انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بوتیبل کردن یه ویندوز در اوبونتو  (دفعات بازدید: 1614 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AloneBoy79

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
بوتیبل کردن یه ویندوز در اوبونتو
« : 13 آبان 1396، 04:15 ب‌ظ »
سلام!
میخوام فلش ام رو بوتیبل کنم وین 7 بریزم توش! که رو اوبونتویی که دارم نصبش کنم! یعنی میخوام سیستم عامل ام رو از لینوکس سویچ کنم به ویندوز و خودم هم بوت اش کنم!
ولی بوت که میکنم سیستم رو از فلش . سیستم به کار خودش ادامه میده! انگار که فلش بوت نیست و اون رو نشناخته!
هم با ویندوز بوتیبل کردم فلش رو هم با لینوکس! ولی سیستم نشناخت! لطفا راهنمایی کنید!

آفلاین ubulink

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • متن شخصی
    • عنوان وب سایت
پاسخ : بوتیبل کردن یه ویندوز در اوبونتو
« پاسخ #1 : 13 آبان 1396، 05:36 ب‌ظ »
از داخل بایوس بوت را روی فلش گذاشتید یا نه؟
با چه نرم‌افزاری فلش رو بوتیبل کردید؟
سوال واضح نیست مثلا من از عبارت متوجه نشدم چکاری می‌خواهید انجام بدید
نقل‌قول
رو اوبونتویی که دارم نصبش کنم! یعنی میخوام سیستم عامل ام رو از لینوکس سویچ کنم به ویندوز و خودم هم بوت اش کنم!
اگر مشکل شما حل شد پست اول را ویراش کنید و به موضوع تایپیک عبارت    (حل شد)    را اضافه کنید تا کسی بیهوده برای پاسخ به یک موضوع حل شده زمان صرف نکند و اگر  علت و نحوهء حل شدن مشکل رابیان کنید به بسیاری از افرادی که بعدا به مشکل شما برخواهند خورد کمک خواهید کرد

آفلاین AloneBoy79

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #2 : 13 آبان 1396، 05:59 ب‌ظ »
نقل‌قول
رو اوبونتویی که دارم نصبش کنم! یعنی میخوام سیستم عامل ام رو از لینوکس سویچ کنم به ویندوز و خودم هم بوت اش کنم!
آره بایوس رو میگذارم رو فلش!
فلش رو با نرم افزار های زیادی بوت کردم! هم داخل لینوکس هم داخل ویندوز!
داخل لینوکس با ایمیج رایتر. و
و داخل ویندوز با YUMI و Rufus

بوت سیستم رو که میگذارم روی فلش. سیستم ادامه کار خودشو میده! یعنی انگار فلش رو به عنوان یک فلش بوتیبل نمیشناسه!

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #3 : 13 آبان 1396، 06:59 ب‌ظ »
من اصلا نفهمیدم سوال چیه، اما انگار می‌خوای فلش رو بوت کنی نمیشه، خب این رو باید از بایاس حل کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین ubulink

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
  • متن شخصی
    • عنوان وب سایت
« پاسخ #4 : 13 آبان 1396، 07:36 ب‌ظ »
اگر از تغیر بوت در بایوس مادربرد به فلش مطمئن هستید یا فلش دیگری امتحان کنید یا فلش رو یکبار فرمت کنید و از نو بوتیبل کنید البته از کارت حافظه با رم ریدر هم می‌شود به جای فلش استفاده کرد
اگر مشکل شما حل شد پست اول را ویراش کنید و به موضوع تایپیک عبارت    (حل شد)    را اضافه کنید تا کسی بیهوده برای پاسخ به یک موضوع حل شده زمان صرف نکند و اگر  علت و نحوهء حل شدن مشکل رابیان کنید به بسیاری از افرادی که بعدا به مشکل شما برخواهند خورد کمک خواهید کرد

آفلاین shojaei1049

• Full Member
  • *
  • ارسال: 231
  • viva ubuntu
« پاسخ #5 : 14 آبان 1396، 12:53 ق‌ظ »
نقل‌قول
آره بایوس رو میگذارم رو فلش!
فلش رو با نرم افزار های زیادی بوت کردم! هم داخل لینوکس هم داخل ویندوز!
داخل لینوکس با ایمیج رایتر. و
و داخل ویندوز با YUMI و Rufus

