انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: Acer Es1-533, grub2 install freeze  (دفعات بازدید: 1648 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رامین خوشوقت

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
Acer Es1-533, grub2 install freeze
« : 05 شهریور 1396، 02:32 ب‌ظ »
سلام، من تا دو هفته پیش کاربر ویندوز بودم، سیستم دسکتاپم رو دادم رفت یه لپتاپ جمع و جور گرفتم دوست دارم از این به بعد سیستم عامل اصلیم و همیشگیم لینوکس باشه و بخوبی یادش بگیرم به خاطر اون فلسفه آزادیی که تو این سیستم عامل وجود داره، منتها چون لپتاپ رو از دیجی کالا گرفتم روحمم خبر نداشت که بخش بوت بایوسش فقط و فقط و بدون تغییر uefi رو پشتیبانی میکنه، وقتی لپتاپ رو گرفتم تمام زورمو زدم ابونتو رو روش نصب کنم secure boot غیر فعال و فعال رو تست کردم، لینوکس رو بدون بوت لودر نصب کردم با ترمینال تو لایو مود و boot repair رو نصب کردم سعی کردم با اون grub رو نصب کنم، الانم نمیخوام بیخیال شم میخوام به هر قیمتی که هست لینوکس رو لپتاپم نصب شه، اینم بگم تو حالت حالت نصب مستقیم با بوت لودر همه مراحل با پاکسازی و پارتیشن بندی هارد درست پیش میره نصب سیستم عامل هم انجام میشه وقتی grub2 package رو میخواد نصب کنه اون نشانگر ماوس کلا رو صفحه freeze میشه و کلا بدون ارور قفل میکنه، این اتفاق بعد از نصب سیستم عامل بدون بوت لودر تو ترمینال با دستور ubiquity -b موقع نصب بوت لودر با برنامه boot repair هم می افته، اگه کسی میتونه کمکم کنه واقعا ممنونش میشم.
« آخرین ویرایش: 05 شهریور 1396، 03:31 ب‌ظ توسط رامین خوشوقت »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : Acer Es1-533, grub2 install freeze
« پاسخ #1 : 05 شهریور 1396، 06:27 ب‌ظ »
درود بر شما،

به انجمن خوش اومدید. ببین این به کارت می‌یاد؟

https://askubuntu.com/questions/862946/unable-to-install-ubuntu-on-acer-aspire-es1-533

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 06 شهریور 1396، 10:09 ق‌ظ »
درود. به دنیای آزاد خوش اومدی. اوبونتو خودش یه نصب خودکار داره که می‌گه کل دیسک رو پاک کنم و اوبونتو نصب کنم. اون حالتش باید اوکی باشه و خودش همه کارها رو بکنه. بهتره secureboot رو هم خاموش کنی، چون روی گرافیک و… تأثیر می‌ذاره.

در ضمن، این سیستم‌عامل اسم درستش «گنو» یا «گنو/لینوکسه»، لینوکس فقط کرنلشه. این رو ببین: https://gnu.rocks/2017/gnu-or-linux
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین رامین خوشوقت

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 06 شهریور 1396، 03:45 ب‌ظ »
تنها راه حلی که تا امروز پیدا کردم نصب دستی بوت لودر بود که اینم واقعا مشکله اصلا لپتاپی که خریدم انتخاب مناسبی واسه لینوکس (گنو) نبود ولی خلاصه نصبش میکنم. واقعا بده که هیچ راه دیگه ای وجود نداره، از راهنماییاتون ممنونم من شاید اگه ترمینالو کاملا بلد بودم لینک زیر بدردم میخورد یکم دستوراتش برام نا مفهومه!
https://gist.github.com/EmmanuelKasper/9590327#file-efi-boot-on-lenovo-thinkcenter-m92z
« آخرین ویرایش: 06 شهریور 1396، 03:49 ب‌ظ توسط رامین خوشوقت »

آفلاین رامین خوشوقت

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 06 شهریور 1396، 04:47 ب‌ظ »
یه جایی خوندم که میشه از بوت لودر clover boot loader ego استفاده کرد کسی میدونه که میشه یا نه؟

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #5 : 07 شهریور 1396، 03:30 ق‌ظ »
سلام، من تا دو هفته پیش کاربر ویندوز بودم، سیستم دسکتاپم رو دادم رفت یه لپتاپ جمع و جور گرفتم دوست دارم از این به بعد سیستم عامل اصلیم و همیشگیم لینوکس باشه و بخوبی یادش بگیرم به خاطر اون فلسفه آزادیی که تو این سیستم عامل وجود داره، منتها چون لپتاپ رو از دیجی کالا گرفتم روحمم خبر نداشت که بخش بوت بایوسش فقط و فقط و بدون تغییر uefi رو پشتیبانی میکنه، وقتی لپتاپ رو گرفتم تمام زورمو زدم ابونتو رو روش نصب کنم secure boot غیر فعال و فعال رو تست کردم، لینوکس رو بدون بوت لودر نصب کردم با ترمینال تو لایو مود و boot repair رو نصب کردم سعی کردم با اون grub رو نصب کنم، الانم نمیخوام بیخیال شم میخوام به هر قیمتی که هست لینوکس رو لپتاپم نصب شه، اینم بگم تو حالت حالت نصب مستقیم با بوت لودر همه مراحل با پاکسازی و پارتیشن بندی هارد درست پیش میره نصب سیستم عامل هم انجام میشه وقتی grub2 package رو میخواد نصب کنه اون نشانگر ماوس کلا رو صفحه freeze میشه و کلا بدون ارور قفل میکنه، این اتفاق بعد از نصب سیستم عامل بدون بوت لودر تو ترمینال با دستور ubiquity -b موقع نصب بوت لودر با برنامه boot repair هم می افته، اگه کسی میتونه کمکم کنه واقعا ممنونش میشم.
دوست عزیز منم UEFI استفاده می کنم و سیستم من با هیچ توزیعی مشکل ندارم.
در زمان نصب خود اوبونتو درحال نصب ازت می پرسه آیا ufei و بعد ادامه مراحل نصب رو میره
البته یه پارتیشن هم برای UEFI باید بسازی که حجم کمی هم داره هنگام پارتیشن بندی چکار کردین توضیح بدین.
فقط از اوبونتو استفاده نکنید.
سوره و فدورا و مینت و .... رو هم تست کنید.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).