انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ارتقا از اوبونتو 16.04 به 17.10 و گیر کردن در login  (دفعات بازدید: 1293 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین S.M.Mousavi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
سلام
حقیقتش من از ظاهر گنوم ۳ خیلی خوشم میاد (همینی که توی کالی هست) و فهمیدم اوبونتو 17.10 داره خودش اینو
با دستور زیر آپدیت کردم به 17.10
sudo do-release-upgrade
بعد از حدود 2 ساعت آپدیت شد و حالا مشکل اینجاست توی صفحه لوگین فقط اگه unity رو انتخاب کنم وارد میشه در صورتی که دو تا گزینه دیگه رو انتخاب کنم دوباره برمیگرده به صفحه لوگین و درخواست پسوورد میکنه و وارد یه حلقه بینهایت میشه
ظبق جست و جو هایی که کردم مربوط به کارت گرافیک میشه ولی نفهمیدم چه جوری باید درستش کنم

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
سلام
حقیقتش من از ظاهر گنوم ۳ خیلی خوشم میاد (همینی که توی کالی هست) و فهمیدم اوبونتو 17.10 داره خودش اینو
sudo do-release-upgrade
بعد از حدود 2 ساعت آپدیت شد و حالا مشکل اینجاست توی صفحه لوگین فقط اگه unity رو انتخاب کنم وارد میشه در صورتی که دو تا گزینه دیگه رو انتخاب کنم دوباره برمیگرده به صفحه لوگین و درخواست پسوورد میکنه و وارد یه حلقه بینهایت میشه
ظبق جست و جو هایی که کردم مربوط به کارت گرافیک میشه ولی نفهمیدم چه جوری باید درستش کنم

سلام این لینک بهتون کمک میکنه. فقط کافیه یک بار دیگه lightdm رو پیکربندی کنید.
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین S.M.Mousavi

• Jr. Member
  • *
سلام
sudo do-release-upgrade

سلام این لینک بهتون کمک میکنه. فقط کافیه یک بار دیگه lightdm رو پیکربندی کنید.

سلام
چند تا روش گفته کدوم رو باید انجام بدم
یکم مبتدیم ممنون میشم خودتون اینجا بگید دقیقا چه کار باید بکنم ;) ;D ;D ;D

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
داره میگه زمانی که وارد صفحه login شدی ابتدا با استفاده از کلیدهای میانبر ctrl+alt+f3 وارد صفحه tty بشی(یک صفحه Command Line هست)
زمانی که وارد این صفحه شدی با استفاده از دستور ls -al محتوای دایرکتوری جاری رو در خروجی لیست کنی. بعد میگه اگر خط زیر رو دیدی پس فایل .Xauthority مالکیت ریشه رو داره و باید به مالکیت کاربری شما تغییر کنه.(این فایل مربوط به نشست X هست که درواقع وظیفه ذخیره سازی اعتبارهای کوکی‌های استفاده شده توسط xauth رو داره میتونید در باره این فایل در اینترنت جستجو کنی و برای شناخت xauth از دستور man xauth استفاده کنی.)
-rw-------  1 root root   53 Nov 29 10:19 .Xauthorityبا استفاده از این دستور مالکیت این فایل رو تغییر بده
chown username:username .Xauthorityبعد میگه شاید نیاز باشه همین کار رو با فایل .ICEauthority انجام بدی.

با استفاده از دستور ls -ld /tmp ببین acl(لیست کنترل دسترسی) دایرکتوری /tmp چی هست( اون ۱۰تا کلمه اول رو چک کن ببین اینشکلیه drwxrwxrwt یا نه) برای آشنایی با acl میتونی از لینک Access Contol Lists استفاده کنی.
drwxrwxrwt 15 root root 4096 Nov 30 04:17 /tmpبا این دستور تغییرش بده و بعد دوباره با دستور ls -ld /tmp بررسیش کن
sudo chmod a+wt /tmp

میتونی برای آشنایی با chmod و chown از man استفاده کنی و سعی کن همیشه از man استفاده کنی تا با نحوه خوندن man آشنا بشی چون خیلی بهت کمک میکنه.
man chmod
man chown

و در انتها میگه اگه هیچ کدوم از کارهای بالا رو نتونستی انجام بدی سعی کن یکبار دیگه lightdm رو پیکربندی کنی.
برای این کار میتونی یا از دستور زیر استفاده کنی
dpkg-reconfigure lightdm
ویا یک بار حذف و دوباره نصبش کنی تا دوباره پیکربندی بشه فقط قبل دستور زیر چک کن اینترنتت متصل هست یا نه.
چک کردن اینترنت:
ping -c4 ubuntu.irحذف و نصب lightdm:
sudo apt autoremove --purge lightdm && sudo apt install lightdm

