انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نمایش متفاوت فونت ها و تغییر آن  (دفعات بازدید: 709 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Alimj

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
نمایش متفاوت فونت ها و تغییر آن
« : 01 تیر 1398، 09:20 ب‌ظ »
سلام خسته نباشید
من دیگه از دست کرک ویندوز و آنتی ویروس و ... خسته شدم پول هم ندارم اورجینال بخرم می خوام اوبونتو استفاده کنم . نمایش فونت های فارسی تو ویندوز استاندار هست حتی تو گوشی های موبایل هم نمایش به خوبی انجام میشه اما تو لینوکس چرا اینقدر داغونه کج و کولست یه جوری تاره راهی وجود داره مثل ویندوز یا اندروید بشه نمایش فونت ها برنامه ای چیزی ؟؟

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : نمایش متفاوت فونت ها و تغییر آن
« پاسخ #1 : 01 تیر 1398، 09:41 ب‌ظ »
بستهٔ Gnome Tweak رو نصب کن و فونتی که خودت دوست داری رو انتخاب کن:

sudo apt install gnome-tweak-tool

نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : نمایش متفاوت فونت ها و تغییر آن
« پاسخ #2 : 02 تیر 1398، 06:05 ق‌ظ »
سلام خسته نباشید
من دیگه از دست کرک ویندوز و آنتی ویروس و ... خسته شدم پول هم ندارم اورجینال بخرم می خوام اوبونتو استفاده کنم . نمایش فونت های فارسی تو ویندوز استاندار هست حتی تو گوشی های موبایل هم نمایش به خوبی انجام میشه اما تو لینوکس چرا اینقدر داغونه کج و کولست یه جوری تاره راهی وجود داره مثل ویندوز یا اندروید بشه نمایش فونت ها برنامه ای چیزی ؟؟
والا تو این 5-6 سال استفاده از گنو-لینوکس همچین موردی را ندیده‌ام، فونت‌های فارسی پیش‌فرض توزیع‌های معروف همگی حالت معمولی دارند، اگر یک اسکرین شات بگذارید بهتر است.

فونت‌ها قابل حمل هستند، می‌تونید در هر سیستم عامل از آنها استفاده کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند