انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب نشدن کارت گرافیک Intel  (دفعات بازدید: 2799 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین NGHPage

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
نصب نشدن کارت گرافیک Intel
« : 14 اسفند 1396، 01:04 ق‌ظ »
سلام

من میخوام کارت گرافیک intel  رو نصب کنم که Intel Graphics Update Tool for Linux os رو نصب کردم اما وقتی گزینه Begin رو میزنم تا بره برای دانلود و نصب کارت گرافیک ارور زیر رو میده و گزینه Install غیرفعال میمونه با ف یلتر شکن هم امتحان کردم ولی بازم این ارور رو میده :

http://uupload.ir/files/ihcz_1.png

صفحه نمایش هم وقتی فیلم میبینم یا صفحه ای رو میبندم یکی دو تا خط سیاه رنگ میوفته روش یه لحظه و ... کلا معلومه کارت گرافیک کامل نصب نیست فقط NVIDIA  رو کامل نصب کردم

اگر راه حل ارور یا روش بهتری میدونید لطفا کامل توضیح بدید چون تازه کارم و چیز زیادی از لینوکس نمیدونم خیلی ممنون  :)
« آخرین ویرایش: 14 اسفند 1396، 01:09 ق‌ظ توسط NGHPage »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : نصب نشدن کارت گرافیک Intel
« پاسخ #1 : 06 فروردین 1397، 12:20 ب‌ظ »
اسم دسکتاپ
اسم توزیع گنو
رو لطفا بگو مدل گرافیک هاتم بگو
این طوری نمیشه بت کمک کرد دوست من.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #2 : 06 فروردین 1397، 01:36 ب‌ظ »
سلام

من میخوام کارت گرافیک intel  رو نصب کنم که Intel Graphics Update Tool for Linux os رو نصب کردم اما وقتی گزینه Begin رو میزنم تا بره برای دانلود و نصب کارت گرافیک ارور زیر رو میده و گزینه Install غیرفعال میمونه با ف یلتر شکن هم امتحان کردم ولی بازم این ارور رو میده :

صفحه نمایش هم وقتی فیلم میبینم یا صفحه ای رو میبندم یکی دو تا خط سیاه رنگ میوفته روش یه لحظه و ... کلا معلومه کارت گرافیک کامل نصب نیست فقط NVIDIA  رو کامل نصب کردم

اگر راه حل ارور یا روش بهتری میدونید لطفا کامل توضیح بدید چون تازه کارم و چیز زیادی از لینوکس نمیدونم خیلی ممنون  :)
نیاز به انجام چنین کارهایی نیست خود کرنل کارت را می‌شناسند.
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #3 : 07 فروردین 1397، 12:39 ق‌ظ »
سلام

نیاز به انجام چنین کارهایی نیست خود کرنل کارت را می‌شناسند.
خوب گاهی هم هست که این اتفاق نمی افته برای همین بود که گفتم مدل گرافیک رو هم بگه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Arch

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
« پاسخ #4 : 02 شهریور 1397، 07:06 ب‌ظ »
سلام دوستان
چون سوال من هم سوال مشابه داشتم تاپیک جدید باز نکردم.

من اوبونتو رو که نصب کردم (ورژن های جدید و فدیمی) توی هیچ کدوم توی قسمت Additional Drivers هیچ درایوری بهم نشون ندادن حتی Open Sorece ها رو چه برسه به انحصاری ها و می گه No additional drivers available !

سیستم هم ۲ تا کارت گرافیک داره:

Intel HD Graphics 5500
AMD Radeon HD 8890M

بنظر بدون عیب میرسه اما برنامه ها رو و بعضا فیلم هایی رو که توی سیستم های لینوکسی دیگه راحت اجرا میکنن برای من کلی زور می زنه تا بالا بیاد و وقتی حتی یه بازی ۱۰۰ مگابایتی رو ران می کنم فن سیستم صداش بلند می شه!

نرم افزار Intel Graphics Update Tool for Linux تا اوبونتو ۱۶.۰۴ بیشتر پشتیبانی نمیکنه

نظری دارید آیا؟

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #5 : 03 شهریور 1397، 01:43 ب‌ظ »
سلام دوستان
چون سوال من هم سوال مشابه داشتم تاپیک جدید باز نکردم.

من اوبونتو رو که نصب کردم (ورژن های جدید و فدیمی) توی هیچ کدوم توی قسمت Additional Drivers هیچ درایوری بهم نشون ندادن حتی Open Sorece ها رو چه برسه به انحصاری ها و می گه No additional drivers available !

سیستم هم ۲ تا کارت گرافیک داره:

Intel HD Graphics 5500
AMD Radeon HD 8890M

بنظر بدون عیب میرسه اما برنامه ها رو و بعضا فیلم هایی رو که توی سیستم های لینوکسی دیگه راحت اجرا میکنن برای من کلی زور می زنه تا بالا بیاد و وقتی حتی یه بازی ۱۰۰ مگابایتی رو ران می کنم فن سیستم صداش بلند می شه!

نرم افزار Intel Graphics Update Tool for Linux تا اوبونتو ۱۶.۰۴ بیشتر پشتیبانی نمیکنه

نظری دارید آیا؟

اولا سوال جدید تاپیک جدید :)

دوما گرافیک intel و amd نیازی به نمایش در ادیشن درایور ندارن :)
نصب هستن و می تونید با تمام قدرت ازشون استفاده کنید...
اگه مشکلی در نمایش و یا استفاده دارید تاپیک جدید باز کنید بپرسید تا جواب بگیرید :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.