انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شناسایی و خاموش کردن سرویس های غیر ضروری در دبیان دسکتاپ (حل شد)  (دفعات بازدید: 2100 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
درود بر دوستان

همانطور که می دانید سرعت سیستم عامل لینوکسی در بدترین حالت ها آنقدر بیشتر ازرقبای ویندوزیست که بعضی وقت ها آدم دنبال راهی می گردد تا کمی سرعت را کم کند یا حداقل من که در میز کار xfce دبیان ۹٫۶ از سرعت زیادبه مشکل بر می خورم حالا وای به روزی که محض تنوع برم توی میز کار lxde....
بگذریم اما جهت داغ نکردن سیستم مخصوصا وقتیکه نرم افزار سنسور را فعال کرده ایم و با گرم شدن اخطار داده و بعد از مدتی ریست می کند بهتر است سرویسهای غیر ضروری را غیر فعال کرد(یکی از راه ها)حالا برای شناسایی این سرویس ها اگر از دستور top استفاده کرده و کلید M را بزنیم از بیشترین استفاده کننده سورت کرده و آن را در معرض تماشا قرار میدهد همچنین اگر از کلید u استفاده کنیم می توانیم در حالت استفاده کننده مثل user  و root و .... سورت کنیم و با کلید c می توانیم آدرس دستوری سرویس یا برنامه را مشاهده کنیم........
حال برای من مبتدی این سوال پیش می آید که چرا در ستون user نام های +-Debian  و  otrs  وجود دارد....شاید بگویید که در ویکی جستجو کن اما وقتی otrs را در ویکی فارسی خواندم نوشته بود برنامه ای اجرا شونده درپشت صحنه که توسط شرکتی انگلیسی ساخته شده و .......که ناگهان دائی جان ناپلئون درونم به صدا در آمد ; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
اما جدای از بعضی دستورها که کاملا منشأشون معلومه و کارکردشون هم... مثل chromium بعضیاشون برامن مبتدی قابل شناسایی نیستند.....البته در منوی برنامه های دبیان services هم هست که بانام های نا آشنا فرصتی به من مبتدی نمی دن که از کار بندازمشون...................................
حالا با این تفاصیل به نظر شما باید چکارکنم که این مشکل حل شه؟ راهنمایی کوچولو و اساسی هم کنین سپاسگزارم توقع لقمه آماده هم ندارم ):P ):P ):P ):P ):P ):P )اگر هم کلا اشتباه می کنم اشاره کنین خوبه یه چیزی یاد می گیرم........................................................
{ازیک رنگ برا نوشتن مطلب استفاده کردم تا ناظرهم ناراحت نشه و اخطار نده...فقط نمی دونم اگه قراره در انتخاب رنگ آزاد نباشیم چراحق انتخاب گذاشتین؟؟؟؟؟ نا سلامتی همه ما آزادی دوستیم حداقل در سیستم عامل های آزاد.....کاشکی توی درج اولیه مطلب هم می شد رنگی نوشت تا مجبور به ده بار ویرایش نشم!}

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:46 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
درود بر دوستان

همانطور که می دانید سرعت سیستم عامل لینوکسی در بدترین حالت ها آنقدر بیشتر ازرقبای ویندوزیست که بعضی وقت ها آدم دنبال راهی می گردد تا کمی سرعت را کم کند یا حداقل من که در میز کار xfce دبیان ۹٫۶ از سرعت زیادبه مشکل بر می خورم حالا وای به روزی که محض تنوع برم توی میز کار lxde....
بگذریم اما جهت داغ نکردن سیستم مخصوصا وقتیکه نرم افزار سنسور را فعال کرده ایم و با گرم شدن اخطار داده و بعد از مدتی ریست می کند بهتر است سرویسهای غیر ضروری را غیر فعال کرد(یکی از راه ها)حالا برای شناسایی این سرویس ها اگر از دستور top استفاده کرده و کلید M را بزنیم از بیشترین استفاده کننده سورت کرده و آن را در معرض تماشا قرار میدهد همچنین اگر از کلید u استفاده کنیم می توانیم در حالت استفاده کننده مثل user  و root و .... سورت کنیم و با کلید c می توانیم آدرس دستوری سرویس یا برنامه را مشاهده کنیم........
حال برای من مبتدی این سوال پیش می آید که چرا در ستون user نام های +-Debian  و  otrs  وجود دارد....شاید بگویید که در ویکی جستجو کن اما وقتی otrs را در ویکی فارسی خواندم نوشته بود برنامه ای اجرا شونده درپشت صحنه که توسط شرکتی انگلیسی ساخته شده و .......که ناگهان دائی جان ناپلئون درونم به صدا در آمد ; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
اما جدای از بعضی دستورها که کاملا منشأشون معلومه و کارکردشون هم... مثل chromium بعضیاشون برامن مبتدی قابل شناسایی نیستند.....البته در منوی برنامه های دبیان services هم هست که بانام های نا آشنا فرصتی به من مبتدی نمی دن که از کار بندازمشون...................................
حالا با این تفاصیل به نظر شما باید چکارکنم که این مشکل حل شه؟ راهنمایی کوچولو و اساسی هم کنین سپاسگزارم توقع لقمه آماده هم ندارم ):P ):P ):P ):P ):P ):P )اگر هم کلا اشتباه می کنم اشاره کنین خوبه یه چیزی یاد می گیرم........................................................
{ازیک رنگ برا نوشتن مطلب استفاده کردم تا ناظرهم ناراحت نشه و اخطار نده...فقط نمی دونم اگه قراره در انتخاب رنگ آزاد نباشیم چراحق انتخاب گذاشتین؟؟؟؟؟ نا سلامتی همه ما آزادی دوستیم حداقل در سیستم عامل های آزاد.....و دیگر اینکه با رنگ سیاه در زمینه روشن از نظر بینایی مشکل دارم و کاشکی توی درج اولیه مطلب هم می شد رنگی نوشت تا مجبور به ده بار ویرایش نشم!}

