انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس  (دفعات بازدید: 739 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hdngh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس
« : 19 آبان 1398، 07:05 ب‌ظ »
سلام رفقا
من روی لپتابم هردو سیستم عامل ویندوز و لینوکس رو دارم. الان میخواستم توی برنامه visual studio که توی ویندوزم نصب کردم برنامه نویسی کنم اما سرعتش روی ویندوز خیلی پایینه و میخوام توی اوبونتو باهاش برنامه نویسی کنم. راهی هست بجای نصب دوباره visual studio روی لینوکس از همون فایل نصب شده آماده روی ویندوزم استفاده کنم؟
هر برنامه ای یا راهی میشناسی لطفا راهنمایی کنید.
ممنون برای پاسخگویی :) ;)

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
پاسخ : اجرای برنامه های ویندوز در لینوکس
« پاسخ #1 : 19 آبان 1398، 07:31 ب‌ظ »
سلام رفقا
من روی لپتابم هردو سیستم عامل ویندوز و لینوکس رو دارم. الان میخواستم توی برنامه visual studio که توی ویندوزم نصب کردم برنامه نویسی کنم اما سرعتش روی ویندوز خیلی پایینه و میخوام توی اوبونتو باهاش برنامه نویسی کنم. راهی هست بجای نصب دوباره visual studio روی لینوکس از همون فایل نصب شده آماده روی ویندوزم استفاده کنم؟

برنامه ای که برای ویندوز طراحی شده تو خود ویندوز سرعتش بیشتر از لینوکس است شما نسخه لینوکسی آن را نصب کنید

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #2 : 19 آبان 1398، 07:52 ب‌ظ »
سلام رفقا

سلام. ویندوز ویندوزه، لینوکس هم لینوکسه. این‌ها با هم فرق دارن
شما نمی‌تونی برنامه‌ای که توی ویندوزه رو برداری و روی لینوکس اجرا کنی (مگر در شرایط خاص و برای برخی برنامه‌های خاص با روشی خاص!)
ویژوال استودیو یه برنامه ویندوزیه. و روی گنو/لینوکس قابل نصب نیست. مگر ویژوال استودیو کُد که نسخهٔ لینوکسی داره.
قاعدهٔ کلی اینه که شما اون پروژه رو خروجی سورس بگیری (اگه سی‌شارپ و دات‌نت نباشه!) و روی سیستم‌عامل‌های دیگه هم استفاده کنی. مثلاً اگه توی ویندوز با پایتون برنامه می‌نویسی، باید فایلت که پسوند py. داره رو برداری و توی گنو/لینوکس با برنامه‌های مشخصی دوباره ادامه‌ش بدی.
در این حالت، ویژوال استودیو توی لینوکس قابل نصب نیست. زبان‌های سی‌شارپ و دات‌نت هم مختص به ویندوز هستن.
در غیر این‌صورت، پروژه‌ت رو توی یه فایل با پسوند مدنظر ذخیره کن و بیار توی گنو/لینوکس و با ادیتورهایی مثل اتم، ویژوال استودیو کد، ایمکس، ویم، نانو، بلوفیش و ... نوشتن برنامه‌ت رو ادامه بده.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین hdngh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #3 : 20 آبان 1398، 01:32 ق‌ظ »
دم هردوتون گرم و مرسی
فقط اینکه این شرایط برای بازی های استیم هم همینطوره؟ مثلا بازی dota2 رو که توی پوشه استیم ویندوز نصب کردم رو برای اجراش توی لینوکس باید از اول نصب کنم؟

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #4 : 20 آبان 1398، 03:13 ب‌ظ »
دم هردوتون گرم و مرسی
فقط اینکه این شرایط برای بازی های استیم هم همینطوره؟ مثلا بازی dota2 رو که توی پوشه استیم ویندوز نصب کردم رو برای اجراش توی لینوکس باید از اول نصب کنم؟
باید استیم رو برای توزیع مد نظرتون نصب کنید و بله!