انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف لینوکس قبلی و نصب جدید بدون پاک شدن اطلاعات در هارد  (دفعات بازدید: 2940 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mkdaea

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام سیستم عامل قبلی من لینکوس مینت هستش میخواستم اونو پاک کنم و اوبونتو نصب کنم میخوام قایل هام رو تو هارد نگه دارم چطور میتونم بدون پاک شدن قایل ها لینوکس رو عوض کنم ؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام.
اگه موقع نصب مینت، پارتیشن Home رو از Root جدا کردی، پس راحته. کافیه اوبونتو رو نصب کنی و Root رو Format کنی و Home رو بدون Format کردن در home/ سوار کنی. و باقی ماجرا.
فقط دقت کن که اگه همون نام کاربری قبلی رو انتخاب کنی، تنظیمات مینت توی اوبونتو هم باقی می‌مونه!

اگه هم موقع نصب مینت، پارتیشن Home رو جدا نکردی و فقط / رو ساختی، پس الآن باید اطلاعات داخل home/ رو یه جای دیگه کپی کنی و بعد اوبونتو رو روی همون پارتیشن / قبلی نصب کنی. بعد هم پرونده‌هات رو برگردونی سرجاش.
برای نصب اوبونتو شما با همون پارتیشن‌های قبلیت کار داری! نه پارتیشن‌های دیگه. اگه مثلاً / رو روی sda3 نصب کرده بودی، الآن هم روی همون باید نصبش کنی. تا مشکلی برای باقی پارتیشن‌هات پیش نیاد.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین mkdaea

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
ممنون از کمکتون