انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: باز نشدن software & update بعد از نصب پایتون  (دفعات بازدید: 1320 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • second years of moving to GNU Linux world so happy
سلام امروز من بعد از آپدیت مخازنم خواستم پایتون رونصب کنم که بعد از نصبش دیگه نه ترمینالم باز میشه نه سافت ور آپدیت.
توی tty ترمینال xfce رو نصب کردم اما Software and Update رو نتونستم کاری کنم به گمونم Broken Package هم دارم چون یه علامت ورود ممنوع هم اومده بالای صفحه ممنون میشم راهنماییم کنید
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1396، 07:18 ب‌ظ توسط Rasoul Hejazi »

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : باز نشدن Software and Update بعد از نصب پایتون
« پاسخ #1 : 21 بهمن 1396، 06:47 ب‌ظ »
درود

از چه software centerی استفاده می‌کنی؟ دستور اجراییش را توی خط فرمان بزن و خروجی‌اش را اینجا قرار بده!

پ.ن: در مورد قسمت اول جمله‌ام, Gnome software center, Ubuntu software center یا Pamac و Octopi که پوسته‌های پکمن هستند و غیره و غیره می‌تونن Software center محسوب بشن, شما دقیقا از چی استفاده می‌کنید؟!

ویرایش:

خروجی این دستور را هم از TTY ببینید و قرار بدید:

xfce4-terminal
« آخرین ویرایش: 21 بهمن 1396، 06:56 ب‌ظ توسط Nelliel »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
پاسخ : باز نشدن Software and Update بعد از نصب پایتون
« پاسخ #2 : 21 بهمن 1396، 07:13 ب‌ظ »
درود

از چه software centerی استفاده می‌کنی؟ دستور اجراییش را توی خط فرمان بزن و خروجی‌اش را اینجا قرار بده!

پ.ن: در مورد قسمت اول جمله‌ام, Gnome software center, Ubuntu software center یا Pamac و Octopi که پوسته‌های پکمن هستند و غیره و غیره می‌تونن Software center محسوب بشن, شما دقیقا از چی استفاده می‌کنید؟!

ویرایش:

خروجی این دستور را هم از TTY ببینید و قرار بدید:

xfce4-terminal
با سافت ور سنتر مشکلی ندارم دوست من مشکلم باsoftware & update هست که توی ستینگه در ضمن از سافت ور سنتر فابریک اوبونتو 16.04 استفاده میکنم.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
پاسخ : باز نشدن software & update بعد از نصب پایتون
« پاسخ #3 : 21 بهمن 1396، 07:32 ب‌ظ »
نقل‌قول
با سافت ور سنتر مشکلی ندارم دوست من مشکلم باsoftware & update هست که توی ستینگه در ضمن از سافت ور سنتر فابریک اوبونتو 16.04 استفاده میکنم.
از اونجایی که من همچین چیزی ندارم توی قسمت تنظیمات, اشتباه متوجه شدم, با اینحال اگر می‌گید بعد از نصب پایتون دیگه نمی‌تونید خط فرمان را اجرا کنید, لطفا  از خروجی دستور اجرایی اون در محیط TTY عکس بدید! با اطلاعاتی شما ارائه کردید, هنوز نمی‌تونیم بفهمیم چرا این اتفاقات افتاده!

پ.ن: هفته‌ی پیش مشکلاتم مشابهی برای یکی از کاربران پیش اومده بود بعد از نصب پایتون و مربوط می‌شد به interpreter python و مسیری که در Shebang هست و فایلی اونجا پاک شده, در نتیجه نمی‌شد ابزار‌هایی که با پایتون نوشته شده‌اند را اجرا کرد! (این فقط یه حدس هست)

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 21 بهمن 1396، 07:41 ب‌ظ »
نقل‌قول
از اونجایی که من همچین چیزی ندارم توی قسمت تنظیمات, اشتباه متوجه شدم, با اینحال اگر می‌گید بعد از نصب پایتون دیگه نمی‌تونید خط فرمان را اجرا کنید, لطفا  از خروجی دستور اجرایی اون در محیط TTY عکس بدید! با اطلاعاتی شما ارائه کردید, هنوز نمی‌تونیم بفهمیم چرا این اتفاقات افتاده!

