انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تبادل فایل بین زوبونتو و ویندوز  (دفعات بازدید: 517 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین amir30000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
تبادل فایل بین زوبونتو و ویندوز
« : 27 تیر 1397، 04:17 ب‌ظ »
سلام دوستان
من تازه به زوبونتو کوچیدم :D و یه سری مشکل دارم .
۱-  تبادل فایل هام بین ویندوز و لینوکس که برای انجامش کارهای زیر رو انجام دادم :
 - خواستم با استفاده از samba  فایل هام رو تبادل کنم که بعد از نصب به علت نبود دستور  gksu نتونستم سامبا رو اجرا کنم چون در حالت گرافیکی به دسترسی روت احتیاج داره و خطای  نبود دستور gksu رو میده  :'(.
 - در تلاش دوم خواستم از نرم افزار winscp استفاده کنم که برای اون هم سرویس vsftpd رو نصب کردم ولی باز به لینوکس وصل نمیشه و خطای server refuse the connection  از طرف برنامه winSCP صادر میشه  :( :'(.
لطفا برای حل مشکل من چه از طریق سامبا یا winSCP کمک کنید. متشکرم

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : تبادل فایل بین زوبونتو و ویندوز
« پاسخ #1 : 28 تیر 1397، 02:25 ق‌ظ »
این‌طوری که من متوجه شدم شما دوتا کامپیوتر دارین که روی یکیش زوبونتو دارین و روی اون یکی ویندوز.
اگه اینجوریه برای انتقال فایل بین این دوتا کافیه روی یکیشون sftp رو راه بندازین و روی اون یکی ازش استفاده کنین. من نحوه‌ی راه اندازی sftp روی زوبونتو رو توضیح میدم:
اول بسته‌ی openssh رو نصب کنین:
sudo apt install openssh
بعدش سرویس sshd رو فعال کنین:
sudo systemctl start sshd
حالا آی‌پی کامپیوترتون توی شبکه‌ی خانگی رو با دستور زیر پیدا کنین (معمولا اولش با 192.168 شروع میشه):
ip addr show
بعد از اینکه آی‌پی رو پیدا کردین کافیه توی ویندوز با یه نرم افزاری که از sftp پشتیبانی می‌کنه (مثل filezilla) به کامپیوتر اوبونتویی‌تون وصل شین.
توی قسمت آدرس یا آی پی باید آی پی کامپیوتر اوبونتویی‌تون روی شبکه‌ی محلی رو قرار بدین و برای یوزرنیم و پسورد هم از یوزر اصلی خودتون استفاده کنین.
فقط حواستون باشه که هر دو کامپیوتر باید به یک شبکه وصل باشند.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد