انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ری استور و بک آپ گیری در ابونتو ؟  (دفعات بازدید: 1142 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین wthreex

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
ری استور و بک آپ گیری در ابونتو ؟
« : 05 اسفند 1396، 04:07 ب‌ظ »
سلام دوستان ، از اونجایی که سرور مجازی من از جایی هست که پنل برای نصب مجدد سیستم عامل مستقیم در اختیار کاربران قرار نمیده ، میخواستم بدونم راهی هست که با یه فرمانی در ترمینال از کل فایل ابونتو بک آپ گرفت و زمانی که به مشکل بر خوردیم ، اون بک آپ رو ری استور کنیم و سیستم برگرده به نوعی به حالت کارخانه ؟ کلا منظورم اینه راهی هست برای اینکه سیستم عامل رو مجدد نصب نکنیم ، با یه فرمانی همه پوشه ها رو به زمانی برگردونیم که تازه سیستم عامل نصب شده ؟

این نسخه Ubuntu Server 16.4.3 TLS

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : ری استور و بک آپ گیری در ابونتو ؟
« پاسخ #1 : 05 اسفند 1396، 04:33 ب‌ظ »
سلام.
این لینک رو نگاه کنید: لینک
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
پاسخ : ری استور و بک آپ گیری در ابونتو ؟
« پاسخ #2 : 05 اسفند 1396، 10:17 ب‌ظ »
من خودم همیشه از cloneZilla برای کلون کردن یک پارتیشن! اینجوری دیگه مجبور نیستم رون نصب سیستم‌عامل رو تحمل کنم! نمیدونم به کارت میاد یا نه!‌
CloneZilla : نسخه پایدار(stable) رو دانلود کن و اون رو با‌ استفاده از usb بوتش کن و از پارتیشن یا کل حافظه سیستمت پشتیبانی‌گیری کنی! کارباهاش راحته و توی هر مرحله کامل توضیح داده باید چکاری رو انجام بدی!

البته این قابلیت توی خود کرنل هست و شما میتونی از دستان‌پرتوان dd کمک بگیری برای آموزشم میتونی از ویکی‌آرچ - شبه‌سازی‌دیسک کمک بگیری.
« آخرین ویرایش: 05 اسفند 1396، 10:18 ب‌ظ توسط Emptyc »
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.