پ.ن: هفته‌ی پیش مشکلاتم مشابهی برای یکی از کاربران پیش اومده بود بعد از نصب پایتون و مربوط می‌شد به interpreter python و مسیری که در Shebang هست و فایلی اونجا پاک شده, در نتیجه نمی‌شد ابزار‌هایی که با پایتون نوشته شده‌اند را اجرا کرد! (این فقط یه حدس هست)
اصن خیلی چیز عجیبیه چون توی گوگل هم خیلی سرچ کردم چیزی در این رابطه پیدا نکردم به دردم بخوره ترمینال یونیتیم دیگه باز نمیشه کارامو با xfce terminal انجام میدم

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 21 بهمن 1396، 07:54 ب‌ظ »
نقل‌قول

اصن خیلی چیز عجیبیه چون توی گوگل هم خیلی سرچ کردم چیزی در این رابطه پیدا نکردم به دردم بخوره ترمینال یونیتیم دیگه باز نمیشه کارامو با xfce terminal انجام میدم

خب پس ترمینال XFCE را باز کن و خروجی دستور زیر را بذار:

gnome-terminal

آفلاین Rasoul Hejazi

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 21 بهمن 1396، 07:57 ب‌ظ »
نقل‌قول

خب پس ترمینال XFCE را باز کن و خروجی دستور زیر را بذار:

gnome-terminal
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/gnome-terminal", line 9, in <module>
    from gi.repository import GLib, Gio
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/gi/__init__.py", line 42, in <module>
    from . import _gi
ImportError: cannot import name '_gi'
Error in sys.excepthook:
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/apport_python_hook.py", line 63, in apport_excepthook
    from apport.fileutils import likely_packaged, get_recent_crashes
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/apport/__init__.py", line 5, in <module>
    from apport.report import Report
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/apport/report.py", line 30, in <module>
    import apport.fileutils
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/apport/fileutils.py", line 23, in <module>
    from apport.packaging_impl import impl as packaging
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/apport/packaging_impl.py", line 23, in <module>
    import apt
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/apt/__init__.py", line 23, in <module>
    import apt_pkg
ModuleNotFoundError: No module named 'apt_pkg'

Original exception was:
  File "/usr/bin/gnome-terminal", line 9, in <module>
    from gi.repository import GLib, Gio
  File "/usr/lib/python3/dist-packages/gi/__init__.py", line 42, in <module>
    from . import _gi
ImportError: cannot import name '_gi'

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 21 بهمن 1396، 08:20 ب‌ظ »
احتمالا:
sudo rm /usr/bin/python3
sudo ln -s python3.5 /usr/bin/python3

آفلاین s_g

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
« پاسخ #8 : 06 تیر 1397، 10:25 ق‌ظ »
مشکل شما حل شد؟ من هم دقیقا دچار این مشکل شدم و حل نشد.اگر کسی این مشکل رو داشته و حل شده می تونه لطف راهنمایی ام کنه؟

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #9 : 06 تیر 1397، 07:18 ب‌ظ »
پایتون که خودش از اول نصب دقیقا چرا دوباره نصبش کردین.
در مورد مشکل هم الان اوبونتو 18.04 اومده که جایگذین بهتری برای 16.04 هست.
دوست من شما باید نسخه سیستم عامل و مشخصات چیزی که نصب کردین رو هم بدین
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #10 : 06 تیر 1397، 08:05 ب‌ظ »
مشکل شما حل شد؟ من هم دقیقا دچار این مشکل شدم و حل نشد.اگر کسی این مشکل رو داشته و حل شده می تونه لطف راهنمایی ام کنه؟
تاپیک جدید باز کن و با جزئیات سوالتو بپرس.

آفلاین s_g

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
« پاسخ #11 : 07 تیر 1397، 09:05 ق‌ظ »
ممنون مشکل پایتون حل شد :)