انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست راهنمایی در خصوص نصب کال  (دفعات بازدید: 2152 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین irmacfa

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 39
درخواست راهنمایی در خصوص نصب کال
« : 21 تیر 1398، 04:01 ب‌ظ »
من یه لپ تاپ دارم که CD-Rom نداره ولی بعد از انتخاب جغرافیایی زبان در بخش نصب کالی

با رور Your installation CDROM could't be mounted.This probably means that the CDROM was not in the drive.if so you can insert it and try again

مواجه میشوم در صورتی که در جستجو میگفتن یکبار فلش رو در بیار مجدد بزن درست میشه اما تاثیری نداشت

اما نسخه Live به راحتی بالا میاد ( اینم به این خاطر گفتم که بوت مشکل نداره)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : درخواست راهنمایی در خصوص نصب کال
« پاسخ #1 : 21 تیر 1398، 05:01 ب‌ظ »
توزیع کالی رو به همون صورت Live فقط باید اجرا کنی. برای نصب کردن روی هارد، گزینهٔ معقولی نیست.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین beautilinux

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
« پاسخ #2 : 21 تیر 1398، 05:05 ب‌ظ »
من یه لپ تاپ دارم که CD-Rom نداره ولی بعد از انتخاب جغرافیایی زبان در بخش نصب کالی

با رور Your installation CDROM could't be mounted.This probably means that the CDROM was not in the drive.if so you can insert it and try again

مواجه میشوم در صورتی که در جستجو میگفتن یکبار فلش رو در بیار مجدد بزن درست میشه اما تاثیری نداشت

با نرم افزار دیگه مث etcher بوتش کن رو فلش ممچری چ نصب کن و لذت ببر

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 21 تیر 1398، 05:22 ب‌ظ »
بابا بر پدر مادر این توزیع کالی لعنت! ;D

دهن ما کف کرد از بس گفتیم توزیع کالی برای استفاده روزمره و عامه مناسب نیست، قبل از کالی هم بک‌ترک بود باز هم همین آش بود و همین کاسه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 21 تیر 1398، 05:24 ب‌ظ »
البته شاید این استارتر برای «استفاده روزمره و عامه» نمی‌خواد، شاید برای همون کارهای امنیتی می‌خواد، ولی به هرحال کم نبودند اشخاصی که اصلاً با گنو لینوکس آشنا نبودند و کالی را برای استفاده روزمره و عامه می‌خواستند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #5 : 21 تیر 1398، 05:26 ب‌ظ »
موضوع اینه که فرهنگ استفاده از کالی اصلاً جا نیفتاده.
اکثر مردم هدف‌شون اینه هکر بشن بعد میان داخل کالی و نهایتاً جوجه‌اسکریپت می‌شن.
چون یه توزیع مثل کالی، کسی رو هکر نمی‌کنه!
برای یادگیری مباحث امنیتی، باید مطالعه کرد. اون‌موقع حتی اوبونتو هم کار فرد رو راه می اندازه.

نمی‌دونم توسعه دهنده کالی کی بوده ولی هرکی بوده، گَند زده به مقولهٔ هک و امنیت!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #6 : 21 تیر 1398، 08:09 ب‌ظ »
اولش می‌خواستم بگم چند موضوعی که تازه‌واردها ایجاد می‌کنند خودکار ازشون پرسیده بشه، توزیعتون چیه؟ گزینه‌های کالی و دبیان و سایر داشته‌باشند و اگه کالی بود، اول به جای دیگه هدایت بشند!
بعد دیدم نه، چون مشکل ریشه‌داره. با هرکسی تو خیابون حرف از سیستم‌عامل دیگه یا گنو و لینوکس می‌زنیم، اول می‌گه «کالی؟»! یا بیشتر کاربرانی که اخیراً وارد انجمن شدند با این اومدند! عجیبه که من تا چند ماه بعد از مهاجرت از ویندوز، اسم کالی را نشنیده‌بودم! قدیما … :)
خب نشون می‌ده جامعهٔ ما دربارهٔ رواج نرم‌افزار آزاد داره بد کار می‌کنه و تبلیغات منفی (مثل صحبت از نفوذ و خرابکاری) بیشتر از تبلیغات مثبت (مثل آزادی نرم‌افزار و سیستم‌عامل پایدار و ایمن و …) انجام می‌شه.
:) :)

آفلاین irmacfa

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 26 تیر 1398، 12:53 ق‌ظ »

با نرم افزار دیگه مث etcher بوتش کن رو فلش ممچری چ نصب کن و لذت ببر

سلام ممنون ازت با این نرم افزار رفع شد .
الان من ویندوز 10 دارم 39 گیگ براش خالی کردم تو این بخشش گیر کردم.
که کدوم گزینه رو بزنم که هارد ویندوز و درایوشو نپرونه

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #8 : 26 تیر 1398، 06:07 ق‌ظ »

توضیحاتت گنگ است. اگر راهنمای عمومی نصب توزیع‌ها را مطالعه کنی خودت میفهمی چیکار باید بکنی، نمی‌شه که به تک-تک سوالات پاسخ داد.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #9 : 26 تیر 1398، 02:26 ب‌ظ »

...
وقتی هنوز این چیزهای ساده رو نمی‌دونید یعنی کالی مناسب‌تون نیست. همچنین این که سعی دارین روی کامپیوترتون هم نصبش کنین گویای این قضیه هست. بهتره یکم بیشتر بخونین و تحقیق کنین تا متوجه شین چرا کالی بدردتون نمی‌خوره و بهتره از یه توزیع مرسوم‌تر استفاده کنید.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین irmacfa

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 26 تیر 1398، 03:04 ب‌ظ »

...
وقتی هنوز این چیزهای ساده رو نمی‌دونید یعنی کالی مناسب‌تون نیست. همچنین این که سعی دارین روی کامپیوترتون هم نصبش کنین گویای این قضیه هست. بهتره یکم بیشتر بخونین و تحقیق کنین تا متوجه شین چرا کالی بدردتون نمی‌خوره و بهتره از یه توزیع مرسوم‌تر استفاده کنید.

والا من برای تست کارت شبکه آلفا نیازمند کالی هستم فقط

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #11 : 26 تیر 1398، 05:56 ب‌ظ »
والا من برای تست کارت شبکه آلفا نیازمند کالی هستم فقط
اگر فقط برای همین کار به کالی احتیاج دارید بهتره آن را به صورت زنده اجرا کنید اگر که به صورت زنده هم می‌توان کار مذکور را انجام داد، در غیر اینصورت دلیل خاصی برای نصب روی هارد دیسک وجود نداره. کسی که می‌خواد کالی را نصب و استفاده کنه باید خیلی آشنا باشه با لینوکس، هی چپ و راست سوال پرسیدن اون هم چیزهای بدیهی و پیشه پا افتاده ولی نیازمند توضیح طولانی، رفتار درستی نیست.

آفلاین havir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #12 : 16 امرداد 1398، 12:51 ب‌ظ »
با سلام در هنگام بوت با روفوس دو گزینه میاد اون گزینه که recommended نداره رو بزنید تا مشکل حل بشه وگرنه من تو محیط شل هزار تا کار کردم درست نشد .

بعد از نصب هم خیلی اذیت میکنه  پیشنهادم اینکه رو هارد نصب نکنید  اصلا به خوبی vmware نیست