پیشاپیش سپاس ازنگاهتون
دلیل این کار ناظر اینکه وقتی نقل قول میکنیم استایل انجمن و نقل قول خراب نشه
« آخرین ویرایش: 15 آذر 1397، 05:19 ب‌ظ توسط علیرضا آهنی »

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درود بر شما

چه رنگ آلبالویی قشنگی شده رنگ نقل قولتون.....
اما نظرتون چقدر به طرز تفکر مایکروسافت نزدیکه ....کاربرهای ٬٬یکدست و یک طرزتفکره٬٬ برای به چشم نیامدن ایرادها به جای برطرف کردن ایرادها......

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:45 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
درسته موقع نقل قول واقعا سخته خوندنش.
اما فقط کافیه وقتی دارین نقل قول می‌کنین تگ color رو حذف کنین.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
درود بر شما
چه رنگ آلبالویی قشنگی شده رنگ نقل قولتون.....
اما نظرتون چقدر به طرز تفکر مایکروسافت نزدیکه ....کاربرهای ٬٬یکدست و یک طرزتفکره٬٬ برای به چشم نیامدن ایرادها به جای برطرف کردن ایرادها......

پیشاپیش سپاس از نگاهتون
دیگه مشکلات انجمن مربوط به من نمیشه .
راستی این به درد شما میخوره :
http://iaghapour.ir/how-faster-linux-boot/
« آخرین ویرایش: 15 آذر 1397، 09:43 ب‌ظ توسط علیرضا آهنی »

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درود بر شما....
مقاله جالبی بود که بیشتر برای سرعت بوت نه کاهش دمای سیستم مورد استفاده داشت و مفرح اونهم به دلیل ارجاع به "ویکی" و "عواقبش به من مربوط نیست" مولف.....
سپاس فراوان برای گذاشتن وقت روی مشکل و ارائه آدرس مقاله ..."دستورهای جدیدی توسط شما آموختم"

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:45 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین AccountDeleted

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
درود بر دوستان

سلام
من هم آشنا نیستم، فقط جستجو کردم. OTRS نام کاربری هست که یک «برنامه پشتیبانی از مشتری» بواسطه اون اجرا میشه. این نرم افزارها با نام help desk ticketing software شناخته میشن. برای مثال اگر در گذشته فقط یک کلاینت ایمیل برای برقراری ارتباط وجود داشت، حالا برنامه هایی از این دست ساخته شدن تا علاوه بر ایمیل، صاحبان کسب و کار بتونن -برای مثال- در شبکه های اجتماعی هم به مشتریان پاسخ بدن، و در واقع روند ارتباطات رو ساده میکنه. otrs رو در ویکی پدیا سرچ کنید تا نرم افزار یا سرویس مربوط رو پیدا کنید. در مورد پکیج https://packages.debian.org/sid/otrs
یوزر Debian رو نتونستم پیدا کنم و اینکه +- برای چیه؛ اما به هر حال شاید مانند برنامه بالا، بعضی از پروسه ها باید توسط این یوزر اجرا بشن. غیر عادی نیست، مثل سرویس آپاچی که یه یوزر www-data اختصاصی برای خودش داره.

بطور کلی آشنا شدن با پکیج ها یا جزئیاتی که وجود داره، در هر سیستم عامل ی، کار زمان بر  و گاهی وقت ها بسیار مشکله.

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درود بر شما...
سپاس از توضیح کاملتون....یعنی دستور کاملتر یا مرجع بهتری نیست؟؟؟
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:44 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
.....
اگر از دستور top استفاده کرده و کلید M را بزنیم از بیشترین استفاده کننده سورت کرده و آن را در معرض تماشا قرار میدهد همچنین اگر از کلید u استفاده کنیم می توانیم در حالت استفاده کننده مثل user  و root و .... سورت کنیم و با کلید c می توانیم آدرس دستوری سرویس یا برنامه را مشاهده کنیم........

.....
البته در منوی برنامه های دبیان services هم هست
 .....
به جای top بهتر است از برنامه بسیار کم حجم ولی بسیار کارآمد htop استفاده کنید که کاملا تعاملی است و به سادگی میتوان با اون کار کرد.

اون برنامه مربوط به services که اسکرین-شات آن را هم گذاشته‌اید، نامش چیست؟ نام فایل اجراییش؟
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درود بر شما...
دستور htop رو درست می فرمائین (فکر کنم بیشتر به درد نسخه سرور بخوره)صد البته کاملتر و رنگی تر و بهتره و دستورات فرعیش هم دم دست تره....
دستوراجرایی services setting  رو اگه منظورتون دستور ترمینالیشه اینه: services-admin 
اسم کاملش هم اینه: Services Administration Tool

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:44 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
درود برشما...

با سپاس فراوان از وقت دوستان مشکلم با درج الویت استفاده مثبت از موارد زیر حل شد:
۱- مقاله سرویس ها در لینوکس در این لینک https://rasekhoon.net/article/show/162817
۲- دستور systemctl
۳- مقاله آنچه که شما باید درباره process ها در لینوکس بدانید دراین لینک http://linux-zone.org/forums
۴- مقاله در این لینک https://fa.wikipedia.org/wiki/Systemd

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:43 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون