انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: شبکه کردن سیستم های که از طریق lan و wifi به روتر وصل شده  (دفعات بازدید: 356 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین trylinux8

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
با سلام
من یک سیستم قدیمی دارم که روش ویندوز ۱۰ نصبه چندوقت پیش تصمیم گرفتم روش اوبونتو نصب کنم چون دیدم ویندوز ۱۰ هست و منم تازه‌کار اوبونتو را از طریق استور خود ماکروسافت نصب کردم و یکم باهاش کار کردم

اما الان می‌خواهم کلا ویندوز را پاک کنم و اوبونتو نصب کنم کمی تو اینترنت گشتم و دیدم لینوکس کارت شبکه وایرلس که دارم پشتیبانی نمی‌کنه که مشکل خاضی نیست سیستم قدیمی را نزدیک روتر آوردم و با کابل lan به روتر متصلش کردم

با خودم گفتم قبل از اینکه اوبونتو را نصب کنم یکبار تست کنم ببینم سیستم اصلی ام بهش وصل می‌شه یا نه که دیدم هیجی کار نمی‌ده نه RDP و ‌ftp server و...  ولی هر دو سیستم به اینترنت متصل هستن

من موقعی که هر دو سیستم با wifi به روتر وصل بودن تنظیم خاصی اعمال نکرم فقط یکم فایروال ویندوز را تغیر دادم همین

الان نمی‌دونم باید پیکربندی خاصی انجام بدم یا نه؟؟ اگه ویندوز را پاک کنم و اوبونتو نصب کنم بازم همینجوره؟؟
ممنون می‌شم راهنمایی کنین
سپساس

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
سلام،
برای وصل کردن چندتا کامپیوتر به هم بسته به نیازتون باید بسته‌های مختلف رو نصب کنید. همین‌طوری نمی‌شه که.
اگه بگین دقیقا هدفتون چیه از این کار شاید بتونیم بهتر کمک کنیم.
مثلا برای انتقال فایل معمولا از SFTP استفاده می‌کنیم که اینجا یه راهنمایی کوچیک در موردش نوشتم و برای کارهای دیگه هم ابزارهای به خصوصی هست که بسته به نیازتون باید نصب و پیکربندی کنید.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد