sudo apt purge webbrowser-app imagemagick
و برای پاک کردن خرت و پرت ها و پکیج های اضافی هم دستور زیر رو وارد کنین :
sudo apt autoremove

آفلاین ehsanebrahimi

• Newbie
  • *
    • احسان ابراهیمی
« پاسخ #2 : 30 امرداد 1396، 04:23 ب‌ظ »
سلام
احسان جان اگه اشتباه نکنم اسم اون Browser پکیج webbrowser-app هستش و اسم پکیج مربوط به ImageMagick هم imagemagick هستش (این پکیج خودش imagemagick-6.q16 رو نصب می کنه)
برای پاک کردن این دو پکیج این دستور رو وارد کنین :
sudo apt purge webbrowser-app imagemagick
و برای پاک کردن خرت و پرت ها و پکیج های اضافی هم دستور زیر رو وارد کنین :
sudo apt autoremove

سلام

انجام دادم ولی متاسفانه حذف نشدن اسم پکیج ها رو از کجا باید پیدا کنم؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3 : 30 امرداد 1396، 04:31 ب‌ظ »
چرا میگی حذف نشدن؟

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #4 : 30 امرداد 1396، 04:48 ب‌ظ »
انجام دادم ولی متاسفانه حذف نشدن اسم پکیج ها رو از کجا باید پیدا کنم؟
همون طور که سلمان جان گفتن طبق خروجی کامل پاک شدن و مشکلی نداره

آفلاین ehsanebrahimi

• Newbie
  • *
    • احسان ابراهیمی
« پاسخ #5 : 30 امرداد 1396، 04:58 ب‌ظ »
توی ubuntu software توی تب installed هستن هنوز

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #6 : 30 امرداد 1396، 05:07 ب‌ظ »
اون browser حذف شده یا اونم هستش ؟
خروجی این دستور رو بذارین :
dpkg -l | egrep -i 'browser|imagemagick'

آفلاین ehsanebrahimi

• Newbie
  • *
    • احسان ابراهیمی
« پاسخ #7 : 30 امرداد 1396، 05:33 ب‌ظ »
اون browser حذف شده یا اونم هستش ؟

نه حذف نشده

نقل‌قول
خروجی این دستور رو بذارین :
dpkg -l | egrep -i 'browser|imagemagick'

~$ dpkg -l | egrep -i 'browser|imagemagick'
ii  chromium-codecs-ffmpeg-extra                  59.0.3071.109-0ubuntu0.16.04.1291            amd64        Extra ffmpeg codecs for the Chromium Browser
ii  firefox                                       54.0+build3-0ubuntu0.16.04.1                 amd64        Safe and easy web browser from Mozilla
ii  google-chrome-stable                          60.0.3112.78-1                               amd64        The web browser from Google
ii  gucharmap                                     1:3.18.2-1ubuntu1                            amd64        Unicode character picker and font browser
ii  imagemagick-common                            8:6.8.9.9-7ubuntu5.9                         all          image manipulation programs -- infrastructure
ii  info                                          6.1.0.dfsg.1-5                               amd64        Standalone GNU Info documentation browser
ii  libgucharmap-2-90-7:amd64                     1:3.18.2-1ubuntu1                            amd64        Unicode browser widget library (shared library)
ii  liboxideqt-qmlplugin:amd64                    1.21.5-0ubuntu0.16.04.1                      amd64        Web browser engine for Qt (QML plugin)
ii  liboxideqtcore0:amd64                         1.21.5-0ubuntu0.16.04.1                      amd64        Web browser engine for Qt (core library and components)
ii  liboxideqtquick0:amd64                        1.21.5-0ubuntu0.16.04.1                      amd64        Web browser engine for Qt (QtQuick library)
ii  libyelp0:amd64                                3.18.1-1ubuntu4                              amd64        Library for the GNOME help browser
ii  oxideqt-codecs-extra:amd64                    1.21.5-0ubuntu0.16.04.1                      amd64        Web browser engine for Qt (codecs)
rc  torbrowser-launcher                           0.2.4-1                                      amd64        helps download and run the Tor Browser Bundle
ii  yelp                                          3.18.1-1ubuntu4                              amd64        Help browser for GNOME
ii  yelp-xsl                                      3.18.1-1                                     all          XSL stylesheets for the yelp help browser

