انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم شناسایی پلاگین‌های پایتون توسط کریتا، نصب شده توسط اسنپ  (دفعات بازدید: 1265 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hashak

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
من نرم‌افزار کریتا ۴.۱.۷.۱۰۱ رو در زوبونتو ۱۶.۰۴ با Snap 2.38 نصب کردم.

sudo snap install krita
اولین مشکل این بود که به پارتیشن‌ها دسترسی نداشتم که با دستور زیر حل شد.

snap connect krita:removable-media
اما مشکل اصلی:

در کریتا می‌شه از پلاگین‌هایی که توسط پایتون نوشته شده (pykrita) استفاده کرد. من قبلا نسخه appimage رو از سایت کریتا دانلود می‌کردم و گزینه Python Plugin Manager وجود داره.

اما در نسخه‌ای که توسط اسنپ نصب کردم گزینه Python Plugin Manager وجود نداره. وقتی در کریتا به مسیر Setting > Manage Resource و در پنجره باز شده روی دکمه Open Resource Folder کلیک می‌کنم، یه پنجره باز می‌شه و می‌پرسه

Allow snap "krita" to open file "/home/sh/snap/krita/44/.local/share/krita"?
وقتی روی Yes کلیک می‌کنم مسیر فایل‌های کریتا رو برام باز می‌کنه، جایی که می‌تونم پلاگین‌ها رو در فولدر pykrita قرار بدم تا کریتا اونها رو بشناسه. در نسخه appimage احتیاجی به این کار نیست، بلافاصله مسیر فایل‌های کریتا باز می‌شه و می‌تونم پلاگین‌ها رو در مسیر مورد نظر قرار بدم.

/home/sh/.local/share/krita/
آیا باید دستور خاصی را با اسنپ اجرا کنم تا گزینه Python Plugin Manager به پنجره تنظیمات کریتا اضافه بشه و بتونه به پلاگین‌ها دسترسی داشته باشه و اونها رو بشناسه؟
تازه کار هستم.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
چرا اصلا از اسنپ نصب کردین؟ دلیل خاصی دارین برای این کار؟
کریتا توی مخازن رسمی موجوده و به راحتی با دستور زیر نصب می‌شه:
sudo apt install krita
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین hashak

• Jr. Member
  • *
نسخه‌ای که توی مخازن هست نسخه 2.9.7 است و خیلی قدیمی است.

برای اینکه آخرین نسخه پایدارش رو نصب کنم چند راه دارم:
۱. فایل appimage رو دانلود کنم. (کاری که فعلا انجام می‌دم، ولی باید هر بار که نسخه جدید منتشر می‌شه منم برم به سایت کریتا و اون رو دانلود کنم.)
۲. از ppa استفاده کنم. (به خاطر اینکه از زوبونتو ۱۶.۰۴ استفاده می‌کنم، نسخه جدید کریتا نصب نمی‌شه.)
۳. از طریق Flatpak نصب کنم. (که با این آشنا نیستم.)
۴. با Snap نصب کنم. (مدت‌ها قبل توی یکی از اکانت‌های رسمی کریتا نوشته بود که قصد دارن روی امکان نصب آخرین نسخه کریتا از طریق اسنپ کار کنن. و کاربرها می‌تونن از اسنپ برای نصب اقدام کنن.)

« آخرین ویرایش: 17 فروردین 1398، 08:22 ب‌ظ توسط hashak »
تازه کار هستم.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
توی سایت کریتا که اسمی از snap نیاورده، AppImage هست و flatpak.

با flatpak امتحان کن ببین که بازم مشکل داری یا نه.

https://flathub.org/apps/details/org.kde.krita

برای نصب flatpak روی اوبونتو هم می‌تونی این‌جا رو ببینی:

https://flatpak.org/setup/Ubuntu/

آفلاین hashak

• Jr. Member
  • *
توی سایت کریتا که اسمی از snap نیاورده، AppImage هست و flatpak.
همونطور که در بالا گفتم در یکی از شبکه‌های اجتماعی (فکر کنم توییتر) اطلاع دادن. اگه به سایت زیر برید می‌بینید که توسط خود کریتا منتشر شده و حساب کاربری‌شون تایید شده است.

https://snapcraft.io/krita

با flatpak امتحان کن ببین که بازم مشکل داری یا نه.
امتحان می‌کنم و اطلاع می‌دم.
تازه کار هستم.

آفلاین hashak

• Jr. Member
  • *
خواستم با flatpak نصب کنم:

sh@sh-desktop:~$ flatpak install flathub org.kde.krita
Looking for matches…
Required runtime for org.kde.krita/x86_64/stable (runtime/org.kde.Platform/x86_64/5.12) found in remote flathub
Do you want to install it? [Y/n]: y

org.kde.krita permissions:
    ipc      network      pulseaudio      x11      dri      file access [1]     dbus access [2]

[1] host, xdg-config/kdeglobals:ro, xdg-run/dconf, ~/.config/dconf:ro
    [2] com.canonical.AppMenu.Registrar

ID                                                     Arch               Branch            Remote             Download
 1. [|] org.kde.Platform                                       x86_64             5.12              flathub            < 425.9 MB
 2. [ ] org.freedesktop.Platform.GL.nvidia-340-107             x86_64             1.4               flathub             < 39.2 MB
 3. [ ] org.freedesktop.Platform.html5-codecs                  x86_64             18.08             flathub              < 4.9 MB
 4. [ ] org.gtk.Gtk3theme.Greybird                             x86_64             3.22              flathub             < 71.7 kB
 5. [ ] org.kde.Platform.Locale                                x86_64             5.12              flathub            < 334.0 MB (partial)
 6. [ ] org.kde.krita                                          x86_64             stable            flathub            < 112.7 MB
 7. [ ] org.kde.krita.Locale                                   x86_64             stable            flathub              < 4.8 MB (partial)

اما همونطور که می‌بینید حجم پیش‌نیازهاش برای یک نرم‌افزار ۱۵۰−۱۰۰ مگابایتی زیاده و حجم اینترنت من هم کمه، پس منصرف شدم.
تازه کار هستم.