انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیشنهاد معرفی جایگزین برای اوبونتو یا حل مشکل کند بودن  (دفعات بازدید: 1228 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1259
با توجه به اینکه موضوع کندی اوبونتو در نسخه های اخیر آن (پس از 16.04) به طور خاص 18.04 و 19.04توسط بسیاری ازکاربران مورد سوال است.

پیشنهاد می‌کنم کاربران عزیر انجمن راه حل مناسب و جامعی برای حل اساسی این مشکل ارایه دهند.

۱) دلیل این کند شدن چیست؟ آیا تنها تغییر دسکتاپ به Gnome دلیل اصلی است.

۲) چه راه حلی هست که کاربر تازه کار درگیر مشکلات اینچنینی نشود و پس از دانلود و نصب فایل ایزو با یک توزیع سرپا و سریع و قابل استفاده (به اصطلاح Out of Box) روبه رو باشد.

آیا توزیع دیگری باید انتخاب کرد؟

۳) به طور صریح بفرمایید آیا پیشنهاد نصب طعم‌های دیگر به جای اوبونتو اصلی صحیح است؟ (چه اشکالاتی به این پیشنهاد وارد است؟)
شخصاً فقط با Xubuntu سرعت مناسبی داشتم.

۴) از آنجایی که برخی از دوستان نصب دسکتاپ‌های دیگر روی اوبونتو را نیز عامل کندی می‌دانند این مطلب هم به نظر منتفی است.

۵) داشتن سرعت مناسب اجرا برای انجام کارهای روزمره در اولین اجرای سیستم عامل توقع حداقلی است در حالی که بسیاری از افراد حتی در اولین اجرا باموضوعاتی چون کندی سرعت، هنگ کردن سیستم در صفحه لاگین درگیر هستند که عامل به کلی زده شدن تازه کاران از این محیط است. (همه حوصله سرو کله زدن با سیستم عاملو ندارن)

راه حلی مثل غیر فعال کردن Wayland کار می‌کند لاگین می‌کند اما هنوز سیستم عامل سرعت مد نظر را ندارد.

مشکلات اینچنینی چطور و چه موقع حل می‌شوندتابتوان با خیال آسوده از اینکه سیستم عامل به صورت صحیح روی دستگاه‌ کار خواهد کرد اوبونتو را به افراد تازه وارد معرفی کرد.

۶) آیا در نسخه 20.04 برای حل چنین مشکلاتی خصوصاً سرعت پایین و لگ داشتن سیستم فکری شده است؟

۷) مشکل از کارت گرافیک هم نیست چون همین سیستم‌ها با اوبونتو 16 مشکلی نداشتند در ضمن من بیشتر روی سیستم هایی با گرافیک OnBoard کار کردم همین موضوع کند شدن را دارند و به نظر گفتن اینکه ایراد از درایورهای کارت گرافیک است درست نیست.

۸) هر مورد و نکته‌ای که در موارد بالا به آن اشاره نشده و می‌تواند در پیشبرد بحث مفید باشد.

لینکهای مرتبط در انجمن

۱) معرفی یک توزیع پرسرعت و یک سوال راجع به کندی اوبونتو

۲) مصرف زیاد باتری - فن - کند بودن

۳) مشکل مصرف منابع سیستم در اوبونتو گنوم

۴) لگ و کندی نسخه های جدید Gnome Shell

۵) Linux Desktop shortcoming 

« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1398، 08:05 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
سلام
از دید من توزیع سالاس رو نصب کنید
عالیه به معنای واقعی

آفلاین Max Vortex

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
میتوانید به سلیقه خودتون از توزیع های زیر استفاده کنید:

سوزه،لوبونتو،زوبونتو،پاپی لینوکس،آرچ لینوکس،مینت mate و مینت xfce

آفلاین mahdi7d1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
حالا جدا از باگ ها و مشکلات زیاد گنوم شل(نسخه ادیت شده اوبونتو تو دبیان چنین مشکلاتی نداشتم) دقیقا برای من هم از وقتی اوبونتو از یونیتی به گنوم شل تغییر داده سرعت کمی داره. برای من یبار آپتایمم ۳ روز رو رد کرد دیگه اونقدر کند شده بود که اصلا نمی‌تونستم کار بکنم در حالی که انتظار داشتم پایداری لینوکس خیلی بهتر از این باشه و بتونم تا ۱۰ ۲۰ روز هم برم.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
حالا جدا از باگ ها و مشکلات زیاد گنوم شل(نسخه ادیت شده اوبونتو تو دبیان چنین مشکلاتی نداشتم) دقیقا برای من هم از وقتی اوبونتو از یونیتی به گنوم شل تغییر داده سرعت کمی داره. برای من یبار آپتایمم ۳ روز رو رد کرد دیگه اونقدر کند شده بود که اصلا نمی‌تونستم کار بکنم در حالی که انتظار داشتم پایداری لینوکس خیلی بهتر از این باشه و بتونم تا ۱۰ ۲۰ روز هم برم.
من با آرچ لینوکس و kde تا ۱۷ روز رفتم ، دلیل کندی اوبونتو بنظر من باگ آخر گنوم و تیم بدی هست که روی اوبونتو گذاشتن ، چون اوبونتو گنوم قدیم هم مشکلی نداشت ( حس می کنم تیمی که روی اوبونتو هستن اصلا سخت افزار های مختلف رو برسی نمی کنن ، پیشنهاد میدم این مشکلات به تیم توسعه اوبونتو هم اطلاع داده بشه )
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1259
من با آرچ لینوکس و kde تا ۱۷ روز رفتم ، دلیل کندی اوبونتو بنظر من باگ آخر گنوم و تیم بدی هست که روی اوبونتو گذاشتن، چون اوبونتو گنوم قدیم هم مشکلی نداشت ( حس می کنم تیمی که روی اوبونتو هستن اصلا سخت افزار های مختلف رو برسی نمی کنن، پیشنهاد میدم این مشکلات به تیم توسعه اوبونتو هم اطلاع داده بشه )

بله همینطوره که اوبونتو توی نسخه‌های جدیدش عجیب کندشده که تاجایی که من فهمیدم به دلیل مهاجرت به گنومه.
پیشنهاد می‌کنم دوستان تجربیاتشونو دراین مورد مطرح کنند تا بلکه بشه فکری به حال این دست مشکلات کرد.

وضعیتش جوریه که دیگه نمیشه با اطمینان خاطر اوبونتو را به کسی پیشنهاد داد.
( تاکید روی Out of Box)

از پنج سیستمی که این اواخر اوبونتو نصب کردم سه تاشون ایرادات اینچنینی داشتن.

آفلاین Max Vortex

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
ببینید بیشتر وقتا اشتباهه که کلا با اوبونتو شروع کنی
البته نه اینکه توزیع بدی باشه اتفاقا تو لیست توزیع های محبوب من قرار داره
ولی ما یاد گرفتیم هرکی خواست لینوکس نصب کنه بگیم اوبونتو
کلی توزیع دیگه از خانواده دبیان و ردهت هست که به دلایل مختلفی مثل نیاز های کاربر،سلیقه،سخت افزار و... میشه به جای اوبونتو از اونا استفاده کرد