انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در اینترنت  (دفعات بازدید: 743 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • second years of moving to GNU Linux world so happy
مشکل در اینترنت
« : 12 بهمن 1396، 12:47 ب‌ظ »
سلام بر دوستان
بنده یه نسخه 16.04 روی پی سیم دارم یدونه هم در لپ تاپم منتها اینترنت مدام قطع و وصل میشه چه با کابل چه وای فای! خیلی هم سرچ کردم و دستورات زیادی رو در ترمینال وارد کردم ولی کارساز نبوده میخوام بدونم کسی مشکل من رو داشته که راه حلی پیدا کرده باشه مرسی

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : مشکل در اینترنت
« پاسخ #1 : 12 بهمن 1396، 01:35 ب‌ظ »
* آیا در ویندوز این مشکل را داشتید؟

* مودم هاتون به درایور متن-بسته احتیاج دارند؟

اگر پاسخ دو پرسش بالا "خیر" است احتمالن مشکل از پیکربندی مودم است، پیکربندی مودم را ریست و به PPPoE تغییر دهید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 12 بهمن 1396، 04:38 ب‌ظ »
* آیا در ویندوز این مشکل را داشتید؟

اگر پاسخ دو پرسش بالا "خیر" است احتمالن مشکل از پیکربندی مودم است، پیکربندی مودم را ریست و به PPPoE تغییر دهید.
نه اتفاقا روی لپ تاپم ویندوز هم نصبه این مشکل رو نداره با ویندوز
این سوال رو نمیدونم منظورتون چیه اگه میشه راهنماییم کنید
مودمم روی PPPoE پیکربندی شده س

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #3 : 12 بهمن 1396، 06:17 ب‌ظ »
شما میتونید برای چک کردن نام درایور نصب شده بر روی سیستم‌تون از دستور زیر استفاده کنید($INTERFACE نام رابط وایرلس هستش توی یونیکس هر سخت‌افزاری یک interface داره)
readlink /sys/class/net/$INTERFACE/device/driverبرای بدست آوردن نام رابطهای شبکه میتونی از دستور ip استفاده کنی( معمولا رابط شبکه بیسیم با iw2s و یا wlan شروع میشه مثلا iw2s0 یا wlan0)
ip linkدستور بالا خروجی شبیه به این داره:
1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> *** ****** ****************************************************************
    link/loopback **:**:**:**:**:** *** **:**:**:**:**:**
2: enp3s0: <BROADCAST,MULTICAST> *** *** ***** **** ***** **** **** **** ***** ******* **** ****
    link/ether **:**:**:**:**:** *** **:**:**:**:**:**
3: wlp2s0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> *** **** **** ***** ***** ** **** ******* ****** ******* **** ****
اینجا wlp2s0 رابط وایرلس هستش

بعد از اینکه اسم درایورتو پیدا کردی برو به این لینک و ببین که متن باز هست یا نه.

بهت پیشنهاد میکنم خودت بصورت دستی ip به مودم بدی اینجوری کنترل بیشتری داری و درگیر DHCP SERVER هم نمیشی من خودم با DHCP SERVER روی مودم ZyX مشکل داشتم.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 12 بهمن 1396، 07:41 ب‌ظ »
شما میتونید برای چک کردن نام درایور نصب شده بر روی سیستم‌تون از دستور زیر استفاده کنید($INTERFACE نام رابط وایرلس هستش توی یونیکس هر سخت‌افزاری یک interface داره)
readlink /sys/class/net/$INTERFACE/device/driverبرای بدست آوردن نام رابطهای شبکه میتونی از دستور ip استفاده کنی( معمولا رابط شبکه بیسیم با iw2s و یا wlan شروع میشه مثلا iw2s0 یا wlan0)
1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> *** ****** ****************************************************************
2: enp3s0: <BROADCAST,MULTICAST> *** *** ***** **** ***** **** **** **** ***** ******* **** ****
3: wlp2s0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> *** **** **** ***** ***** ** **** ******* ****** ******* **** ****

بعد از اینکه اسم درایورتو پیدا کردی برو به این لینک و ببین که متن باز هست یا نه.

بهت پیشنهاد میکنم خودت بصورت دستی ip به مودم بدی اینجوری کنترل بیشتری داری و درگیر DHCP SERVER هم نمیشی من خودم با DHCP SERVER روی مودم ZyX مشکل داشتم.
1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 65536 qdisc noqueue state UNKNOWN mode DEFAULT group default qlen 1000
    link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
2: enp3s0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc fq_codel state UP mode DEFAULT group default qlen 1000
    link/ether c8:60:00:cb:ae:28 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
این خروجی دستور بود منتها متوجه نشدم چیو باید چک کنم توی اون لینک که گذاشتید

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #5 : 12 بهمن 1396، 09:15 ب‌ظ »

1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 65536 qdisc noqueue state UNKNOWN mode DEFAULT group default qlen 1000
    link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
2: enp3s0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc fq_codel state UP mode DEFAULT group default qlen 1000
    link/ether c8:60:00:cb:ae:28 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
این خروجی دستور بود منتها متوجه نشدم چیو باید چک کنم توی اون لینک که گذاشتید
نقل‌قول
نقل‌قول
این سوال رو نمیدونم منظورتون چیه اگه میشه راهنماییم کنید
من جواب این سوال رو دادم و شما میتونید از این روش نوع درایور شبکه رو پیدا کنید و توی لینکی که دادم چک کنید که متن باز یا آزاد هست یا نه! در آخر پیشنهاد دادم که خودتون بصورت ایستا یا Static به مودم ip بدید و از dhcp server استفاده نکنید شاید مشکلتون حل شد اگه برای این کار نیاز به کمک دارید خود ویکی اوبونتو بهتون کمک میکنه دقیق و کامل -> Network Configuration میتونید از
archlinux - wifi و archlinux network هم کمک بگیرید
« آخرین ویرایش: 12 بهمن 1396، 09:20 ب‌ظ توسط Emptyc »
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.