انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب لینوکس بروی فلش مموری  (دفعات بازدید: 1024 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sarj.pro

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
    • برنامه نویس
نصب لینوکس بروی فلش مموری
« : 05 بهمن 1396، 12:09 ب‌ظ »
باعرض سلام خدمت کلیه دوستان عزیز
بنده یک فلش 32 گیگ دارم که میخواستم اگه بشه بروی اون سیستم عامل لینوکس توزیع فدورا رو نصب کنم  و یکسری نرم افزارهم روی اون نصب داشته باشم که زمان هایی که نیاز دارم ازش استفاده کنم

لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری باید این کار رو انجام بدم که بتونم از فلش بعنوان یک هارد استفاده کنم و سیستم عامل رو نصب کنم و مهمتر اینکه اپلیکیشن های مورد نظر هم روی اون نصب داشته باشم
ممنونم

آفلاین احمد حقیقی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
  • MrRolling
پاسخ : نصب لینوکس بروی فلش مموری
« پاسخ #1 : 05 بهمن 1396، 03:44 ب‌ظ »
سلام
می تونی از ابزار livecd-iso-to-disk استفاده کنی. پیوند زیر رو مطالعه کن :
https://fedoraproject.org/wiki/How_to_create_and_use_Live_USB#litd

قبلا کاربران مشکلات و محدودیت‌هایی رو در استفاده دراز مدت داشتند. نظیر پر شدن فضا (حتی وقتی فایل‌ها رو حذف میکنی. که دلیلشم مشخصه)

در کل توزیع زنده و ریختن رو فلش و ... برای کار روتین و روزمره نیست. برای استفاده موقت و تست سخت افزار و ریکاوری سیستم و ... استفاده میشن که برای اون کار جواب میده این
“Open source is a development methodology; free software is a social movement”

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
« پاسخ #2 : 09 بهمن 1396، 06:53 ب‌ظ »
درود
کاری که من میکنم اینه که روی یک فلش (واسط)، یک نسخه‌ی زنده رو مینویسم ( معمولا با دستور dd )
بعد روی یک سیستم این فلش رو بوت میکنم و روی فلش مورد نظرم نصبش میکنم.

پ.ن :‌موقع انتخاب پارتیشن دقت کنید که دیوایس درست رو انتخاب کنید و به اشتباه روی هارد سیستم نصبش نکنید. ( احتمالا sdc هست )
پ.ن ۲: روش‌های سریع‌تری هم هست مثل بوت کردن یک فایل iso به طور مستقیم از  روی هارد دیسک ولی روش بالا کم دردسرترینش هست.
پ.ن ۳: برای استفاده از سیستم‌عامل روی فلش ، باید مثل یک فلش با نسخه‌ی لایو با اون برخورد کنید و زمانی که بالا اومد ، میتونید ازش استفاده کنید
پ.ن ۴: یک نرم‌افزار وجود داره به اسم yumi ( نسخه‌ی به‌روز برای گنو/لینوکس نداره ) و میتونید برای بوت کردن فایل iso روی فلش استفاده کنید. قابلیت جالبش اینه که میتونید یک فضای اضافه به هر سیستم‌عامل اختصاص بدید و زمانی که به صورت زنده بوت میشه ازش استفاده کنید. با این قابلیت میتونید نرم‌افزار هم نصب کنید و بعد از ریبوت هم میمونه.
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #3 : 09 بهمن 1396، 07:51 ب‌ظ »
درود
کاری که من میکنم اینه که روی یک فلش (واسط)، یک نسخه‌ی زنده رو مینویسم ( معمولا با دستور dd )
بعد روی یک سیستم این فلش رو بوت میکنم و روی فلش مورد نظرم نصبش میکنم.

پ.ن :‌موقع انتخاب پارتیشن دقت کنید که دیوایس درست رو انتخاب کنید و به اشتباه روی هارد سیستم نصبش نکنید. ( احتمالا sdc هست )
پ.ن ۲: روش‌های سریع‌تری هم هست مثل بوت کردن یک فایل iso به طور مستقیم از  روی هارد دیسک ولی روش بالا کم دردسرترینش هست.
پ.ن ۳: برای استفاده از سیستم‌عامل روی فلش ، باید مثل یک فلش با نسخه‌ی لایو با اون برخورد کنید و زمانی که بالا اومد ، میتونید ازش استفاده کنید
پ.ن ۴: یک نرم‌افزار وجود داره به اسم yumi ( نسخه‌ی به‌روز برای گنو/لینوکس نداره ) و میتونید برای بوت کردن فایل iso روی فلش استفاده کنید. قابلیت جالبش اینه که میتونید یک فضای اضافه به هر سیستم‌عامل اختصاص بدید و زمانی که به صورت زنده بوت میشه ازش استفاده کنید. با این قابلیت میتونید نرم‌افزار هم نصب کنید و بعد از ریبوت هم میمونه.

به جای yumi میتونی از MultibootUSB استفاده کنی که کار باهاش خیلی راحته و امکاناتشم خیلی بیشتره و بروزهم هست.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین TheWizardOfYendor

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
  • ببخشید. من عذر میخوام.
    • NetHack
« پاسخ #4 : 09 بهمن 1396، 10:24 ب‌ظ »
در صورتی که میخوای مثل <<هارد>> ازش استفاده کنی:
---
اینکارو با توزیع های متعارف نکنی بهتره.پاپی لینوکس برای اینکار طراحی شده، یه سیستم عامل کامله که انقدر سبکه خودشو کاملا روی رم لود میکنه و در نتیجه سرعت از نصب روی هارد هم بیشتر میشه.یک نسخه داره که میشه روش برنامه های اوبونتو/دبیان رو نصب کرد یک نسخه هم با اسلکور سازگاره(یه سیستم عامل لایو که میشه روش برنامه نصب کرد).

ولی اگه اصرار داری میتونی از دی وی دی یا فلش یا هرچی نصاب فدورا رو بالا بیاری،
تو INSTALLATION DESTINATION اون گزینه ای که خودت پارتیشن بندی میکنی رو انتخاب کنی .
بعد تو فلش یه پارتیشن swap چند گیگ درست کن، بقیش رو EXT4 کن و مشخص کن که رو "" / "" مونت بشه. همین.تموم شد.

پ.ن: البته اونقدر مشکل خاصی استفاده از فلش ایجاد نمیکنه. من رو ۸ گیگ اوبونتو داشتم و استفاده میکردم و مشکل که داشت ولی فقط همونایی بود که رو هارددیسک هم داشتم.