انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلم با میزکار گنوم  (دفعات بازدید: 2338 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
مشکلم با میزکار گنوم
« : 15 آبان 1397، 04:18 ب‌ظ »
سلام میزکارم گنوم ورژن 3.30 هس و روی دسکتاپم آیکنی نمیندازه اصن. وقتی روی دسکتاپم راس کلیک می کنم به لین شکلی که عکسشو پیوست کردم هس. چطور درستش کنم؟

http://uupload.ir/files/l3l9_img_20181106_160437.jpg

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : مشکلم با میزکار گنوم
« پاسخ #1 : 15 آبان 1397، 05:10 ب‌ظ »
حجم تصویر خیلی زیاده! یا پیغامش رو بنویسید یا فرمت وحجم تصویر را تغییر دهید، در محیط میزکار گنوم بافشردن کلید print میتوانید اسکرین-شات بگیرید، همچنین با gnome-screenshot
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
« پاسخ #2 : 15 آبان 1397، 08:30 ب‌ظ »
کدوم توزیع؟
اگر میزکار گنوم در توزیع هایی غیر از اوبونتو استفاده می کنید، دیگه در دسکتاپ نمیشه آیکون گذاشت و گنوم حذفش کرده.
اگر میزکار گنوم رو در توزیع اوبونتو دارید، حتما میشه در دسکتاپ فایل گذاشت. که این هم به خاطر اینه که از نسخه قدیمی تر ناتیلوس استفاده می کنه

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 16 آبان 1397، 12:29 ب‌ظ »
توزیع اوبونتو دارم و موقع راست کلیک این محیط میاد. آیکن های دسکتاپمم نمایش داده نمیشه

http://uupload.ir/files/cw9m_screenshot_from_2018-11-07_00-02-22.png

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 16 آبان 1397، 12:55 ب‌ظ »
پشتیبانی از آیکون‌ها توسط GNOME-files حذف شده است.

چند راه حل برای آیکون‌های دسکتاپ وجود دارد:
* استفاده از یک مدیر پرونده مانند Nemo برای مدیریت آیکون‌های دسکتاپ، باید آنها را در فولدر Desktop بگذارید
* بسته gnome-panel را نصب کنید و از نشست GNOME Flashback استفاده کنید، من از نسخه 3.22 گنوم-پنل و نشست مذکور استفاده میکنم، نمیدونم نسخه 3.30 هنوز این ویژگی را دارد یا نه
* نصب افزونه‌های گنوم شل
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 16 آبان 1397، 03:29 ب‌ظ »
پشتیبانی از آیکون‌ها توسط GNOME-files حذف شده است.

چند راه حل برای آیکون‌های دسکتاپ وجود دارد:
* استفاده از یک مدیر پرونده مانند Nemo برای مدیریت آیکون‌های دسکتاپ، باید آنها را در فولدر Desktop بگذارید
* بسته gnome-panel را نصب کنید و از نشست GNOME Flashback استفاده کنید، من از نسخه 3.22 گنوم-پنل و نشست مذکور استفاده میکنم، نمیدونم نسخه 3.30 هنوز این ویژگی را دارد یا نه
* نصب افزونه‌های گنوم شل
راه حلهای ۲ و ۳ رو میشه دقیق بگی دوست من؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #6 : 16 آبان 1397، 05:17 ب‌ظ »
راه حلهای ۲ و ۳ رو میشه دقیق بگی دوست من؟
1: بسته gnome-session-flashback را نصب کنید، بعد از ری-استارت، قبل از لاگ-این به سیستم در صفحه مدیر نمایش میتوانید نشست مورد نظر خود را انتخاب کنید

2. احتمالا باید یک افزونه گنوم شل وجود داشته باشه که این قابلیت را ارائه کنه ولی من چون از گنوم شل استفاده نمیکنم آشنایی با افزونه هاش ندارم