انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اتصال به تلوزیون  (دفعات بازدید: 1198 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bahman13504

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
اتصال به تلوزیون
« : 24 شهریور 1398، 09:40 ب‌ظ »
سلام

میخواستم بدونم راه حلی وجود داره که بدون استفاده از Chromecast بشه تصویر کامپیوتر روی تلوزیون(Smart TV) بصورت وایرلس Share کرد؟

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
  • مژده! پادشاهی استالمن نزدیک است و بار او فان است!
    • لینوکس ویندوز نیست
پاسخ : اتصال به تلوزیون
« پاسخ #1 : 06 مهر 1398، 08:47 ب‌ظ »
مشکل کروم‌کست فیلترینگه، اگه بتونی مستقیم روی دستگاه وای‌فایت وی‌پی‌ان تنظیم کنی، کروم‌کست کار می‌کنه.اگه نه باید از کابل HDMI یا تبدیل مانیتور به HDMI استفاده کنی.
Aydın Sabetian / Айдын Сабетян / آیدیٌن ثابتیان / Aidin Sabetian / Айдин Сабетян / آیدین ثابتیان / აიდინ საბეთიან

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
    • لینوکس ویندوز نیست
« پاسخ #2 : 06 مهر 1398، 08:48 ب‌ظ »
من هم متاسفانه کروم‌کست خریدم، ولی بیخیالش شدم.... حالا هم افتاده یه گوشه خاک می‌خوره.
Aydın Sabetian / Айдын Сабетян / آیدیٌن ثابتیان / Aidin Sabetian / Айдин Сабетян / آیدین ثابتیان / აიდინ საბეთიან

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
    • لینوکس ویندوز نیست
« پاسخ #3 : 06 مهر 1398، 08:49 ب‌ظ »
تبلت یا گوشیت کابل HDMI نداره؟ اگه اپله که بیخیال کابل HDMI بشو. من از خود سایت اپل کابل HDMI برای آیپدم خریدم کار نکرد.

آفلاین bahman13504

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 16 مهر 1398، 07:03 ب‌ظ »
مشکل کروم کست بعیده از فیلترینگ باشه احتمالا خود گوگل سرویس نمیده. من نمیخوام با HDMI وصل کنم. هدف من وصل شدن وایرلس لبتاپ به تلوزیون هست. نمیدونم Plex ممکنه کمک کنه یانه.اگر کسی استفاده میکنه لطفا با ما هم تجربش رو به اشتراک بزاره.
خوبیه کروم کست هماهنگیش با یوتیوب هست که متاسفانه توی ایران کار نمیکنه. البته من SoundCloud رو چک کردم با تلوزیون سامسونگ و کروم کست کار میکنه.
« آخرین ویرایش: 16 مهر 1398، 07:11 ب‌ظ توسط bahman13504 »

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
    • لینوکس ویندوز نیست
« پاسخ #5 : 18 مهر 1398، 03:51 ق‌ظ »
ظاهراً در رابطه با طرز کار کروم‌کست دچار سوء تفاهم شدی! شما نمی‌تونی تصویر کامپیوترت رو با کروم‌کست روی تلویزیون بندازی. تعداد محدودی اپ وجود دارن که با کروم‌کست سازگارن... و هم روی گوشی و هم روی کروم‌کست نصب هستن! و اون‌ها هم تصویر گوشی رو به قول شما «شر» نمی‌کنن، بلکه فقط لینک محتوای شما رو از گوشی می‌گیرن و با اپ موجود روی کروم‌کست پلی می‌کنن. مثلاً شما روی گوشیت اپ یوتیوب داری، کروم‌کست هم اپ یوتیوب داره. وقتی تصویر یوتیوب رو روی کروم‌کست میندازی، گوشیت لینک یوتیوب رو میده به اپ یوتیوب کروم‌کست تا بازش کنه. و بله! مشکل فیلترینگه و با استفاده از وی‌پی‌ان حل میشه.
« آخرین ویرایش: 18 مهر 1398، 04:04 ق‌ظ توسط Aidin Sabetian »

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
    • لینوکس ویندوز نیست
« پاسخ #6 : 18 مهر 1398، 04:02 ق‌ظ »
کروم‌کست کارش شر کردن تصویر نیست، بلکه یه سری اپ روش نصبه که لینک محتوای شما رو باز می‌کنن و نمایش می‌دن!
به زبان ساده: کروم‌کست تصویر رو از گوشی شما نمی‌گیره.
« آخرین ویرایش: 18 مهر 1398، 04:20 ق‌ظ توسط Aidin Sabetian »

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
    • لینوکس ویندوز نیست
« پاسخ #7 : 18 مهر 1398، 04:30 ق‌ظ »
البته *بعضی* دستگاه‌های *اندروید* امکان screen mirroring با مدل‌های جدیدتر کروم‌کست دارن که کیفیت تصویر چنگی به دل نمی‌زنه و اغلب لگ (وقفه) هم داره. روی کامپیوتر هم احتمالاً شاید بتونی تصویر مرورگر کروم (Chrome browser) رو روی کروم‌کست بندازی.
« آخرین ویرایش: 18 مهر 1398، 04:34 ق‌ظ توسط Aidin Sabetian »

آفلاین Aydın Sabetian

• Jr. Member
  • *
    • لینوکس ویندوز نیست
« پاسخ #8 : 18 مهر 1398، 04:36 ق‌ظ »
در ضمن دستگاه Chromecast رو با استاندارد Miracast اشتباه نگیر! حتی اگه تلویزیون هوشمندت قابلیت دریافت Miracast داشته باشه، باید برای کامپیوترت هم یه فرستنده میراکست جدا بخری.
« آخرین ویرایش: 18 مهر 1398، 04:38 ق‌ظ توسط Aidin Sabetian »

آفلاین bahman13504

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 18 مهر 1398، 08:57 ق‌ظ »
ممنونم از توضیحات شما. البته مدتهاست که از کروم کست استفاده میکنم یا حداقل میکردم. متاسفانه Miracast نمیدونم چی هست. بهرحال کروم کست توی ایران کار نمیکنه و خیلی مشکلات ایجاد کرده. اگر تونستید این ترکیب Plex و Kodi رو امتحان کنید لطف کنید تجربتون رو اینجا بنویسید.
« آخرین ویرایش: 18 مهر 1398، 09:09 ق‌ظ توسط bahman13504 »

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
« پاسخ #10 : 22 مهر 1398، 05:03 ق‌ظ »
البته *بعضی* دستگاه‌های *اندروید* امکان screen mirroring با مدل‌های جدیدتر کروم‌کست دارن که کیفیت تصویر چنگی به دل نمی‌زنه و اغلب لگ (وقفه) هم داره. روی کامپیوتر هم احتمالاً شاید بتونی تصویر مرورگر کروم (Chrome browser) رو روی کروم‌کست بندازی.
با کروم ۷۷ میشه کل صفحه (نه فقط یه تب) رو کست کرد. VLC 3 هم یه برنامه دیگه هست که میدونم پشتیبانی خوبی از Google Cast داره.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me