انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کالاف دیوتی ۴  (دفعات بازدید: 2649 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین emaratkar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
  • بدنبال آموزش هستم هرجا که باشد
    • آموزش های اختصاصی رامین عمارت کار
کالاف دیوتی ۴
« : 28 شهریور 1397، 11:27 ب‌ظ »
سلام و درود

دوستان چطور و از کجا میتونم بازی کالاف ۴ رو برای اوبونتو دانلود کنم؟

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : کالاف دیوتی ۴
« پاسخ #1 : 29 شهریور 1397، 12:12 ق‌ظ »
درود بر شما ،
Call Of Duty 4 Modern Warefare نسخه اوبونتو نداره ، شما میتونید نسخه ویندوز اون رو دانلود کنید و با Wine در اوبونتو اجراش کنید .

آفلاین emaratkar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
  • بدنبال آموزش هستم هرجا که باشد
    • آموزش های اختصاصی رامین عمارت کار
« پاسخ #2 : 29 شهریور 1397، 12:34 ق‌ظ »
ممکنه بیشتر راهنمایی کنید من تازه وارد هستم
اگه ممکنه لینک دانلودش رو هم قرار بدید ممنون میشم

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #3 : 29 شهریور 1397، 10:23 ق‌ظ »
ممکنه بیشتر راهنمایی کنید من تازه وارد هستم
اگه ممکنه لینک دانلودش رو هم قرار بدید ممنون میشم
حتما ،
گنو و ویندوز دو سیستم عامل متفاوت هستند و قطعا برنامه هایی هم که براشون ساخته میشه با هم متفاوت هستند و از ابتدا به روش های متفاوتی ساخته میشن که بازی هم برای سیستم عامل یک برنامه هست ، اگر بازی یا برنامه مورد نظر مولتی یا کراس پلتفرم باشه معمولا نسخه هر سیستم عامل اون تقریبا جدا توسعه داده میشه و خروجی ها و فایل های اجرایی اون ها به صورت جدا در دسترس هستند ، مثل برنامه موزیلا فایرفاکس ، ولی اگر اینطور نباشه و مثلا فقط نسخه ویندوز اون موجود باشه دیگه روی بقیه سیستم عامل ها مثل مک و توزیع های گنو قابل اجرا نیست ، مگر اینکه زمینه اجرا شدن اون ها ایجاد بشه ، در توزیع های گنولینوکسی مثل اوبونتو و یا سیستم عامل مک ، شما میتونید با نصب برنامه Wine زمینه اجرای برنامه ها و بازی های سیستم عامل ویندوز رو دیگر سیستم عامل ها فراهم کنید ، حتی اندروید! ، دقت کنید که واین شبیه ساز نیست مثل مثلا شبیه ساز پلی استیشن ، در برنامه های شبیه ساز برنامه میاد و معماری پردازنده دستگاه مورد نظر رو به اضافه سخت افزار اون دستگاه رو توی کامپیوتر شما شبیه سازی میکنه ، و درواقع در زمان اجرای یک بازی در شبیه ساز تمام دستوراتی که باید به پردازنده و دیگر قطعات برن رو به معماری و سخت افزار کامپیوتر شما ترجمه میکنه که این خیلی زمانبر هست ، ولی واین بستر اجرای برنامه های ویندوز رو به صورت Native روی دیگر سیستم عامل ها فراهم میکنه ، البته نباید انتظار داشته باشید که همه چیز بینقص پیش بره و دقیقا شبیه به ویندوز انجام بشه ، اما همینی هم که الان هست یک زمانی در ذهن من قابل تصور نبود ، در واین و برای بازی شما میتونید بازی هایی که با دایرکت اکس 9 نوشته شدن رو با خود واین به راحتی اجرا کنید ، و برای بازی های دایرکت اکس 10 و 11 هم میتونید از DXVK استفاده کنید ، البته اگه کارت گرافیک شما از Vulkan API پشتیبانی بکنه ، بازی COD4 هم با DX9 نوشته شده پس شما ابتدا با سرچ کردن در گوگل بازی رو دانلود کنید ، بعد با این دستورات واین رو نصب کنید :
sudo dpkg --add-architecture i386
wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/Release.key
sudo apt-key add Release.key
sudo apt-add-repository https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/
sudo apt-get update
sudo apt-get install --install-recommends winehq-stable
و بعد از اون بازی رو به همون شکلی که در سیستم عامل ویندوز نصب میکردید ، نصب کنید ،

برای راحتی کار هم میتونید از روشی که اینجا توضیح دادم استفاده کنید :
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,148327.0.html
احتمالا جواب میده !