آفلاین S.M.Mousavi

• Jr. Member
  • *
داره میگه زمانی که وارد صفحه login شدی ابتدا با استفاده از کلیدهای میانبر ctrl+alt+f3 وارد صفحه tty بشی(یک صفحه Command Line هست)
زمانی که وارد این صفحه شدی با استفاده از دستور ls -al محتوای دایرکتوری جاری رو در خروجی لیست کنی. بعد میگه اگر خط زیر رو دیدی پس فایل .Xauthority مالکیت ریشه رو داره و باید به مالکیت کاربری شما تغییر کنه.(این فایل مربوط به نشست X هست که درواقع وظیفه ذخیره سازی اعتبارهای کوکی‌های استفاده شده توسط xauth رو داره میتونید در باره این فایل در اینترنت جستجو کنی و برای شناخت xauth از دستور man xauth استفاده کنی.)
-rw-------  1 root root   53 Nov 29 10:19 .Xauthorityبا استفاده از این دستور مالکیت این فایل رو تغییر بده
chown username:username .Xauthorityبعد میگه شاید نیاز باشه همین کار رو با فایل .ICEauthority انجام بدی.

با استفاده از دستور ls -ld /tmp ببین acl(لیست کنترل دسترسی) دایرکتوری /tmp چی هست( اون ۱۰تا کلمه اول رو چک کن ببین اینشکلیه drwxrwxrwt یا نه) برای آشنایی با acl میتونی از لینک Access Contol Lists استفاده کنی.
drwxrwxrwt 15 root root 4096 Nov 30 04:17 /tmpبا این دستور تغییرش بده و بعد دوباره با دستور ls -ld /tmp بررسیش کن
sudo chmod a+wt /tmp

میتونی برای آشنایی با chmod و chown از man استفاده کنی و سعی کن همیشه از man استفاده کنی تا با نحوه خوندن man آشنا بشی چون خیلی بهت کمک میکنه.
man chmod
man chown

و در انتها میگه اگه هیچ کدوم از کارهای بالا رو نتونستی انجام بدی سعی کن یکبار دیگه lightdm رو پیکربندی کنی.
برای این کار میتونی یا از دستور زیر استفاده کنی
dpkg-reconfigure lightdm
ویا یک بار حذف و دوباره نصبش کنی تا دوباره پیکربندی بشه فقط قبل دستور زیر چک کن اینترنتت متصل هست یا نه.
چک کردن اینترنت:
ping -c4 ubuntu.irحذف و نصب lightdm:
sudo apt autoremove --purge lightdm && sudo apt install lightdm

سلام
خیلی ممنون از شما مشکلم حل شد

آفلاین alfa2amir

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 43
  • شریف ترین دل هادلیست که اندیشه ازارکسان دران نباشد
چطوری حل شد
منم همین مشکلو پیدا کردم
از 16 به 17
ارتقا دادم الان گیر کردم تو لوگین
احتمالا اتصال به اینترنت ندارم
البته وقتی کابل  جدا و وصل میکنم ایکن کانکشن میاد
اما تو محیط ترمینال پینگ ندارم  ، همه این کارهارو انجام دادم نشد که نشد
« آخرین ویرایش: 02 اسفند 1396، 03:21 ق‌ظ توسط alfa2amir »
Dell inspiron-N4050 ;
RAM 2 GiB ; Cpu core i3 ; Gpu Ati HD 7400
ubuntu 17.10 os type 64-bit ; GNOME 3.26.2

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
این دستور احتمالا کمک کنه ولی نیاز به انترنت داره!
sudo apt autoremove --purge lightdm && sudo apt install lightdmتوی ابونتو برای اتصال به انترنت از دستور nmcli میشه استفاده کرد!
man nmcliآخر راهنمای man دستور nmcli مثال‌هایی برای اتصال به وای‌فای هست.

آفلاین alfa2amir

• Jr. Member
  • *
ممنون از  راهنماییت   
هرچی تلاش  کردم نشد 
ارتباط با اینترنت  برقرار  نمیشه
یه فلش  بوت ساختم ببینم  میتونم  ریپیر  کنم

یه گزینه داره   ارتقا از  16 به 17  اونو زدم  امیدوارم نرم افزارام نپره
« آخرین ویرایش: 02 اسفند 1396، 08:26 ب‌ظ توسط alfa2amir »
Dell inspiron-N4050 ;

آفلاین alfa2amir

• Jr. Member
  • *
نشد 
با این که زدم اپ  گرید  اما  نرم افزارام رفت
مخصوصا استیم که تو 2گیگ بازی  بود
Dell inspiron-N4050 ;

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
نشد 
با این که زدم اپ  گرید  اما  نرم افزارام رفت
مخصوصا استیم که تو 2گیگ بازی  بود
اشتباه کردی!‌ بجای اینکار باید پارتیشن ریشه رو سوار میکردی و از دستور chroot استفاده میکردی!

آفلاین alfa2amir

• Jr. Member
  • *
چه بد  کاش  زود تر  میپرسیدم

ولی  ممنون که هستی 
Dell inspiron-N4050 ;