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #8 : 30 امرداد 1396، 06:39 ب‌ظ »
من تو ماشین مجازی اول خروجی dpkg -l رو توی یک فایل ریختم بعدش از طریق خود gnome-software پکیج های imagemagick و browser رو پاک کردم و دوباره خروجی همون دستور رو توی یک فایل جدید ریختم بعد با دستور grep -xvFf محتوی این دو فایل رو مقایسه کردم و نتیجه اینا شدن‌ :
rc  unity-webapps-common                            2.4.17+15.10.20150616-0ubuntu2              all          Unity WebApp integration scripts
rc  unity-webapps-service                           2.5.0~+16.04.20160201-0ubuntu2              amd64        Service for Web Apps integration with the Unity desktop
rc  webbrowser-app                                  0.23+17.04.20170321-0ubuntu1                amd64        Ubuntu web browser
rc  cups                                            2.2.2-1ubuntu1                              amd64        Common UNIX Printing System(tm) - PPD/driver support, web interface
rc  cups-filters                                    1.13.4-1ubuntu1                             amd64        OpenPrinting CUPS Filters - Main Package
rc  hplip                                           3.16.11+repack0-2                           amd64        HP Linux Printing and Imaging System (HPLIP)
rc  imagemagick                                     8:6.9.7.4+dfsg-3ubuntu1                     amd64        image manipulation programs -- binaries
rc  indicator-printers                              0.1.7+17.04.20170227-0ubuntu1               amd64        indicator showing active print jobs
rc  printer-driver-gutenprint                       5.2.12-1                                    amd64        printer drivers for CUPS
پس وقتی خود gnome-software این پکیج ها رو موقع پاک کردن پاک می کنه ما هم باید این کار رو بکنیم:
sudo apt purge webbrowser-app unity-webapps-common unity-webapps-common cups cups-filters hplip imagemagick indicator-printers printer-driver-gutenprint
sudo apt autoremove
من وقتی تست کردم بعد اجرای این دستور اون دو نرم افزار از لیست gnome-software پاک شدن و به احتمال زیاد برای شما هم پاک بشه

آفلاین ehsanebrahimi

• Newbie
  • *
    • احسان ابراهیمی
« پاسخ #9 : 30 امرداد 1396، 07:01 ب‌ظ »
واقعا تشکر از راهنمایی ها و وقتی که گذاشتید
حذف شدن بلاخره :D  یه آیکون پرینتر هتم بالای ناوبار دسکتاپ کنار ساعت بود اونم حذف شد
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1396، 07:03 ب‌ظ توسط ehsanebrahimi »

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
« پاسخ #10 : 30 امرداد 1396، 07:06 ب‌ظ »
واقعا تشکر از راهنمایی ها و وقتی که گذاشتید
حذف شدن بلاخره :D
خواهش می کنم احسان جان فقط لطف کنین عبارت (حل شد) رو به عنوان اضافه کنید

اینم به عنوان پانویس بگم تا بمونه برای کسایی که بعداً سر می زنن تو این جور شرایط ری استارت کردن lightdm (و یا هر dm هم که استفاده می کنین) هم می تونه مفید باشه چون این کار باعث می شه gnome-software دوباره به cache کردن لیست پکیج ها بپردازه و قطعاً پکیجی که حذف شده دیگه تو اون لیست نخواهد موند:
sudo service lightdm restart

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
پاسخ : حذف نشدن برنامه ها از ubuntu software [حل شد]
« پاسخ #11 : 30 امرداد 1396، 07:11 ب‌ظ »
یه آیکون پرینتر هتم بالای ناوبار دسکتاپ کنار ساعت بود اونم حذف شد
این indicator یکی از پیش نیازهاش پکیج imagemagick هستش که با پاک کردن imagemagick این indicator هم حذف می شه اگه می خواین دوباره برگرده دستور زیر رو بزنین:
sudo apt install hplip indicator-printersاگرم نمی خواین که هیچ
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1396، 07:18 ب‌ظ توسط ali76 »