انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل بازیابی پارتیشن  (دفعات بازدید: 849 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Paramont

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
مشکل بازیابی پارتیشن
« : 25 اسفند 1396، 01:09 ق‌ظ »
سلام
نمی دونستم این موضوع. و کجا مطرح کنم به خاطر همین اینجا گذاشتم اما مشکل من
یه پارتیشن ۵۰۰ گیگی از روی استورج روی سرور سوزه ای داشتم که اطلاعات مهمی روش بود به اشتباه با دستور dd روش نوشتم و تعداد کمی از بلاک های اولش رو ترکوندم و /dev/zero رو روش نوشتم اول اینکه سیستم عاملم روی یه ماشین مجازی هستش و دیسک استورج رو اول دادم به vm و به صورت vmdk دادم به سیستم عامل پارتیشنم هم ext3 بود چطوری می تونم پارتیشنم رو ریکاور کنم که اطلاعاتم برگرده اگه این اطلاعات برنگرده اخراج نشم حداقل ۱۰۰ میلیون جریمه می شم لطفا کمکم کنید
« آخرین ویرایش: 25 اسفند 1396، 08:21 ق‌ظ توسط Paramont »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : مشکل بازیابی پارتیشن
« پاسخ #1 : 25 اسفند 1396، 01:36 ب‌ظ »
نمیخوام نا امیدت کنم اما احتمال برگشتنش زیر 10 درصده!
منم یه بار با dd میخواستم فلش بوتیبل کنم اشتباها به جای /dev/sdb بهش دادم /dev/sda و هر چی که داشتم و نداشتم به فنا رفت!! جالب اینجاست با اینکه زود جلوشو گرفتم اما کل هاردم شد یه پارتیشن با یه فایل سیستم عجیب و غریب و علاوه بر اینکه اطلاعاتم پاک شد دو سه بار از دوباره پارتیشن بندی کردم تا از دست اون فایل سیستم مسخره خلاص شم!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #2 : 25 اسفند 1396، 05:06 ب‌ظ »
با استفاده از photorec امتحان کن، ببین که می‌تونی چیزی رو برگردونی یا نه. برای نصبش روی اوبونتو می‌تونی که از دستور زیر استفاده کنی.

$ sudo apt install testdisk

بک‌آپی چیزی نداشتی از اطلاعات روی سرور؟

آفلاین Paramont

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
« پاسخ #3 : 26 اسفند 1396، 08:27 ق‌ظ »
با استفاده از photorec امتحان کن، ببین که می‌تونی چیزی رو برگردونی یا نه. برای نصبش روی اوبونتو می‌تونی که از دستور زیر استفاده کنی.

$ sudo apt install testdisk

بک‌آپی چیزی نداشتی از اطلاعات روی سرور؟

سلام ممنون از پاسختون امروز حتما تست می کنم دو اینکه فرصت ندادن پشتیبان بگیرم وگرنه قرار بود بره روی tape  سوم اینکه این photo rec  دصتور هستش دیگه چون رو سیستم عاملم گرافیک ندارم و برای باز کردن x باید هفت خان رستم رو رد کنم
« آخرین ویرایش: 26 اسفند 1396، 08:29 ق‌ظ توسط Paramont »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #4 : 26 اسفند 1396، 11:46 ق‌ظ »
نه نیازی به x یا wayland برای اجرا شدن نداره.

https://en.wikipedia.org/wiki/PhotoRec

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
« پاسخ #5 : 26 اسفند 1396، 11:50 ق‌ظ »
اگه شما خیلی زود دستور رو لغو کرده باشید! امکان داره فقط سیستم‌ فایلتون مشکل داشته باشه! بهتره توی نت درباره بازگردانی پارتیشن جستجو کنید. من خودم توی ویندوز به این مشکل بر خوردم و با rufus هاردم کلا انگار پاک شده بود ولی با نرم‌افزار active partition recovery تقریبا تمام فایل‌هام رو برگردوندم! البته اون زمان با گنو/لینوکس آشنا نبودم قطعا توی گنو/لینوکس هم میشه برگردوند
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین alipg

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #6 : 26 اسفند 1396، 11:47 ب‌ظ »
نکته مهمی که احتمالاً خودتون هم بدون ولی یادآوری اون می‌تونه مفید باشه، اینه که هیچی رو اون دیسک ننویس، حتا در پارتیشن‌های دیگه.