انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل در نصب برنامه ( حل شد )  (دفعات بازدید: 5970 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : مشکل در نصب برنامه
« پاسخ #30 : 27 آبان 1396، 01:22 ق‌ظ »
این فرمان فقط لیست رو می‌ده.
شما اگه می‌خوای Upgrade کنی باید اینو بزنی:
sudo apt dist-upgrade

ویرایش:
از تعداد بسته‌ای که قراره به‌روز بشه این نتیجه رو می‌شه گرفت که شما تازه این اوبونتو رو نصب کردی. اگه اینو تازه نصب کردی، پیشنهاد می‌کنم به جاش همون ۱۷.۱۰ رو نصب کنی که هم به روز‌تره و هم اکثر برنامه‌های جدید رو داره. نسخه‌ای که شما نصب کردی LTS هست یعنی اولویت روی پایداری هست و این باعث می‌شه برنامه‌های جدید به مخازنش راه پیدا نکنن. یه جورایی ذره ذره از مد می‌افته و قدیمی می‌شه. ولی ۱۷.۱۰ رو نصب کنی هم جدیده (یک ماه هست اومده) و هم تا ۸ ماه دیگه پشتیبانی می‌شه. ۵ ماه دیگه نسخهٔ بعدی میاد و این یعنی ۳ ماه مونده به پایان پشتیبانی آخرین نسخه، نسخهٔ جدید از راه می‌رسه.
« آخرین ویرایش: 27 آبان 1396، 01:27 ق‌ظ توسط RAS00L »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
« پاسخ #31 : 27 آبان 1396، 08:47 ق‌ظ »
ببخشید. تقصیر من بود. سر شب به جای Xenial توی Zesty رو نگاه کردم.
اصلاً telegram-desktop توی مخازن ۱۶.۰۴ نیست. یعنی برای خودمم تعجب‌آور بود وقتی دیدم هست! (که اشتباهی Zesty رو دیده بودم) تلگرام چندماهی بیش‌تر نیست که وارد مخازن شده. بنابراین از طریق مخازن شما نمی‌تونی نصبش کنی.
راهش همون نصب از طریق سایتش هست:
https://desktop.telegram.org/

می بخشید من این رو دان کنم چی کار کنم بعدش بزارم تو home ؟؟؟
آره بگیرش و بذارش توی Home. نمی‌خواد Extractش کنی. چون اصلاً zip نیست! فقط تهش گذاشتم تا بتونم بفرستمش! بذارش توی home و بعد فرمانی که دادم رو بزن به صورت کامل. بعد هم مخازنت رو به‌روز کن.
تلگرام توی مخازن نسخه‌ٔ شما نیست اصلاً. اگه ۱۷.۱۰ یا ۱۷.۰۴ داشتی خوب بود. توی اونا هست.
از سایتش بگیر و از آرشیو فشرده خارجش کن و فقط روش Double Click کن. خودش اجرا می‌شه دیگه.
آقا دمت گرم آپدیت شد . بالاخره
اگر مشکلت حل شد , پس [حل شد] رو به تایتل تاپیک اضافه کن  :D ...
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین amirarsalannz

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
« پاسخ #32 : 28 آبان 1396، 01:33 ب‌ظ »
این فرمان فقط لیست رو می‌ده.
شما اگه می‌خوای Upgrade کنی باید اینو بزنی:
sudo apt dist-upgrade

ویرایش:
از تعداد بسته‌ای که قراره به‌روز بشه این نتیجه رو می‌شه گرفت که شما تازه این اوبونتو رو نصب کردی. اگه اینو تازه نصب کردی، پیشنهاد می‌کنم به جاش همون ۱۷.۱۰ رو نصب کنی که هم به روز‌تره و هم اکثر برنامه‌های جدید رو داره. نسخه‌ای که شما نصب کردی LTS هست یعنی اولویت روی پایداری هست و این باعث می‌شه برنامه‌های جدید به مخازنش راه پیدا نکنن. یه جورایی ذره ذره از مد می‌افته و قدیمی می‌شه. ولی ۱۷.۱۰ رو نصب کنی هم جدیده (یک ماه هست اومده) و هم تا ۸ ماه دیگه پشتیبانی می‌شه. ۵ ماه دیگه نسخهٔ بعدی میاد و این یعنی ۳ ماه مونده به پایان پشتیبانی آخرین نسخه، نسخهٔ جدید از راه می‌رسه.
خیلی ممنون دوست عزیز . واقعا شرمنده کردید .