بوت سیستم رو که میگذارم روی فلش. سیستم ادامه کار خودشو میده! یعنی انگار فلش رو به عنوان یک فلش بوتیبل نمیشناسه!
بعضی مادربردها فلش رو نمیشه مستقیم بوت کرد
شما میتونی بوت رو روی هارد بگزاری اما هارد اول روی فلش تنظیم کنی!!!
مادربرد از هارد بوت میکنه اما هارد اول همون فلش هستش ! پس از طریق فلش بوت میشه!!!
freedom

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 474
« پاسخ #6 : 16 آبان 1396، 03:06 ب‌ظ »
احتمالا شما فلش رو به کارت USB وصل کردین و این کارتها هم معمولا بوتیبل نیستند و مادربردهای کمی اینارو برای بوت شدن ساپورت میکنند. فلش رو از جلوی کیس به سیستم وصل کنید.
Everything started from a dream

آفلاین alihlinux

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
« پاسخ #7 : 17 آبان 1396، 04:34 ب‌ظ »
از نرم افزار  UNetbootin استفا ده کن تو خود Repository  خود لینوکس هست

آفلاین P.G

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
  • When you get online,My fingers are stuttering
« پاسخ #8 : 07 آذر 1396، 11:56 ق‌ظ »
سلام!
میخوام فلش ام رو بوتیبل کنم وین 7 بریزم توش! که رو اوبونتویی که دارم نصبش کنم! یعنی میخوام سیستم عامل ام رو از لینوکس سویچ کنم به ویندوز و خودم هم بوت اش کنم!
ولی بوت که میکنم سیستم رو از فلش . سیستم به کار خودش ادامه میده! انگار که فلش بوت نیست و اون رو نشناخته!
هم با ویندوز بوتیبل کردم فلش رو هم با لینوکس! ولی سیستم نشناخت! لطفا راهنمایی کنید!

ممکنه از uefi باشه!

اگر روشن باشه سیستم عاملی که الآن داری ازش استفاده میکنی فایل های efi رو داره و سیستم عاملی که میخوای نصب کنی هم باید همنیطور باشه تا بوت بشه و بتونی استفاده کنی.
و یا برعکس!!

اگر efi خاموش باشه و تو حالت lagacy نصب شده باشه سیستم عامل الآنت سیستم عاملی که الآن میخوای نصب کنی هم باید lagacy نصب بشه. و اگر بخوای فلش رو تو حالت uefi بوت کنی سیستم عامل بوت نمیشه.
When you get online,My fingers are stuttering
گروه کاربران لینوکس تهران" title="گروه کاربران لینوکس تهران

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #9 : 07 آذر 1396، 03:54 ب‌ظ »
سلام!
اول توصیه می‌کنم با برنامه ای مثل unetbootin ایمیج رو بریز روی فلش
بعد با دستور زیر ببین فلش بوتیبل هست یا نه : (زیر نوشته ی بوت فلشت باید یه * باشه وگرنه بوتیبل نیست)
fdisk -lمثلا این خروجی برای فلش منه که بوتیبل هست و زیر قسمت boot یه * هست  :
Disk /dev/sdb: 7.6 GiB, 8178892800 bytes, 15974400 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x302c20b8

Device     Boot Start      End  Sectors  Size Id Type
/dev/sdb1  *     2048 15974399 15972352  7.6G  c W95 FAT32 (LBA)
اما اگر ایمیجت رو با یه چیزی مثل unetbootin ریختی روی فلش و بعد از اجرای اون دستور دیدی بوتیبل نیست با نرم افزار Gparted میتونی بوتیبلش کنی. نحوه‌ی کار هم  به این صورته که وارد نرم افزار میشی و بعد فلشت رو انتخاب می‌کنی بعد با راست کلیک کردن روی پارتیشن فلشت گزینه‌ی Manage Flags رو میزنی و تیک بوت رو میزاری و بعدش اوکی میکنی و میای بیرون. حالا ایندفعه که فرمان fdisk -l رو اجرا کنی باید زیر گزینه‌ی بوت * باشه.
برای بوت کردن هم باید بایوس رو روی فلش بزاری یا اینکه میتونی موقعی که سیستمت تازه داره روشن میشه کلید f12 رو بزنی  و وارد بوت منو بشی و فلشت رو از اون منو انتخاب کنی که از روی اون بوت کنه. البته این  f12 برای سیستم منه که از مادربرد گیگابایت استفاده می‌کنم و ممکنه برای بقیه ی سیستم‌ها متفاوت باشه که می‌تونی با یه سرچ پیداش کنی.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #10 : 08 آذر 1396، 05:38 ب‌ظ »
dd به قدری خوب و بدون دردسر هست که دیگه دوست ندارم به سایر گزینه های موجود فکر کنم