انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل مهلک غیرقابل حل ! FATAL PROBLEM ~~~~~~~~~~~~~~~~~ Emergency  (دفعات بازدید: 728 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nihiL

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
با سلام !
من لپ تاپ MGI Gaming GE63VR 7RE Raider دارم با گرافیک 6 گیگ 1060  انویدیا و اینتل 630
من سعی کردم اوبونتو رو نصب کنم ولی نشد !
نسخه 16.10 و 17.04 لایو رو امتحان کردم ولی بعد چند دقیقه کار هنگ میکنه .
نسخه 16.10 نصب شد . ولی بعد آپدیت کلا توی مراحل مختلف هنگ میکرد ! یه بار بعد بوت وقتی میزنی اوبونتو بالا بیاد یه صفحه سیاه مثل CMD بالا میاد و چندتا کد نوشته میشه . بعد صبر میکنه و.......
یا گاهی بالا میاد وقتی پسورد میزنم گیر میکنه !
که توی نصب هم هرجا میخواست سیستم رو ریستارت کنی . گزینه "ریستارت کن" رو میزدم . نمیتونست خودش ریستارت کنه و بعد بیست دقیقه خودم ریستارت میکردم!
نسخه های دیگه 16.04  . 17.04  . 17.10   هم که وقتی نصب میکنم درست پیش میره ولی اخر کار که ریستارت میخواد .
restart now
رو میزنم نمیتونه ریستارت کنه و بعد بیست دقیقه میبینم چیزی نمیشه ! خودم دستی ریستارت میکنم .
و دیگه صفحه سیاه میشه و از اون صفحه بنفشه هست که چندتا گزینه داره ! تنظیمات پیشرفته یا برو توی اوبونتو به بعد ! اونو میزنم دیگه کلا صفحه سیاه میشه !
اینجا دانشگاه شیراز پیش چند نفر بردم نتونستن حلش کنن . توی گروه شیراز لاگ هم پرسیدم راه حلی جواب نداد .

این راه حل هم یکی از بچه ها واسم انجام داد درست نشد !
و فعلا درگیرم ! و به نتیجه ای نرسیدم .
( با فلش و روفوس نصب کردیم )
"
ali pg:
دلیلش مربوط میشه به کارت گرافیکت ، برای حل اون این‌کار رو بکن.
برای پارامتر‌ها کرنل تو مرحله بوت (گراب)، اینارو اضافه کن:
nouveau.modeset=0 pci=noaer
و  بعد nomodeset رو پاک کن.
و سپس اقدام به نصب کن.
و بعد از نصب هم همین  پارامترها رو در کانفیگ گراب و خط مربوط به کرنل بنویس.
#nomodeset
"

و گویا مشکل از گرافیکمه ولی هنوز هیچ راه حلی پیدا نشده !
یکی از دوستان هم گفت کارت گرافیک تو غیرفعال کن . ولی خب نمیتونم ! میخوام روی اوبونتو دوتادو  (وارکرافت ) هم نصب کنم و در کل دوست ندارم کارت گرافیکمو غیرفعال کنم !

لطفا راهی میشناسید بگید .
(بجز ماشین مجازی و... میخوام خود اوبونتو رو کنار ویندوز نصب کنم )
سپاس

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
ابتدا برای نصب گرافیک Nvidia رو از بوت غیرفعال کنید سپس اوبونتو رو نصب و بعداز نصب گرافیک Nvidia رو فعال و بعد اقدام به نصب گرافیک انحصاری بکنید چون NOUVEAU هنوز بصورت کامل از گرافیک‌های NV136 پشتیبانی نمیکنه! مخصوصا تو حالت 2D! میتونید توی این لینک ببینید که وضعیت اسم‌کد NV136 رو ببینید!
برای نصب درایور Nvidia میتونی از دستور زیر استفاده کنی
sudo apt install nvidia-367
فکر میکنم مشکلت رو حل کنه اما اگه حل نشد از این روش استفاده کن البته اگه بعد از نصب توی بوت گیر کردی

توی فهرست گراب از رو صفحه‌کلید e رو بزن وارد محیط ویرایش میشی بعد دنبال خطی بگرد که آخرش با quiet splash تموم میشه یا توش این کلمه quiet هست. قبل از quiet splash عبارت nomodeset رو قرار بده شبیه کد پایین میشه
... nomodeset quiet splashبعد انتهای همون خط کد از دستور vga استفاده کن! من احتمال میدم مشکلت حل بشه و بدون مشکل اوبوتو بالا بیاد
... nomodeset quiet splash vga=792میتونی اعداد درنظر گرفته شده برای vga رو چندید بار عوض کنی از این لیست استفاده کن
موفق باشی!
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.