انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب ارج  (دفعات بازدید: 416 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ارسال: 126
  • ٌطراح وب
مشکل در نصب ارج
« : 22 آذر 1396، 03:49 ق‌ظ »
سلام تو نصب ارچ وقتی میخای به سرورش وصل بشی برای دانلود هر چیزی مثل base & base-devel ارور میده که سرعت خیلی کمه و من با مشکل مواجه میشم چه کنم؟ یکی از دوستان گفت برای گذشتن از این مرحله باید فیلتر شکن داشته باشی نمیدونم درسته یا نه و اگه اره چطوری تو ترمینال تور رو فعال کنم برای این کار.

راستی تو عکس نوشته basedevel در صورتی که base-devel هستش این عکس اشتباه هستش ولی من دستور درست رو زدم ولی ارور یکیه.
« آخرین ویرایش: 22 آذر 1396، 03:55 ق‌ظ توسط imaniy1994 »
تازه کار در لینوکس ولی عاشق دستکاری لینوکس :)

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : مشکل در نصب ارج
« پاسخ #1 : 22 آذر 1396، 04:16 ق‌ظ »
دوست من به فیلتر شکن نیازی نیست.
میرور ها رٌ باید تنظیم کنی تا بهترین رٌ داشته باشی.

nano /etc/pacman.d/mirrorlist
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #2 : 22 آذر 1396، 01:38 ب‌ظ »
سلام تو نصب ارچ وقتی میخای به سرورش وصل بشی برای دانلود هر چیزی مثل base & base-devel ارور میده که سرعت خیلی کمه و من با مشکل مواجه میشم چه کنم؟ یکی از دوستان گفت برای گذشتن از این مرحله باید فیلتر شکن داشته باشی نمیدونم درسته یا نه و اگه اره چطوری تو ترمینال تور رو فعال کنم برای این کار.

راستی تو عکس نوشته basedevel در صورتی که base-devel هستش این عکس اشتباه هستش ولی من دستور درست رو زدم ولی ارور یکیه.

مشکل از اینترنتته! شاید بتونی با تغییر میرور بهترش کنی ولی در اصل باید از یه ISP خوب سرویس بگیری :)
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین imaniy1994

• Full Member
  • *
  • ارسال: 126
  • ٌطراح وب
« پاسخ #3 : 22 آذر 1396، 04:50 ب‌ظ »

مشکل از اینترنتته! شاید بتونی با تغییر میرور بهترش کنی ولی در اصل باید از یه ISP خوب سرویس بگیری :)
فک کنم کلا لینوکس با ایرانسل مشکل داره یا برعکس سرعت دانلودم 5 مگ بر ثانیه هستش منتها تو لینوکس اونطور نیست حالا امشب سرور عوض مکنم ببینم چی میشه ممنون از هر دو عزیز.
تازه کار در لینوکس ولی عاشق دستکاری لینوکس :)

برنامه نویس و طراح وب

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 22 آذر 1396، 06:36 ب‌ظ »

منم موقع نصب آرچ با اینترنت ایرانسل این مشکل رو داشتم (البته روی ماشین مجازی داشتم نصبش میکردم)
ولی بعدش روی سیستم خودم با سرویس ADSL م نصب کردم خیلی راحت و  سریع دانلود شد.
کلا ایرانسل مشکل داره با گنو/لینوکس انگار نمیدونم چه مرگشه واقعا
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین saeed ameri

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
« پاسخ #5 : 22 آذر 1396، 08:04 ب‌ظ »
نصب و استفاده از آرچ یک مقداری به مطالعه نیاز داره،به استناد ویکی این توزیع مناسب افرادی است که برای حل مشکلات خود دست به کار شده و با خواندن مستندات آرچ، مشکلات را حل میکنند

این خطوط رو به ابتدای mirrorlist اضافه کنید
## Iran
Server = http://repo.iut.ac.ir/repo/archlinux/$repo/os/$arch
Server = http://repo.sadjad.ac.ir/arch/$repo/os/$arch
Server = https://repo.sadjad.ac.ir/arch/$repo/os/$arch
Arch+Gnome