انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب توزیع مناسب لینوکس روی سیستمی که ویندوزش لود نمیشود  (دفعات بازدید: 958 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shimajuana

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
یک کامپیوتر ایسوس با رم ۸ گیگ، گرافیک ۱ گیگ و پردازنده corei3 دارم که ویندوز ۱۰ روش نصب بود. موقع نصب یه آپدیت ویندوزش خراب شد و دیگه روشن نشد  ](*,) کمی سرچ کردم و تصمیم گرفتم با ویندوز خداحافظی کنم و یکی از توزیع‌های لینوکس رو نصب کنم. قبلاً توی دانشگاه با اوبونتو کار کردم در حد ابتدایی. الان هم میخوام طراحی سایت و پایتون یاد بگیرم
۱. با توجه به اینکه سیستم لود نمیشه، پیشنهاد میکنید اول ویندوز رو نصب کنم بعد لینوکس؟ یا مستقیم لینوکس نصب کنم؟(نمیخوام فایل‌هام رو از دست بدم)
۲. کدوم توزیع رو توصیه میکنید؟ توی سرچ‌هام اوبونتو، کوبونتو و لینوکس مینت خیلی تکرار میشدن، کار کردن با کدومش سر راست‌تره؟

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
۱. اگر در مراحل نصب و پارتیشن‌بندی اشتباه نکنید و درمورد نصب اوبونتو اطلاع کافی داشته‌باشید، هیچ مشکلی پیش نمیاد و اگر واقعاً می‌تونید بدون ویندوز پیش برید پس نیازی هم به نصبش ندارید.
 البته من نمی‌دونم ویندوز با این کار مسخرهٔ safe/secure/fast boot و ایناش چه بلایی سر پارتیشن‌های دیگه میاره و آیا بعداً مشکل خاصی خواهید داشت یا نه؟ بعید می‌دونم، اما بگذارید دیگران هم نظر بدند.
۲. پیشنهاد می‌کنم با پیش‌گزیده‌ها و توزیع‌هایی که کاربران بیشتری داره پیش برید، یعنی خود اوبونتو. اوبونتو ۱۹.۰۴ در یکی‌دو هفتهٔ آینده رسماً معرفی می‌شه.
« آخرین ویرایش: 21 فروردین 1398، 02:50 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
یک کامپیوتر ایسوس با رم ۸ گیگ، گرافیک ۱ گیگ و پردازنده corei3 دارم که ویندوز ۱۰ روش نصب بود. موقع نصب یه آپدیت ویندوزش خراب شد و دیگه روشن نشد  ](*,) کمی سرچ کردم و تصمیم گرفتم با ویندوز خداحافظی کنم و یکی از توزیع‌های لینوکس رو نصب کنم. قبلاً توی دانشگاه با اوبونتو کار کردم در حد ابتدایی. الان هم میخوام طراحی سایت و پایتون یاد بگیرم
۱. با توجه به اینکه سیستم لود نمیشه، پیشنهاد میکنید اول ویندوز رو نصب کنم بعد لینوکس؟ یا مستقیم لینوکس نصب کنم؟(نمیخوام فایل‌هام رو از دست بدم)
۲. کدوم توزیع رو توصیه میکنید؟ توی سرچ‌هام اوبونتو، کوبونتو و لینوکس مینت خیلی تکرار میشدن، کار کردن با کدومش سر راست‌تره؟
مناسب‌ترین گزینه برای شما همین اوبونتو است، اوبونتو 19.04 هشت روز دیگه منتشر خواهد شد، اگر خیلی عجله ندارید یه 8-9 روز صبر کنید بعد آن را دانلود و نصب کنید، یا اینکه همین الان اوبونتو 18.04 که پشتیبانی بلند مدت دارد را دانلود و نصب کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین shimajuana

• Newbie
  • *
ممنونم ازتون. در مورد توزیع اوبونتو رو نصب خواهم کرد
در مورد سوال اولم هم اون جوری که توی جستجوهام متوجه شدم، مثل اینکه اوبونتو این امکان رو میده که قبل از نصب بتونم فایل‌هام رو ببینم و ازشون backup بگیرم. این درسته؟ و اگر آره چطوری میشه این کار رو کرد؟

آفلاین MR-Mostafa

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • Ubuntu Gnome
ممنونم ازتون. در مورد توزیع اوبونتو رو نصب خواهم کرد
در مورد سوال اولم هم اون جوری که توی جستجوهام متوجه شدم، مثل اینکه اوبونتو این امکان رو میده که قبل از نصب بتونم فایل‌هام رو ببینم و ازشون backup بگیرم. این درسته؟ و اگر آره چطوری میشه این کار رو کرد؟

آره، نسخه‌ی لایو داره.
یکی از توزیع‌های گنو/لینوکس (مثل اوبونتو) رو دانلود کنید و روی فلش یا دی‌وی‌دی رایت کنید، بعدش به صورت لایو بوت بشید.
در یک گفتگوی آموزشی مهم نیست کسی اشتباه یا درست جواب دهد، چون در آخر مشخص خواهد شد. می‌نویسم تا همه بخوانند؛ شاید کسی چیزی یاد بگیرد و یا استادی اشتباه مرا بگیرد.
با ما تازه واردها مهربان باشید :D

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
درواقع با دو گزینهٔ Install و Try روبرو می‌شید که باید Try را بزنید و بعد که بالا اومد از مدیر پرنده (Files) پارتیشن‌هاتون را می‌بینید.
اون موقع می‌تونید اطلاعات مهمتون را روی یه هارد جانبی یا … کپی کنید و جداش کنید. همچنین می‌تونید با gparted پارتیشن‌هاتون را کمی مدیریت کنید.
بعد می‌رید برای نصب، که اون‌جا هم حتماً مطالعه کردید و می‌دونید چه تغییراتی باید در پارتیشن‌ها ایجاد کنید و / و ‎/home و swap را انتخاب کنید!
« آخرین ویرایش: 22 فروردین 1398، 11:08 ق‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین shimajuana

• Newbie
  • *
بسیار ممنونم ازتون. میرم برای بازیابی اطلاعاتم و بعدش هم نصب  :)

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
بسیار ممنونم ازتون. میرم برای بازیابی اطلاعاتم و بعدش هم نصب  :)
«بازیابی اطلاعات» یعنی اطلاعات از دست رفته را دوباره به دست آوردن، احتمالاً منظور شما «پشتیبان‌گیری از اطلاعات» است.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین shimajuana

• Newbie
  • *
نقل‌قول
«بازیابی اطلاعات» یعنی اطلاعات از دست رفته را دوباره به دست آوردن، احتمالاً منظور شما «پشتیبان‌گیری از اطلاعات» است.
بله درسته من اشتباه نوشتم
از اطلاعاتم پشتیبان‌گیری کردم و اوبونتو هم نصب کردم، نسخه ۱۸.۰۴ به خاطر پشتیبانی بلند مدتش. و خوشبختانه مشکلی برای داده‌هام پیش نیومد :)
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1398، 01:37 ب‌ظ توسط سلمان م. »