انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل باز شدن صفحات وب  (دفعات بازدید: 2089 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین shimajuana

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
مشکل باز شدن صفحات وب
« : 25 فروردین 1398، 01:20 ب‌ظ »
من تازه اوبونتو ۱۸.۰۴ نصب کردم و تازه کارم ;)
مشکلی که الان باهاش مواجه‌م اینه که به بعضی از سایت‌های ایرانی و بعضی از خارجی‌ها دسترسی دارم اما تقریباً ۹۰ درصد سایتهایی که میخوام باز کنم پیغام زیر میاد
Server not found
چک هم کردم، همون سایت‌ها رو با گوشیم(اینترنت رو از همون مودم میگیرم) میتونم باز کنم اما با کامپیوترم نه ](*,)
کسی راه‌حلی داره؟
ممنون میشم

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : مشکل باز شدن صفحات وب
« پاسخ #1 : 25 فروردین 1398، 02:40 ب‌ظ »
از اینترنت ایرانسل استفاده می‌کنید؟
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین shimajuana

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 28 فروردین 1398، 01:30 ق‌ظ »
بله
اینترنت lte ایرانسل
یعنی به خاطر اونه؟ :o

آفلاین shimajuana

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 28 فروردین 1398، 03:06 ب‌ظ »
وقتی از آی پی مودم پینگ میگیرم پیغام زیر میاد
ping 192.158.1.1
connect: network is unreachable
همینطور برای هر سایتی که بخوام باز کنم. DNS هم ست کردم اما متاسفانه تنها سایتی که باز میکنه گوگل و سرچ گوگله. نرم‌افزار هم نمیتونم نصب کنم چون همه‌ش خطا میده موقع دانلود

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 29 فروردین 1398، 06:30 ب‌ظ »
بله، اینترنت ایرانسل روی گنو/لینوکس مشکل داره. بارها توی همین انجمن تاپیک‌هایی در همین مورد زده شده که یه جستجو کنید پیدا می‌کنید اما نقطه‌ی مشترک همه‌ی این تاپیک‌ها اینه که به دلیل اصلی مشکل و راه حل درست نرسیدن هیچکدوم.
چیزی که من متوجه شدم احتمالا مشکل می‌تونه از کرنل باشه چون دوستانی که از کرنل لیبره یا دبیان (کرنل توزیع دبیان تقریبا مثل همون لیبره‌ست) استفاده می‌کنن این مشکل رو ندارن ظاهرا. اما دلیل قطعیش همچنان مشخص نیست.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
« پاسخ #5 : 30 فروردین 1398، 08:26 ق‌ظ »
بله، اینترنت ایرانسل روی گنو/لینوکس مشکل داره. بارها توی همین انجمن تاپیک‌هایی در همین مورد زده شده که یه جستجو کنید پیدا می‌کنید اما نقطه‌ی مشترک همه‌ی این تاپیک‌ها اینه که به دلیل اصلی مشکل و راه حل درست نرسیدن هیچکدوم.
چیزی که من متوجه شدم احتمالا مشکل می‌تونه از کرنل باشه چون دوستانی که از کرنل لیبره یا دبیان (کرنل توزیع دبیان تقریبا مثل همون لیبره‌ست) استفاده می‌کنن این مشکل رو ندارن ظاهرا. اما دلیل قطعیش همچنان مشخص نیست.
من چند جا توی انجمن دیدم که از وقتی کرنل آپدیت شده ( زمان اوبونتو 17 ) اینترنت ایرانسل براشون کار نکرده !
+ من یه مودم ایرانسل LTE 4G رو به سیستم ام از طریق  LAN وصل کردم به راحتی به اینترنت وصل می شد و پنیگ میکرد !! ( درضمن من DNS رو روی 8.8.8.8 گزاشتم )

