انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: دمای بالا در CPU  (دفعات بازدید: 710 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bahman13504

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
دمای بالا در CPU
« : 22 خرداد 1398، 03:52 ب‌ظ »
سلام دوستان.
من چند وقتی هست از اوبونتو ۱۸٫۰۴ استفاده میکنم و متوجه شدم دمای cpuبالا هست. حتی گرما رو روی بدنه لبتاپ حس میکنم. همونطور که میبینید بنظر فن کار نمیکنه اما صدای فن میاد. یکم سرچ کردم و tlpنصب کردم ولی تاثیری نداشت. امیدوارم بتونم از کمک شما استفاده کنم.
+++ System Info
System         = LENOVO ThinkPad Edge E530c 33662H3
BIOS           = H0ET94WW (2.54 )
Release        = Ubuntu 18.04.2 LTS
Kernel         = 4.18.0-21-generic #22~18.04.1-Ubuntu SMP Thu May 16 15:07:19 UTC 2019 x86_64
/proc/cmdline  = BOOT_IMAGE=/boot/vmlinuz-4.18.0-21-generic root=UUID=717b6149-8477-42cd-9713-006888d5ce11 ro quiet splash vt.handoff=1
Init system    = systemd v237
Boot mode      = BIOS (CSM, Legacy)

+++ Temperatures
CPU temp               =    80 [°C]
Fan speed (fan1)       =     0 [/min]

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : دمای بالا در CPU
« پاسخ #1 : 22 خرداد 1398، 05:12 ب‌ظ »
من لپ تاپ نداشته و ندارم و خیلی وارد نیستم در این حوزه ولی اون صدا ممکنه از چیز دیگری باشه.

Temperatures

فقط می‌خواستم این رو بگم که اگر این اطلاعات درست باشد بهتر است تا زمان حل شدن مشکل، استفاده از لینوکس را متوقف کنید چون CPU لپ تاپ ممکنه بسوزه! دمای 80 درجه یعنی نهایت خط قرمز، تو این دما سیستم باید خاموش بشه. اصلا سیستم رو در چنین دمایی نگه ندارید!
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین bahman13504

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #2 : 22 خرداد 1398، 05:21 ب‌ظ »
من لپ تاپ نداشته و ندارم و خیلی وارد نیستم در این حوزه ولی اون صدا ممکنه از چیز دیگری باشه.

Temperatures

فقط می‌خواستم این رو بگم که اگر این اطلاعات درست باشد بهتر است تا زمان حل شدن مشکل، استفاده از لینوکس را متوقف کنید چون CPU لپ تاپ ممکنه بسوزه! دمای 80 درجه یعنی نهایت خط قرمز، تو این دما سیستم باید خاموش بشه. اصلا سیستم رو در چنین دمایی نگه ندارید!

ممنون از پاسخ شما. بنظر میاد اطلاعات صحیح باشه.البته وقتی ویندوز داشتم همچین مشکلی نبود. اگر دوستان دیگر نظری دارند ممنون میشم کمک کنند.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 22 خرداد 1398، 06:16 ب‌ظ »
نقل‌قول
من چند وقتی هست از اوبونتو ۱۸٫۰۴ استفاده میکنم

اوبونتو 18.04 بسته‌هاش شامل هسته لینوکس، مال اوایل سال 2018 یا حتی یه کم قدیمی‌تر هستند. بهتر است اوبونتو 19.04 یا آخرین نسخه فدورا را تست کنید، اگر اوبونتو 19.04 جواب نداد، به احتمال خیلی زیاد فدورا جواب خواهد داد. البته تعویض توزیع برای وقتی است که مشکل با تغییر تنظیمات سیستم حل نشود، لذا کمی صبر کنید تا کاربران دارای تجربه راهنمایی کنند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند