انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فول اسکرین کردن  (دفعات بازدید: 982 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین xXDamonXx

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
  • این نیز بگذرد
فول اسکرین کردن
« : 24 تیر 1398، 12:08 ق‌ظ »
سلام به همگی شرمنده سوالم خیلی مسخرس اما هوای ما تازه کارا رو داشته باشید ::)

چجوری باید کاری کنم تا وقتی دکمه ماکسیمایز نرم افزار هارو میزنم مثل ویندوز فول اسکرین بشه و دیگه تاب بار و منو بار نشون نده
از ماست که بر ماست..

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : فول اسکرین کردن
« پاسخ #1 : 24 تیر 1398، 12:43 ق‌ظ »
توی ویندوز مگه با Maximize کردن، تمام‌صفحه می‌شن؟  :o
این‌جا داخل خیلی از برنامه‌ها اگه F11 رو بزنی، تمام‌صفحه می‌شه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین xXDamonXx

• Newbie
  • *
  • این نیز بگذرد
« پاسخ #2 : 24 تیر 1398، 12:56 ق‌ظ »
منظورم اینه تو ویندوز ماکسیمایز رو بزنی دیگه چیزی از دستکتاپ نمیمونه فقط نرم افزار رو نشون میده ولی اوبونتو هم تاب بار رو نشون میده هم سمت چپ منو بار

F11 منظورم نیست چون مثلا تو مرورگر که بزنی دیگه نمیشه تب جدید ایجاد کرد من میخوام نرم افزار فول اسکرین بشه نه ی صفحه از نرم افزار نمیدونم فهمیدید منظورمو یا نه

از ماست که بر ماست..

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 24 تیر 1398، 01:08 ق‌ظ »
آره می‌فهمم. منتها اینی که شما می‌گی اسمش Full Screen نیست. فول‌اسکرین می‌شه همون حالت F11
شما می‌خوای اون پنل سمت چپ بره؟ توی تنظیمات گزینهٔ Auto Hide رو انتخاب کن تا موقع تمام صفحه شدن، پنل سمت چپ مخفی بشه که با بردن ماوس به سمتش دوباره ظاهر می‌شه.
اگه هم توی تنظیمات نبود، نرم‌افزار gnome-tweaks رو نصب کن و از داخل اون این‌کار رو انجام بده.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین xXDamonXx

• Newbie
  • *
  • این نیز بگذرد
« پاسخ #4 : 24 تیر 1398، 01:19 ق‌ظ »
خیلی ممنون  :D
از ماست که بر ماست..

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #5 : 24 تیر 1398، 07:46 ق‌ظ »
منظورم اینه تو ویندوز ماکسیمایز رو بزنی دیگه چیزی از دستکتاپ نمیمونه فقط نرم افزار رو نشون میده ولی اوبونتو هم تاب بار رو نشون میده هم سمت چپ منو بار

F11 منظورم نیست چون مثلا تو مرورگر که بزنی دیگه نمیشه تب جدید ایجاد کرد من میخوام نرم افزار فول اسکرین بشه نه ی صفحه از نرم افزار نمیدونم فهمیدید منظورمو یا نه
1. تو ویندوز با زدن دکمه ماکسیمایز تنها پنجره ماکسیمایز می‌شه نه فول اسکرین، این چیزی که شما می‌گی رو تا حالا ندیدیم.

2. برای نوار بالای گنوم (top bar) هم یک افزونه هست که در مخازن رسمی اوبونتو و دبیان وجود داره، نام بسته آن هست gnome-shell-extension-autohidetopbar

3. اون کدوم مرورگر وب است که در حالت تمام صفحه تب جدید ایجاد نمی‌کنه؟! همشون ایجاد می‌کنند!
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین xXDamonXx

• Newbie
  • *
  • این نیز بگذرد
« پاسخ #6 : 24 تیر 1398، 11:07 ق‌ظ »
۲-بابت تاب بار ممنون

۳-من الان اوپرا استفاده میکنم و وقتی فول اسکرین میکنم نمیشه تب جدید باز کرد ولی روی فایر فاکس امتحان کردم بله میشد مشکل از اوپراست
از ماست که بر ماست..

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #7 : 24 تیر 1398، 11:52 ق‌ظ »
۲-بابت تاب بار ممنون

۳-من الان اوپرا استفاده میکنم و وقتی فول اسکرین میکنم نمیشه تب جدید باز کرد ولی روی فایر فاکس امتحان کردم بله میشد مشکل از اوپراست
نه فقط فایرفاکس، بلکه کروم/کرومیوم و GNOME Web هم این توانایی را دارند.

بهتر است استفاده از اپلیکیشن‌های انحصاری را متوقف کنید. وقتی فایرفاکس یا کرومیوم هست واقعاً چه احتیاجی به اپراست؟
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین rashedheydari1212

• Full Member
  • *
  • ارسال: 181
« پاسخ #8 : 24 تیر 1398، 10:25 ب‌ظ »

اگه قسمت اپلیکیشن های اوبونتو رو دوس نداری میتونی حذفش کنی در عوضش قسمت اپلیکیشن های گنوم برات فعال میشه که با زدن activities در تاپ بار میتونی برنامه هاتو ببینی :) ;)
sudo apt remove gnome-shell-extension-ubuntu-dock
« آخرین ویرایش: 24 تیر 1398، 10:35 ب‌ظ توسط rashedheydari1212 »

آفلاین rashedheydari1212

• Full Member
  • *
  • ارسال: 181
« پاسخ #9 : 24 تیر 1398، 10:33 ب‌ظ »
آره می‌فهمم. منتها اینی که شما می‌گی اسمش Full Screen نیست. فول‌اسکرین می‌شه همون حالت F11
شما می‌خوای اون پنل سمت چپ بره؟ توی تنظیمات گزینهٔ Auto Hide رو انتخاب کن تا موقع تمام صفحه شدن، پنل سمت چپ مخفی بشه که با بردن ماوس به سمتش دوباره ظاهر می‌شه.
اگه هم توی تنظیمات نبود، نرم‌افزار gnome-tweaks رو نصب کن و از داخل اون این‌کار رو انجام بده.
چه راهی بهتر از این که پنل سمت چپ رو حذف کنه و از تویک هوم ایکن رو فعال کنه

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 24 تیر 1398، 11:12 ب‌ظ »
چه راهی بهتر از این که پنل سمت چپ رو حذف کنه و از تویک هوم ایکن رو فعال کنه

کمتر کسی رو دیدم توی گنو/لینوکس که روی دسکتاپ‌ش آیکن بذاره  :D
و اکثراً هم از Dock استفاده می‌کنن. که توی اوبونتو‌های جدید می‌شه همون پنل سمت چپ.