انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: روش انکود کردن فایل های ضبط شده توسط Smart TV (تغییرات در سوال)  (دفعات بازدید: 14890 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 108
  • GrayWolf
با سلام
با تلویزیون های هوشمند LG بر روی USB ،فیلم هایی رو ضبط میکنیم ولی این ها به صورت رمز نگاری شده و با پسوند .TS هستن و توی PC قابل اجرا نیستن.

توی سرچ ها هم http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/Tutorial:_How_to_extract_movies_from_an_LG_DVR/PVR_HDD برخوردم که چیزی عایدم نشد.
اگر کسی تجربه ای یا راهنمایی در مورد این موضوع داره لطفا مارو بی دریغ نکنه .

------------------------ ویرایش --------------------
ببخشید مثل این که فایل ها با پسوند .ts نیستند و من اشتباه کردم . فایل ها نامگذاریشون به این صورت است : 0000000100000001STR
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1396، 04:51 ب‌ظ توسط محمدرضا کیهانی »
Debian + Gnome Shell

دل نوشته های من توی وبلاگ شخصی : mkeihani.blog.ir

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
با سلام
با تلویزیون های هوشمند LG بر روی USB ،فیلم هایی رو ضبط میکنیم ولی این ها به صورت رمز نگاری شده و با پسوند .TS هستن و توی PC قابل اجرا نیستن.
نه بابا همون پسوند .ts رو یادمه با vlc باز می کردم و میدیدم قبلا:)
الان هم از mpv استفاده می کنم ولی از وقتی که ازش استفاده می کنم، پیش نیومده از اون فرمت استفاده کنم و نمی دونم میشه باهاش پخش کرد یا نه.

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
سلام
نمیدونم چقدر به کارت بیاد ولی همین مشکل رو من با رسیو-ر داشتم نه تو ویندوز نه تو لینوکس هیچ پلیری اجرا نمیکرد.هرچی گشتم تو لینوکس برنامه ای پیدا نکردم ولی برا ویندوز یه برنامه بود که با وین اجرا میکنم و بعد از دیکد کردن فایلهاهمه پلیرهاپخش میکنن. بخاطر اینکه برنامه ویندوزی هست لینکش رو به پیام خصوصی میفرستم.

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
با سلام
نه بابا همون پسوند .ts رو یادمه با vlc باز می کردم و میدیدم قبلا:)
الان هم از mpv استفاده می کنم ولی از وقتی که ازش استفاده می کنم، پیش نیومده از اون فرمت استفاده کنم و نمی دونم میشه باهاش پخش کرد یا نه.
منم فکر می‌کنم vlc بتونه ts رو پخش کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
با سلام

توی سرچ ها هم http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/Tutorial:_How_to_extract_movies_from_an_LG_DVR/PVR_HDD برخوردم که چیزی عایدم نشد.
اگر کسی تجربه ای یا راهنمایی در مورد این موضوع داره لطفا مارو بی دریغ نکنه .
درود
دوست عزیز تا اونجایی که من میدونم VLC حتی فرمت های نامتعارف دستگاه های ضبط دیجیتال رو هم پخش میکنه (مثل .mts که فرمت ضبط مبدل های ایکس ویژنه)
بنابراین با فرمت .ts هیچ مشکلی نداره اما اگر می خواهید خیالتون از بابت پخش توی تمام دستگاه ها راحت بشه می تونید فایلتون رو به فرمت های متعارف تر تبدیل کنید (مثل mkv یا mp4)، که پیشنهاد میکنم از ffmpeg استفاده کنید.
خودم معمولا از این دستور برای تبدیل استفاده می کنم:

ffmpeg -i input.mp4 -c:v libx264 -preset slow -crf 25 -c:a copy  output.mkv
Mostafa Efafi

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • GrayWolf
با تشکر از همه

لازمه متذکر شوم که مشکل توی پخش توسط vlc نیست بلکه مشکل اینه که این فایل ها encrypt شده توسط TV هستن به خاطر همون نمیشه اجراشون هست ، من روشی برای شکستن قفل اینا میخواستم ؟؟ ;D
Debian + Gnome Shell

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
نقل‌قول
لازمه متذکر شوم که مشکل توی پخش توسط vlc نیست بلکه مشکل اینه که این فایل ها encrypt شده توسط TV هستن به خاطر همون نمیشه اجراشون هست ، من روشی برای شکستن قفل اینا میخواستم ؟؟ ;D

برنامه رو به پیام خصوصی فرستادم یه تست بزن.

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
باسلام
مثل تصویر زیر اجرا کن.من شورکت برنامه رو گذاشتم تو پوشه دسکتاپ

آفلاین محمدرضا کیهانی

• Full Member
  • *
  • GrayWolf
1. فرمت فایل ها .ts نیست ولی باز هم برای اینکه حرفتون زمین نیوفته اسم فایل ها رو به 000.ts تغییر دادم
2.اون فایل .mpg هم تشکیل نمیشه و توی کنسول هم مینویسه fail (البته خیلی سریع میگذره ولی قابل تشخیصه)
Debian + Gnome Shell

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *

اگه نشده که باید منتظر نظر دوستان باشی شاید راه حلی داشته باشن.
« آخرین ویرایش: 16 آبان 1396، 12:52 ق‌ظ توسط goloshon »

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
الان یک هفته ای رد شده اگه که مشکلت حل نشده یک فایل کوچیک ضبط کن (زیر ۱۰ مگ!) و اینجا بزاز تا چک کنیم. این طوری بهتره
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
الان یک هفته ای رد شده اگه که مشکلت حل نشده یک فایل کوچیک ضبط کن (زیر ۱۰ مگ!) و اینجا بزاز تا چک کنیم. این طوری بهتره
پیشنهاد منطقی هست!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
نمی دونم میشه باهاش پخش کرد یا نه.

آره می‌شه. اتفاقاً چند روز پیش چندتا ts. پخش کردم نگاه کردم. بعد تازه اینو بگو... x265 رو مثل هلو باز می‌کنه. قبلاً خیلی دردسر داشتم روی این قضیه.  :D

@محمدرضا کیهانی
بی‌زحمت خروجی این رو بذار:
file 0000000100000001STR
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت