انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست کتاب جامع برای مطالعه کرنل لینوکس [حل شد]  (دفعات بازدید: 771 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
سلام
دنبال یک کتاب برای آشنایی با کرنل لینوکس بصورت گام به گام هستم از دوستانی که همچین کتابی رو میشناسن لطفا معرفی کنند.
لطفا فقط کتاب معرفی کنید و خواهشا ترجمه نباشه.
« آخرین ویرایش: 01 بهمن 1396، 08:55 ب‌ظ توسط Emptyc »
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
پیش‌زمینهٔ آشنایی با سیستم‌عامل و روند کار اون رو دارید؟ باید قبل از آشنایی کرنل لینوکس، با سیستم‌عامل‌های مدرن و روند کار اون‌ها آشنا بشید.

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
پیش‌زمینهٔ آشنایی با سیستم‌عامل و روند کار اون رو دارید؟ باید قبل از آشنایی کرنل لینوکس، با سیستم‌عامل‌های مدرن و روند کار اون‌ها آشنا بشید.

نه متاسفانه نمیتونم بگم که آشنایی دقیقی از روند کار سیستم عامل‌ها دارم کلا دانشی که از سیستم‌عامل‌ها دارم تجربی هست تا علمی. اگه میشه راهنمایی بفرمایید که من چه مسیری رو طی کنم تا بصورت علمی و دقیق با یک سیستم عامل برپایه لینوکس آشنا بشم و بتونم استفاده درستی از این سیستم عامل داشته باشم.

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
این کتاب می‌تونه شروع خوبی باشه: Operating Systems Design and Implementation.

فرضم بر این هست که قبل از این با زبان C به خوبی آشنایی دارید (پیشنهادم C: The Complete Reference هست)، پایه‌های الگوریتم‌های معمول رو دارید (پیشنهادم Introduction to Algorithms هست) و یک کتاب هم در مورد معماری کامپیوتر خونده باشید (پیشنهادم Computer Architecture: A Quantitative Approach هست).

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
این کتاب می‌تونه شروع خوبی باشه: Operating Systems Design and Implementation.

فرضم بر این هست که قبل از این با زبان C به خوبی آشنایی دارید (پیشنهادم C: The Complete Reference هست)، پایه‌های الگوریتم‌های معمول رو دارید (پیشنهادم Introduction to Algorithms هست) و یک کتاب هم در مورد معماری کامپیوتر خونده باشید (پیشنهادم Computer Architecture: A Quantitative Approach هست).
بنده با زبان‌های برنامه نویسی C++ java بصورت کامل و با پایه‌های الگوریتم آشنایی دارم فقط تاحالا سمت کرنل لینوکس و نحوه کارکرد سیستم‌عامل نرفتم یا خیلی کم و بیشتر بصورت تجربی با این موضوع‌ها آشنایی دارم. خیلی وقت هم هست تصمیم دارم که شروع به خوندن کتابهای در این رابطه بکنم فقط مسیری که باید طی میکردم رو نمیدونستم. ممنون بابت راهنمایی.