انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی در مورد نصب نرم افزارها  (دفعات بازدید: 611 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 121
با سلام خدمت دوستان گرامی
سوالی داشتم در مورد نصب نرم افزارها.
بعضی از نرم افزارها قبل از اینکه نامشون رو در ترمینال وارد کنیم باید مخزنش رو اضافه کنیم.چطور باید اینکار رو انجام بدیم؟یعنی فرم کلی دستورش چی هست؟
از طرفی من دستور رو ازسایتی کپی و در ترمینال وارد کردم.بعد باید مخازن رو آپدیت می کردم.دستور sudo apt update رو وارد کردم اما انگار مشکلی در آپدیت بیش اومده.که اطلاعاتی که میده رو در زیر کپی کردم.
see apt-secure manage for repository creation and  user configuration details
من میخواستم نرم افزار kde connect رو نصب کنم.لطفا در مورد این مورد راهنمایی کنید.
با تشکر
« آخرین ویرایش: 06 دی 1396، 04:33 ب‌ظ توسط قاسم طلایی »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : راهنمایی در مورد نصب نرم افزارها
« پاسخ #1 : 06 دی 1396، 04:18 ب‌ظ »
حرف "پ" رو خواستی بنویسی از دکمهٔ M استفاده کن.
اون دو سؤال اولت هم شرمنده پاسخ ندادم. چون جواب اصلیشون اصولی نبود و راه اصولی رو هم سعی نکردم بهت تحمیل کنم. پس کلاً جواب ندادم.

امّا جواب سؤال آخر:
نقل‌قول
من میخواستم نرم افزار kde connect رو نصب کنم.لطفا در مورد این مورد راهنمایی کنید.
sudo apt install kdeconnect

نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 06 دی 1396، 04:32 ب‌ظ »
حرف "پ" رو خواستی بنویسی از دکمهٔ M استفاده کن.
اون دو سؤال اولت هم شرمنده پاسخ ندادم. چون جواب اصلیشون اصولی نبود و راه اصولی رو هم سعی نکردم بهت تحمیل کنم. پس کلاً جواب ندادم.

امّا جواب سؤال آخر:
نقل‌قول
sudo apt install kdeconnect
من کلا متوجه نشدم چرا به دو سوال اول پاسخ ندادید.

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
« پاسخ #3 : 06 دی 1396، 09:38 ب‌ظ »
اگه منظورت ppa هستش خب معلومه.چون توسط افراد و اشخاص ارائه میشن بعضا از لحاظ امنیتی ریسک داره و تو مخازن نیستند.
یا اینکه هستند تو مخازن رسمی اما برای نسخه های بروزتر شما باید دستی اضافه کنید اونهارو.چون اوبونتو توزیع رولینگ ریلیز نیست.
پیشنهاد میشه جز از مخازن رسمی چیزی نصب نکنید و از وبسایتها هم چیزی بدون اینکه اطلاع داشته باشید ازش کپی پیست نکنید.
اون ارور هم احتمالا بخاطر همون مخازن ppa هست که وارد کردید.احتمالا مشکلی داره.حذفش کنید از قسمت software and updates
بعد از حذف دوباره اپدیتو چک کنید.

آفلاین قاسم طلایی

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 07 دی 1396، 05:55 ب‌ظ »
اگه منظورت ppa هستش خب معلومه.چون توسط افراد و اشخاص ارائه میشن بعضا از لحاظ امنیتی ریسک داره و تو مخازن نیستند.
یا اینکه هستند تو مخازن رسمی اما برای نسخه های بروزتر شما باید دستی اضافه کنید اونهارو.چون اوبونتو توزیع رولینگ ریلیز نیست.
پیشنهاد میشه جز از مخازن رسمی چیزی نصب نکنید و از وبسایتها هم چیزی بدون اینکه اطلاع داشته باشید ازش کپی پیست نکنید.
اون ارور هم احتمالا بخاطر همون مخازن ppa هست که وارد کردید.احتمالا مشکلی داره.حذفش کنید از قسمت software and updates
بعد از حذف دوباره اپدیتو چک کنید.
متشکرم از پاسختون.
میشه در مورد حذف این مخازنی که اضافه کردم بیشتر توضیح بدین؟