انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فریز شدن اوبونتو ۱۹.۱۰ در حالت لایو (حل شد)  (دفعات بازدید: 1170 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
سلام
من اخرین نسخه اوبونتو(19.10) رو از سایت اخود اوبونتو دانلود کردم و اونو رو فلش ریختم با برنامه woeusb .
بعد اونو به صورت لایو بالا اوردم تا نصب کنم.حدودا یک دقیقه نگذشته بود که دیگه نه موس کار میکرد نه کیبرد(هیچ کدوم از دکمه های کیبرد) یکی دو دقیقه همونطوری مود ولی چیزی تغیر نکرد.
ریستارت کردم و دوباره لایو بالا اوردم بازم همونطوری شد.گفتم شاید فایلو ناقص دانلود کردم که اونم سالم بود(هش رو برسی کردم که تو سایت نوشته بود) .گفتم شاید مشکل از woeusb باشه باز با make startup disk (پیشفرض نصب هست همون) فلش رو بوت کردم بازم یک دقیقه سالم بود بعد یک دقیقه مثل قبل.
اخر اوبونتو رو نصب کردم .یعنی موقع بوت از گزینه سوم (همونی که فقط برنامه نصب بالا میاد) استفاده کردم که اونم بار اول هنگید و بار دوم شانسی نصب کرد.

میخواستم ببینم کس دیگه اوبونتو ۱۹.۱۰ رو لایو بالا اورده؟بدونه مشکل؟
اگه اینطوره پس مشکل از منه .من چیکار کنم نمیشه کاری کرد.قبلا با اوبونتو ۱۹.۰۴ این مشکلو نداشتم یعنی دوباره برم اونو دانلود کنم؟؟

رم سیستمم دو هست :'( cpu هم دو هسته ای 64bit 2.8ghz در ضمن سیستمم uefi هست.
« آخرین ویرایش: 24 آبان 1398، 03:11 ب‌ظ توسط Issac »
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
پاسخ : فریز شدن اوبونتو ۱۹.۱۰ در حالت لایو
« پاسخ #1 : 22 آبان 1398، 03:53 ب‌ظ »
سلام
من اخرین نسخه اوبونتو(19.10) رو از سایت اخود اوبونتو دانلود کردم و اونو رو فلش ریختم با برنامه woeusb .
بعد اونو به صورت لایو بالا اوردم تا نصب کنم.حدودا یک دقیقه نگذشته بود که دیگه نه موس کار میکرد نه کیبرد(هیچ کدوم از دکمه های کیبرد) یکی دو دقیقه همونطوری مود ولی چیزی تغیر نکرد.
ریستارت کردم و دوباره لایو بالا اوردم بازم همونطوری شد.گفتم شاید فایلو ناقص دانلود کردم که اونم سالم بود(هش رو برسی کردم که تو سایت نوشته بود) .گفتم شاید مشکل از woeusb باشه باز با make startup disk (پیشفرض نصب هست همون) فلش رو بوت کردم بازم یک دقیقه سالم بود بعد یک دقیقه مثل قبل.
اخر اوبونتو رو نصب کردم .یعنی موقع بوت از گزینه سوم (همونی که فقط برنامه نصب بالا میاد) استفاده کردم که اونم بار اول هنگید و بار دوم شانسی نصب کرد.

میخواستم ببینم کس دیگه اوبونتو ۱۹.۱۰ رو لایو بالا اورده؟بدونه مشکل؟
اگه اینطوره پس مشکل از منه .من چیکار کنم نمیشه کاری کرد.قبلا با اوبونتو ۱۹.۰۴ این مشکلو نداشتم یعنی دوباره برم اونو دانلود کنم؟؟

رم سیستمم دو هست :'( cpu هم دو هسته ای 64bit 2.8ghz در ضمن سیستمم uefi هست.
سلام
لایو که بدلیل کارت گرافیک و مانیتورم نیاوردم
ولی الآن با ۱۹.۱۰ دارم این پیام رو مینویسم.
اولا خاموش بودنش یه ذره کند بود بعد از چند تا آپدیت درست شد .
اگه کارت گرافیکت اینویدیا نیست اون رو حذف کن
sudo apt remove nvidia-*
منبع

اگه هست(یا نیست ;D)
به نظرم  یه آپدیت بزنی شاید مشکلت حل شد و اگه به جای محیط گرافیکی رو tty بالا بیاری(Ctrl+Alt+f1 to f6) یا از تو گراب بهتره برای آپدیت زدن
خودمم تازه واردم نظرم رو گفتم تست کن اگه جواب نداد منو ببخش و انشاءالله دوستان میان و برسی میکتنن
« آخرین ویرایش: 22 آبان 1398، 03:56 ب‌ظ توسط ali7rangoo »
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
    • Mastodon
« پاسخ #2 : 22 آبان 1398، 04:14 ب‌ظ »
منم الان اوبونتو ۱۹.۱۰ دارم و کار میکنه یکم کند تر شده‌ ولی فریز نمیشه‌احتمالا کندی هم به خواطر سیستمم هست.

مشکل من وقتی هست که لایو بالا میارم .یه بار هم گفتم از سیستم مانیتور ببینم که کدوم برنامه ها از سیستم استفاده میکنن که‌  چیزی پیدا نکردم همچی نرمال بود و تو همون سیستم مانیتور بودم که دوباره اوبونتو فریز شد انگار که سیمشو یهویی کشیدی. صفحه ثابت موند و موس و کیبرد دیگه کار نکردن.

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #3 : 23 آبان 1398، 06:54 ق‌ظ »
منم الان اوبونتو ۱۹.۱۰ دارم و کار میکنه یکم کند تر شده‌ ولی فریز نمیشه‌احتمالا کندی هم به خواطر سیستمم هست.

مشکل من وقتی هست که لایو بالا میارم .یه بار هم گفتم از سیستم مانیتور ببینم که کدوم برنامه ها از سیستم استفاده میکنن که‌  چیزی پیدا نکردم همچی نرمال بود و تو همون سیستم مانیتور بودم که دوباره اوبونتو فریز شد انگار که سیمشو یهویی کشیدی. صفحه ثابت موند و موس و کیبرد دیگه کار نکردن.
از سیستم مانیتور رفتم تو 19.10 یه چیزی هست به اسم tracker-miner-fs من همیشه اون رو end task میکنم خیلی از CPU استفاده میکنه.
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #4 : 23 آبان 1398، 10:10 ق‌ظ »
چه مجبورین از kubuntu و xubuntu و ubuntu budgie استفاده کنید :)
دلیل این که فریز میشه 99 درصد مربوط به دسکتاپ گنومه اگر کامپیوتر ضعیفی دارید از اینا استفاده کنید
اگر به بوتیوب دسترسی دارید و زبان انگلیسی بلدید این ویدیو رو از دست ندید
https://www.youtube.com/watch?v=uB64jBJbobE
« آخرین ویرایش: 23 آبان 1398، 10:48 ق‌ظ توسط ###darklinux$$$ »

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #5 : 23 آبان 1398، 10:55 ق‌ظ »
چه مجبورین از kubuntu و xubuntu و ubuntu budgie استفاده کنید :)
دلیل این که فریز میشه 99 درصد مربوط به دسکتاپ گنومه اگر کامپیوتر ضعیفی دارید از اینا استفاده کنید
اگر به بوتیوب دسترسی دارید و زبان انگلیسی بلدید این ویدیو رو از دست ندید
https://www.youtube.com/watch?v=uB64jBJbobE

گنوم به شکل ظالمانه ای سنگینه من avd رو گنوم ران میکردم فریز می شد سیستمم ولی الان رو kde میاد البته یه  ذره کند هستش ولی خوبه

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
    • Mastodon
« پاسخ #6 : 23 آبان 1398، 11:00 ق‌ظ »
 :'( :'( :'(
شاید شما درست بگید ولی این مشکل رو وقتی دارم که اوبونتو رو لایو بالا میارم. وقتی هم بالا میاد تا کمتر از یک دقیقه سالمه‌و بعد فریز میشه .
قبلا با اوبونتو ۱۹.۰۴ این مشکلو نداشتم .با یکی دوبار هم استدلال نکردم که اوبونتو مقصره یا باگ داره‌ ده بیست باری امتحال کردم و هر بار این مشکلو دارم.(همشون هم یک دقیقه اوبونتو سالمه و بعد فریز میشه)
در ضمن همونطور کته بالا گفتم الان من اوبونتو ۱۹.۱۰ دارم کند تر از قبل شده ولی دیگه فریز نشده و میشه باهاش کار کرد.(البته سیستم منم یکم ضیفه)

من برم ببینم چطور با این مشکلمو گزارش کنم بازم ممنون بابت پاسختون . :) کوبونتو هم دانلود میکنم ببینم با اونم همین مشکلو دارم.

و ایا کسی اوبونتو ۱۹.۱۰ رو لایو بالا نیاورده ؟ اگه اورده و مشکلی نداشته‌یعنی مشکل از من و سیستمم هست .

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #7 : 23 آبان 1398، 11:03 ق‌ظ »
:'( :'( :'(
شاید شما درست بگید ولی این مشکل رو وقتی دارم که اوبونتو رو لایو بالا میارم. وقتی هم بالا میاد تا کمتر از یک دقیقه سالمه‌و بعد فریز میشه .
قبلا با اوبونتو ۱۹.۰۴ این مشکلو نداشتم .با یکی دوبار هم استدلال نکردم که اوبونتو مقصره یا باگ داره‌ ده بیست باری امتحال کردم و هر بار این مشکلو دارم.(همشون هم یک دقیقه اوبونتو سالمه و بعد فریز میشه)
در ضمن همونطور کته بالا گفتم الان من اوبونتو ۱۹.۱۰ دارم کند تر از قبل شده ولی دیگه فریز نشده و میشه باهاش کار کرد.(البته سیستم منم یکم ضیفه)

من برم ببینم چطور با این مشکلمو گزارش کنم بازم ممنون بابت پاسختون . :) کوبونتو هم دانلود میکنم ببینم با اونم همین مشکلو دارم.

و ایا کسی اوبونتو ۱۹.۱۰ رو لایو بالا نیاورده ؟ اگه اورده و مشکلی نداشته‌یعنی مشکل از من و سیستمم هست .
نصبش هم بکنی همین جوری فریز میشه چون که میزان استفاده از منابع چه در هنگام لایو چه نصب شده یکسانه ](*,)
شما که میگید سیستم من یکم ضعیفه باید مناسب سیستمتون توزیع نصب کنید
« آخرین ویرایش: 23 آبان 1398، 11:05 ق‌ظ توسط ###darklinux$$$ »

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
    • Mastodon
سلام
امروز اوبونتو ۱۸.۰۴ رو دانلود کردم و اونو هم لایو بالا اوردم و بازم تو کم تر از یک دقیقه سیستم فریز ، نتیجه گرفتم که مشکل از اوبونتو نیست و مشکل از منه  ](*,). ممنون بابت وقتی که گذاشتین.