انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کیبورد در raspberry pi 3  (دفعات بازدید: 1525 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kooroshrad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
  • بیاموزیم و آموزش دهیم
کیبورد در raspberry pi 3
« : 06 مهر 1398، 11:57 ق‌ظ »
با سلام

دوستان سخت افزار  raspberry pi 3  رو به یک lcd تاچ متصل کردیم و یه برنامه قرار هست روش اجرا بشه ولی مشکل اینجاست که ما نیاز داریم کیبورد مجازی مثل تبلت کار کنه یعنی مثلا وقتی توی یک تکس باکس کلیک میکنید کیبورد مجازی مثل حالتی که توی تبلت ها باز میشه اینجا هم همینطور اجرا بشه

روی raspberry pi کیبورد مجازی رو با دستور زیر نصب کردم ولی نمیدونم چطور این حالت اتوماتیک بودن کیبورد مجازی رو به سیستم عامل اعمال کنم

sudo apt-get install matchbox-keyboard

ممنون میشم راهنمایی کنین

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : کیبورد در raspberry pi 3
« پاسخ #1 : 06 مهر 1398، 12:39 ب‌ظ »
میزکاار گنوم قابلیت کیبورد مجازی را به صورت درون-ساخت دارد که در صورت فعال‌بودن، در زمان نیاز به تایپ، اتوماتیک نمایش می‌یابد، رزبری‌پای‌های پایین‌تر از نسخه 4 سخت افزارشون در حدی نیست که گنوم را به‌صورت روان اجرا کنند، پس شما مجبورید از کیبوردهای مجازی مستقل استفاده کنید، از اونجایی که اینجور کیبوردها مصرف‌کننده کمی دارند، بهتر است خودتان بگردید و چندتا از آن‌ها را پیدا و تست کنید. یا اینکه رزبری پای 4 بگیرید تا گنوم را روش اجرا کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین kooroshrad

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
  • بیاموزیم و آموزش دهیم
« پاسخ #2 : 06 مهر 1398، 02:12 ب‌ظ »
بله شما درست میگین

من از نسخه raspberry pi 3 استفاده میکنم

در نهایت کیبورد florence رو نصب کردم که کارم رو راه انداخت ولی اون طور که دلم میخاد نشده

باید یه raspberry pi 4 بخرم

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1249
« پاسخ #3 : 06 مهر 1398، 02:40 ب‌ظ »
اینو امتحان کردید؟

apt install onboard