انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل پر شدن هارد دیسک قسمت ۲ (بروزرسانی)  (دفعات بازدید: 380 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mahdi ebrahimi haratemeh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
مشکل پر شدن هارد دیسک قسمت ۲ (بروزرسانی)
« : 14 اردیبهشت 1398، 11:27 ب‌ظ »
سلام و وقت بخیر خدمت همگی، ادامه مطلب قبل در مورد پر شدن هارد دیسک بگم که بنده یکم مشکل رو عیب یابی کردم ولی کامل حل نشده، به مسیری که هارد رو با log پر میکرد رفتم یعنی /var/log/ و دوتا فایلی که مشکل ساز بودن بنام های syslog و kern log رو پیدا کردم که همزمان باهم هارد رو پر میکنن، با دستور cat فایل syslog رو داخل ترمینال باز کردم، و به ارور های زیر که لینکش رو میزارم بر خوردم، فک کنم مشکل از گرافیک باشه چند جایی مطالعه کردم ولی نمیدونم درسته یا نه، در کل چطور حلش کنم، این ارور ها زمانی که سیستم رو ریستارت یا شات دان میکنم هم نشان داده میشه، حتی دستور pci=nomsi و pci=noar رو به کرنل از داخل محیط GNU وارد کردم با دستور sudo gedit /etc/default/grub ولی بازم درست نشد، لطفا اگه میشه راهنمایی کنید مشکل از چیه و دقیقا ارورش چیه؟؟؟
ممنون
 https://askubuntu.com/questions/771899/pcie-bus-error-severity-corrected

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
پاسخ : مشکل پر شدن هارد دیسک قسمت ۲ (بروزرسانی)
« پاسخ #1 : 15 اردیبهشت 1398، 05:34 ب‌ظ »
سلام.
من از خطا و راه‌حل‌ها هیچی سردرنمیارم و امیدوارم استادان بیاند کمکت!
ولی به‌عنوان تازه‌کار می‌گم؛ تا زمانی که بتونی مشکل را حل کنی، اگه فضا زودبه‌زود پر می‌شه و مجبوری لاگ را پاک کنی، می‌تونی یه اسکریپت بنویسی و اجرا کنی که خودش مثلاً هر یه ربع اون پروندهٔ بزرگ را پاک کنه. این راه البته موقته،
می‌تونی از while و sleep و cat و … کمک بگیری
مثلا:#!/bin/bash

while 1>0
do
  sleep 15m
  cat /dev/null > /Path/To/File
done
که مسیر اون پروندهٔ بزرگ را باید جای‌گذاری کرد و زمان دلخواه داد و شاید لازم باشه cat را با sudo اجرا کنی و رمز را هم تحقیق کن چه کنی که نیاز نباشه هربار وارد کنی

گمون کنم بدترین راه باشه (!) ولی خواستم دست خالی نری!
« آخرین ویرایش: 15 اردیبهشت 1398، 05:41 ب‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین Mahdi ebrahimi haratemeh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #2 : 15 اردیبهشت 1398، 09:44 ب‌ظ »
سلام اقا بهنام، ممنون از راهنماییت، من توی توزیعایی که استفاده می کردم فقط deepin os این مشکل رو نداشت، به نظرت توزیع خوبیه از اون استفاده کنم؟؟

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #3 : 15 اردیبهشت 1398، 10:44 ب‌ظ »
تجربهٔ کار باهاش را ندارم.
---شخصی: توزیع‌های دبیان و خانوادهٔ اوبونتو و فدورا و trisquel را مناسب‌تر می‌دونم، ولی مهم یادگیری و پیشرفته.
دیپین هم برپایهٔ دبیانه و شاید این کتاب که آقا سلمان معرفی کردند براتون خیلی خوب باشه:
https://debian-handbook.info/browse/stable/

و شاید یافتی که چه چیز کوچیکی هست که در دیپین مشکلی نداری و اون را در توزیع‌های دیگه خودت اعمال کردی.
موفق باشی …
:) :)