انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فرق facebook.com و facebookcorewwwi.onion  (دفعات بازدید: 378 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • second years of moving to GNU Linux world so happy
فرق facebook.com و facebookcorewwwi.onion
« : 01 اردیبهشت 1397، 01:46 ب‌ظ »
درود بر دوستان
سوالی که چند وقته برای من پیش اومده فرق این دوتا لینک هست و تا چه حد میشه روی امنیت فیسبوک اونیون حساب کرد چون مطلبی به فارسی نتونستم در این مورد پیدا کنم گفتم اینجا مطرح کنم ممنون میشم جواب بدید.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : فرق facebook.com و facebookcorewwwi.onion
« پاسخ #1 : 01 اردیبهشت 1397، 02:51 ب‌ظ »
همون آدرس فیسبوک روی شبکه‌ی تور هست.
از نظر امنیت (اگه منظورتون امنیت حریم خصوصی هست)هم فرق چندانی نداره و همون فیسبوکه :)
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ : فرق facebook.com و facebookcorewwwi.onion
« پاسخ #2 : 02 اردیبهشت 1397، 10:01 ب‌ظ »
آادرس معمولی معلوم هست که سرور فیسبوک کجاست ولی در آدرس تور معلوم نیست که سرور فیسبوک کجاست.
آدرس تور برای این هست که اطلاعات از شبکه تور خارج نشه. برای آدمهایی که می خواهند اطلاعات از شبکه تور خارج نشه.
ولی درکل فرقی نمی کنه
من آدم افراطی هستم و کلا معتقدم وقتی که جاواسکریپت و html5 رو فعال کنی حریم شخصی بی معنا می شه! حالا هر چقدر تور اجرا کنی. می دونی درکل اگر می خوای حریم خصوصی ات حفظ بشه باید عادت های غلط گذشته ات رو عوض کنی وگرنه تور کمک خاصی نمی تونه بهت کنه. یکی از این عادتها استفاده از محصولات کمپانی های تجاری هست.

نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره