انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در خواندن هارد و وصل نشدن به استور ابونتو  (دفعات بازدید: 763 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MrMohoMo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
با سلام من تازه ابونتو 16.04 رو در کنار ویندوز ده نصب کردم

دو تا مشکل دارم اول اینکه هر کار میکنم vlc رو نصب نمیتونم کلا استور بالا نمیاد بعضی مواقع هم که میاد سرچ بکنی هم چیزی نمیاره انگار افلاین باشه

و مشکل دوم در خواندن درایو های دیگرم هست که نمیاره بالا و ارور داخل عکس رو میاره

ممنون میشم راهنماییم کنید

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
پاسخ : مشکل در خواندن هارد و وصل نشدن به استور ابونتو
« پاسخ #1 : 06 اردیبهشت 1398، 10:55 ق‌ظ »
سلام.
۱. دلیلی داشتید که نسخهٔ قدیمی نصب کردید؟ چرا اوبونتو ۱۹.۰۴ را نصب نکردید، شاید اون‌وقت مشکلات کمتری (برای کارهای خانگی) داشتید! البته بستگی به سخت‌افزار و نوع کارتون هم داره.
۲. همون‌جور که توی عکس گفته، Windows is hibernated، پس گزینهٔ fast boot را در ویندوز غیرفعال کنید، تا ویندوز درست خاموش بشه و بتونید در اوبونتو به پارتیشن‌هاش دسترسی بهتر داشته‌باشید.
۳. بهتره کار با خط فرمان گنولینوکس را یاد بگیرید تا ساده‌تر کار کنید. به‌راحتی با این دستور vlc نصب می‌شه:
sudo apt install vlcالبته بهتره قبلش لیست برنامه‌ها بروز بشه با این دستور: sudo apt update
« آخرین ویرایش: 06 اردیبهشت 1398، 03:01 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #2 : 06 اردیبهشت 1398، 01:14 ب‌ظ »
نسخه ۱۶.۰۴ نسخه بسیار خوبی هست و می‌تونید با همین نسخه کار کنید، تا دو سال دیگه هم توسط کنونیکال پشتیبانی می‌شه. نسخه جدیدتر هم به معنای مشکلات کمتر نیست، اتفاقا به معنای مشکلات بیشتر هست!

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #3 : 06 اردیبهشت 1398، 03:18 ب‌ظ »
نسخه ۱۶.۰۴ نسخه بسیار خوبی هست و می‌تونید با همین نسخه کار کنید، تا دو سال دیگه هم توسط کنونیکال پشتیبانی می‌شه. نسخه جدیدتر هم به معنای مشکلات کمتر نیست، اتفاقا به معنای مشکلات بیشتر هست!
بله، نسخهٔ بسیار خوبیه، خصوصاً بخاطر یونیتی. ولی «شاید» و «بستگی داره» را با توجه به تذکرتون اضافه کردم.
و طبیعیه که نسخه‌های جدیدتر برنامه‌ها برخی مشکلات تازه دارند، ولی برای حل مشکلات قبلی یا رفع نیازی توسعه داده شده‌اند.
باید خودشون تجربه کنند و بسنجند که کدوم براشون مناسب‌تره.
:) :)

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 06 اردیبهشت 1398، 08:59 ب‌ظ »
نسخه‌های جدیدتر میان که علاوه بر حل شدن باگ‌ها و مشکلات نسخه‌های قبلی قابلیت‌های جدید رو هم اضافه کرده باشن. خب اگه اینطوری که شما می‌گین باشه دیگه اصلا چه کاریه بیان نسخه‌ی جدید بدن؟؟
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
« پاسخ #5 : 07 اردیبهشت 1398، 01:06 ب‌ظ »
نقل‌قول
نسخه‌های جدیدتر میان که علاوه بر حل شدن باگ‌ها و مشکلات نسخه‌های قبلی قابلیت‌های جدید رو هم اضافه کرده باشن. خب اگه اینطوری که شما می‌گین باشه دیگه اصلا چه کاریه بیان نسخه‌ی جدید بدن؟؟
نسخه های جدیدتر،قابلیت های جدیدتر؛ همین قابلیتهای جدید می تواند باگ هایی داشته باشد و همچنین امکان! ایجاد باگهای جدید رو فراهم کنه.
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #6 : 07 اردیبهشت 1398، 10:45 ب‌ظ »
نسخه های جدیدتر،قابلیت های جدیدتر؛ همین قابلیتهای جدید می تواند باگ هایی داشته باشد و همچنین امکان! ایجاد باگهای جدید رو فراهم کنه.
این روزها روند توسعه به قدری سریع هست که خیلی زود باگ‌ها حل می‌شن.
واقعا خیلی کمتر پیش میاد باگی دیده باشه مخصوصا تو نسخه‌های پایدار، واقعا خیلی کم. (من بعد از اینهمه مدت استفاده از آرچ لینوکس که دیگه آخر به‌روزرسانیه تقریبا هیچ باگ خاصی ندیدم و باگ‌های کوچیک هم کارشون به ساعت نکشید ! حالا دیگه چه برسه به اوبونتو 19.04 که نسخه‌ی پایدار محسوب میشه.)
هیچ دلیلی نداره بخاطر یه سری باگ‌هایی که احتمال وجود داشتن‌شون 1 درصده خودمون رو از قابلیت‌های جدید محروم کنیم.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین yahya.musavi

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
  • بهترین موسیقی دنیا=شنیدن صوت قرآن
« پاسخ #7 : 08 اردیبهشت 1398، 12:51 ب‌ظ »
این روزها روند توسعه به قدری سریع هست که خیلی زود باگ‌ها حل می‌شن.
واقعا خیلی کمتر پیش میاد باگی دیده باشه مخصوصا تو نسخه‌های پایدار، واقعا خیلی کم. (من بعد از اینهمه مدت استفاده از آرچ لینوکس که دیگه آخر به‌روزرسانیه تقریبا هیچ باگ خاصی ندیدم و باگ‌های کوچیک هم کارشون به ساعت نکشید ! حالا دیگه چه برسه به اوبونتو 19.04 که نسخه‌ی پایدار محسوب میشه.)
هیچ دلیلی نداره بخاطر یه سری باگ‌هایی که احتمال وجود داشتن‌شون 1 درصده خودمون رو از قابلیت‌های جدید محروم کنیم.
حرفت رو قبول دارم.
اینو اضافه کنم که اوبونتو یکسری کانفیگ مخصوص بخودش رو اعمال میکنه همین کانفیگ ها باعث میشه تا توسعه دهندگان اوبونتو همیشه پایداری یک بسته رو در کنار بسته های دیگه چک کنن.(بنظرم هرچی باشه اوبونتو بیشتر هدفش اماده سازی یک توزیع پایدار با پشتیبانی بلندمدته)
نپرسید کشورتان چه کاری می‌تواند برای شما انجام دهد. بپرسید شما چه کاری می‌توانید برای کشورتان انجام دهید.   جان اف. کندی

آزادی در پرتو قانون. همانند هوایی است که ما تنفس می کنیم. دوایت آیزنهاور