انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل سطح دسترسی در پارتیشن های مونت شده ویندوز (حل شد)  (دفعات بازدید: 466 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mosiam

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
سلام به اوبونتوکاران عزیز
اول که اوبونتو رو نصب کرده بودم همچین مشکلی نبود یا حداقل من یادم نمیاد.
وقتی یه پارتیشن مربوط به ویندوزم (بصورت دوال بوت اوبونتو رو نصب کردم) رو مونت میکنم و واردش میشم نمیتونم فایلی رو حذف کنم یا فیلی داخلش بریزم اما وقتی سطح دسترسی رو چک میکنم drwxrwxrwx هست و مشکلی نداره. البته این سطح دسترسی رو توی آدرس /media/user چک میکنم و سطح دسترسی که توی آدرس /dev هست متفاوته.
با دستور mount -o remount,rw /media/user/(mounted partition name) هم که ریمونت میکنم میتونم فایل ها رو بعدش حذف کنم اما بعد از ریمونت کردن میبینم فایل سر جاشه و حذف نشده و وقتی هم میخوام فایلی توش بریزم میگه که اون آدرس وجود نداره در حالیکه وجود داره.
چه کنم؟
« آخرین ویرایش: 23 امرداد 1398، 07:27 ب‌ظ توسط mosiam »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام.
ویندوز 8 به بالا داری؟
توی ویندوز 8 به بالا، اگه ویندوز رو خاموش کنی و بیایی توی اوبونتو، پارتیشن‌های ویندوز هنوز توی ویندوز فعال هستن. چون ویندوز اصلاً خاموش نمی‌شه! کاربر رو گول می‌زنه!
ولی وقتی ری‌استارتش می‌کنی و می‌ری توی اوبونتو، پارتیشن‌ها به درستی کار می‌کنن.
یه راهش اینه که همیشه از ویندوز ری‌استارت کنی و بری داخل اوبونتو
یه راه دیگه‌اش اینه که قابلیت Fast Startup رو از ویندوز خاموش کنی تا وقتی خاموشش می‌کنی، واقعاً خاموش بشه.

ولی اگه اینکارارو هم کردی و بازم مشکل وجود داره، شاید ابزار ntfs-3g نصب نیست. اینو نصب کن.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین mosiam

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
بله ویندوز ۱۰ دارم و ریستارت کردن جواب داد.

واقعا تشکر

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
خواهش می‌کنم.
اگه به جواب رسیدی، یه « (حل شد) » به عنوان پست اول اضافه کن.  ;)

این هم آموزش خاموش کردن Fast Startup که دیگه لازم نباشه هر بار ری‌استارت کنی:

نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت