انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب (پارتیشن بندی) پیشفرض اوبونتو  (دفعات بازدید: 419 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین biglord

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
    • rubixfa
نصب (پارتیشن بندی) پیشفرض اوبونتو
« : 04 امرداد 1398، 05:04 ق‌ظ »
با سلام

دوستان یه سوال .

من پارتیشن بندی اوبونتو رو بصورت پیشفرض (همون حالتی ک هارد کاملا فرمت میشه و اوبونتو نصب میشه) گذاشتم و نصب رو ادامه دادم.

سوال اینجاست که در این حالت خود اوبنتو سوآپ رو میسازه؟

این پارتیشن بندی پیفشفرض استانداره؟ (چون فقط ۵۱۲ مگابایت به اوبنتو اختصاص داره و الباقی یه ترابایت هارد شده واسه دایرکتوری home)

بجز اون سرعت سیستم واقعا افتضاحه س.

من از ویندوز اومدم رو گنو/لینوکس . ولی این اواخر با اینکه ویندوزم له و داغون شده بود بازم اینقدر کند نبود که اوبونتو کنده ...

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
پاسخ : نصب (پارتیشن بندی) پیشفرض اوبونتو
« پاسخ #1 : 04 امرداد 1398، 10:15 ق‌ظ »
سلام.
خواهش می‌کنم با دقت بیشتر پرسش کنید! شما می‌گید این حالت را انتخاب کردید و ظاهراً می‌گید نصب کردید، چون از حجم برخی پارتیشن‌ها سخن می‌گید، پس چطور از ما می‌پرسید swap ساخته یا نه؟! اگه اشتباه می‌کنم ببخشید.

نمی‌دونم توی سیستم شما چه کرده. به برنامهٔ disks یا gparted یا … برید و بگید چه پارتیشن‌هایی دارید و چقدرند؟ یا خروجی lsblk را اینجا بنویسید.

اوبونتوهای جدید به پارتیشن swap نیازی ندارند و لازم شد خودشون swap file ایجاد می‌کنند. اما نمی‌دونم الآن توی سیستم شما پارتیشن ساخته یا نه. وجود پارتیشن swap خوبه، شاید یه‌بار خواستید یه توزیع دیگه نصب کنید و نخواید دوباره به پارتیشن‌بندی دست بزنید.

۵۱۲ مگ به خود اوبونتو یعنی چی؟ ما پارتیشن اوبونتو نداریم، / و ‎/home‎ و ‎/boot‎ و … داریم، منظورتون بوته؟ برای / چقدر گذاشته؟ بوت نیاز نیست از / جدا بشه. من یکبار همین مقدار گذاشته‌بودم، نسخه‌های کرنل که زیاد شد (لازمشون داشتم) فضا کم آوردم، مجبور شدم با اوبونتوی زنده بالا اومدم و بوت را به / انتقال دادم و گراب را از نو توی اون‌جا نصب کردم و اون پارتیشن را پاک کردم. شما هم کلاً بهتره خودتون پارتیشن‌بندی کنید تا حرفی توش نباشه. بذارید دوستان دیگه هم نظر بدن.
پارتیشن مربوط به home محلیه که همهٔ پرونده‌های شخصیتون را نگهداری می‌کنید، خب طبیعیه که باقی‌ماندهٔ کل فضا باشه و فقط باید دقت کنید هیچ‌وقت فرمتش نکنید!

ـــــــــــــــــــــــ
مشکل کندی به خیلی چیزا می‌تونه مربوط باشه. اگه کندی در اجراست، باید با برنامه‌ای مانند htop ببینید میزان مصرف mem و cpu برای برنامه‌ها در چه فازیه؟ ولی بیشتر وقت‌ها به درست کارنکردن درایور گرافیک مربوطه.
اگه کندی در هنگام بالااومدن (بوت) باشه، که باید با systemd-analyze بررسی بشه و چندان هم مهم نیست، چون ماهی یک‌بار شاید لازم بشه رایانه را از نو راه‌اندازی کنیم. suspend چیز خوبیه.

هر سؤالی پیش اومد، جستجو در انجمن را فراموش نکنید، دربارهٔ همهٔ این‌ها پیش‌تر بحث زیادی شده.
در هر جستجوگری می‌تونید مثلاً بنویسید: پارتیشن‌بندی site:ubuntu.ir
و کلی مطلب مفید بخونید.
https://parsijoo.ir/web?q=پارتیشن‌بندی+site:ubuntu.ir

https://parsijoo.ir/web?q=کندی+site:ubuntu.ir
« آخرین ویرایش: 04 امرداد 1398، 11:13 ق‌ظ توسط بهنام … »
:) :)