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #6 : 30 فروردین 1398، 10:44 ق‌ظ »
من تا حالا فقط از اینترنت ثابت استفاده کرده‌ام و تجربه و اطلاعات کافی راجع به اینترنت بی‌سیم و «اینترنت ایرانسل» ندارم، لذا از دوستان خواهش می‌کنم یک نفر که اطلاعات کافی راجع به مشکل «اینترنت ایرانسل در گنو/لینوکس» دارد یک تاپیک در تالار «شبکه و سرویس‌ دهنده‌ها» یا «نرم‌افزارهای اینترنتی» ایجاد کند و راجع به این موضوع راه حل‌ها را بگوید و راجع به خود مشکل هم توضیح دهد که اصلاً وضعیت چگونه است، و از آن به بعد همه تاپیک‌های متفرقه مرتبط با «اینترنت ایرانسل» ادغام شود در آن تاپیک و مدیران هم آن تاپیک را ویژه کنند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین mohakjoz

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #7 : 11 اردیبهشت 1398، 10:56 ق‌ظ »
درود
من هم مثل دوستان دیگه این انجمن از اینترنت ایرانسل 4G-LTE استفاده میکنم
os من هم linux mint 19.1 هس حال حاظر
v*p*n ای ک استفاده کردم و تست زدم باهاش ب روش pptp بود
مشکلی ک دارم اینه ک وقتی v*p*n رو روشن میکنم ب محظ اینکه میخام youtube یا twitter یا هر سایت socially مانندی رو باز کنم وی پی ان قطع میشه ارتباطش ولی باز جای شکرش باقیه سایت های nvidia و intel و amd و مانند این ها ک نیازمه رو باز میکنه v*p*n و تو این مورد سایت ها قطع نمیشه D:
بعد ی چیر دیگه هم هست ک باز چند جا تو همین انجمن دوستان ذکر کردن: این مورد ک وقتی v*p*n رو قطع کنید ب صورت دستی کلا هیچ سایتی باز نمیشه تا کی؟ تا این ک دوباره بیاید روشن خاموش کنید اینترنت connect شدتون رو حال wired یا wireless باشه ارتباط اینترنتیتون D:
تو همه توزیع های دیگه linux گویا این مشکل هم پابرجاس مثل ubuntu و debian
تا ب این لحظه چاره ای پیدا نکردم
خوشا ب حال بکس isp مخابراتی یا شرکتی
تو تجربه ای ک از لینوکس تو این چند روز داشتم ولی فهمیدم ک واقعا براش خیلی وقت گزاشتن و حسابی optimize کردنش بسی لذت بردیم
هعی :/

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #8 : 16 اردیبهشت 1398، 09:05 ب‌ظ »
تو همه توزیع های دیگه linux گویا این مشکل هم پابرجاس مثل ubuntu و debian
تا جایی که من شنیدم اگر از دبیان با کرنل پیش‌فرض خودش استفاده کنید این مشکل وجود نداره توش.
فریدون فرخزاد

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #9 : 17 اردیبهشت 1398، 09:44 ق‌ظ »
من تا حالا فقط از اینترنت ثابت استفاده کرده‌ام و تجربه و اطلاعات کافی راجع به اینترنت بی‌سیم و «اینترنت ایرانسل» ندارم، لذا از دوستان خواهش می‌کنم یک نفر که اطلاعات کافی راجع به مشکل «اینترنت ایرانسل در گنو/لینوکس» دارد یک تاپیک در تالار «شبکه و سرویس‌ دهنده‌ها» یا «نرم‌افزارهای اینترنتی» ایجاد کند و راجع به این موضوع راه حل‌ها را بگوید و راجع به خود مشکل هم توضیح دهد که اصلاً وضعیت چگونه است، و از آن به بعد همه تاپیک‌های متفرقه مرتبط با «اینترنت ایرانسل» ادغام شود در آن تاپیک و مدیران هم آن تاپیک را ویژه کنند.

مشکل عجیب اتصال به سایتها با اینترنت ایرانسل!
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند