انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی برای تغییر و ایجاد پارتیشن جدید  (دفعات بازدید: 465 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamraaz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
راهنمایی برای تغییر و ایجاد پارتیشن جدید
« : 22 اردیبهشت 1397، 12:43 ب‌ظ »
سلام
قبلا روی سیستمم هم ویندوز 10 و هم اوبونتو به صورت هم زمان نصب داشتم ولی چون ویندوز نیاز به تعویض داشت و اوبونتو هم به مشکل خورده بود و منم تجربه کافی برای رفعش نداشتم ویندوز رو عوض کردم ولی چون موقع نصب ویندوز با خطای We couldn't create a new partition or locate an existing one مواجه شدم ناچارا با دستور DISKPART مشکل رو حلش کردم ولی باعث شد پارتیشن هایی که برای نصب لینوکس ایجاد کرده بودم به هم بریزه.
همونطور که میدونید تو هارد هایی با فرمت mbr چهارتا پارتیشن primary بیشتر نمیشه ایجاد کرد.اینکه بخوام وضعیت هاردم رو توضیح بدم زیاد ملموس نیست یا عکس ازش آپلود کردم. اون فضای تخصیص داده نشده توی دیسک 0, 3تا از 4 پارتیشن لازم برای نصب اوبونتو رو بهم میداد ولی همونطور که میبینید هارد ssd که رو سیستم هستش (549MB) از نوع primary و چون اطلاعات سیستمی روشه نمیشه به logical تغییرش داد و گذشته از این چون دو پارتیشن دیگم از نوع extended هستن نمیتونم ازشون shrink کنم برای پارتیشن چهارم اوبونتو پس یک پارتیشن کم میارم.از طرفی نمیخوام اطلاعاتم هم پاک بشه چون پشتیبان ندارم ازشون.چه راهی رو پیشنهاد میدید.
ممنون