انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب virtualbox guest additions  (دفعات بازدید: 549 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir1379

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
مشکل در نصب virtualbox guest additions
« : 14 خرداد 1397، 11:45 ب‌ظ »
سلام دوستان
من از اوبونتو 16.04 استفاده می کنم و خواستم توش هم کالی و هم ویندوز اکس پی نصب کنم که موقعی که خواستم فایل انتقال بدم گفته شد که باید حتما بعه غیر از تنظیماتی که تو خوده تنظیمات مخصوص اون سیستم عامل می کنی باید حتما ‌guest additions هم نصب کنی که من موقعی که زدم با ارور
ssl authentication failed  مواجه شدم که بازم سرچ کردم و نفهمیدم چی کار کنم اگه میشه کسی راهنمایی کنه در این موضوع ممنون میشم . همچنین اگه کسی راه دیگه ای برای انتقال فایل هام به این سیستم عامل ها رو میدونه بگه ممنون میشم  :oops: :oops: :oops:
امیدوارم همیشه بخندید چون
                                هیچ چیز ارزش ناراحتیتونو نداره

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : مشکل در نصب virtualbox guest additions
« پاسخ #1 : 15 خرداد 1397، 01:19 ب‌ظ »
سلام
اول این بسته رو نصب کنین:
sudo apt install virtualbox-guest-additions-iso
بعد از تنظیمات ماشین مجازی یه shared folder براش تعریف کنین.
بعدش اگه تیک automount رو بزنین باید به صورت خودکار اون پوشه هر دفعه که ماشین مجازی رو روشن میکنین مونت بشه اگر نشد توی ویندوز مهمان یه cmd باز کنین و این رو توش بنویسین:
net use x: \\vboxsvr\share
و در سیستم عامل مهمان گنو/لینوکس یه ترمینال باز کنین و از این دستور استفاده کنین:
mkdir ~/sharedfolder
sudo mount -t vboxsf -o uid=$UID,gid=$(id -g) share ~/sharedfolder
اون دایرکتوری sharedfolder رو هر جایی می‌تونین ایجاد کنین، اما باید توی دستور دوم هم مسیر رو تغییر بدین.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد