انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پارتیشن بندی  (دفعات بازدید: 491 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AmirHo3einZ

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
پارتیشن بندی
« : 10 آذر 1398، 06:27 ب‌ظ »
آقا یجا خوندم نوشته بود برا سوآپ باید دوبرابر رم فضا تایین کرد برا بازدهی بهتر. و نوشته بود بیشتر از ۲ گیگ برا سوآپ فایده نداره استفاده نمیکنه بیشتر و اگه رم بالاتر از ۲ گیگه باید چنتا سوآپ گزاشت. ینی اگه رم ۱۶ باشه ۸ تا سوآپ ۲ گیگی بزارم؟ تازه گفته بود دوبرابر رم. ینی ۱۶ تا ۲ گیگ بزارم برا سوآپ؟  لینوکس ریختم رو هارد معمولی میخوام بریزم رو اس اس دی و کلا پارتیشن بندیشو بد انجام دادم. میشه یکی راهنمایی کنه برم نصب کنم ممنون. و آیا برا بوت چقدر فضا لازمه؟
« آخرین ویرایش: 10 آذر 1398، 06:29 ب‌ظ توسط AmirHo3einZ »

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
پاسخ : پارتیشن بندی
« پاسخ #1 : 10 آذر 1398، 06:44 ب‌ظ »
سلام . اول اینو بگم اگه شما پاراتیشن برا سواپ درست نکنی خودش خودبه خود ایجاد میکه(فایل سواپ ایجاد میکنه).
البته یکی از دوستامون تو همین انجمن میگفتش که پاراتیشن برای سواپ لازمه و کاراییش از فایل سواپ بیشتره.البته من پاراتیشن درست نکردم .
بعد اگه‌ خواستین پاراتیشن جدا دست کنین :
اگه رام سیستمتون بیشتر از چهار گیگ هست که فکر نمیکنم سواپ نیاز داشته باشین ولی بهتره دو گیگ سواپ جدا کنید. بیشتر از دو گیگ سواپ فایده نداره.
بعد تاحالا امتحان نکردم کت دو یا چند تا پاراتیشن سواپ اصلا بالا میان (یعنی اصلا فکر نمیکنم که‌ توسط سیستم شناخته بشن. شونزده تا که کلا هیچی)

اون یه جایی که خوندین درست خوندین ولی شما که میگی شونزده گیگ رام کلا به سواپ نیاز ندارین .بزارین سیستم خودش خودکار خودش فایل سواپ میسازه
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
پاسخ : پارتیشن بندی
« پاسخ #2 : 11 آذر 1398، 03:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
اول اینو بگم اگه شما پاراتیشن برا سواپ درست نکنی خودش خودبه خود ایجاد میکه(فایل سواپ ایجاد میکنه)
فایل سواپ فقط تو بعضی توزیع ها مثل اوبونتو ساخته میشه تو توزیع های دیگه مثل فدورا مانجارو اوپن سوره و غیره که من نصب کردم فایل سواپ ساخته نمیشه به نظر من بهتره ۲ گیگ برای سواپ درست کنیم چون رم سیستم هم که خالی باشه اگه برنامه استفاده نشه خود به خود به حافظه سواپ منتقل میشه پس بهتره باشه