انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پژوهش و تحقیق در فیلد شبکه شیرین تره یا برنامه نویسی  (دفعات بازدید: 869 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
سلام
من به این جملات اعتقاد دارم که میگن : «همه ما برای انجام کاری به این دنیا آمده ایم و رسالتی بر دوش داریم.همه انسان ها ویژگی های منحصربه فردی دارند که میتوانند با کشف آن ها زندگی پربارتری داشته باشند»
من مطالعاتی رو داشتم که به کمک آن ها توانستم خودم رو بهتر بشناسم.من استعداد و علاقه زیادی به مبحث تحقیق و پژوهش دارم.البته نه تحقیق و پژوهش فقط Theory . دوست دارم تحقیقاتم جنبه علمی-عملی و practical و کاربردی داشته باشه.به همین دلیل خیلی به ادامه تحصیل و انجام کارهای پژوهشی آکادمیک دانشگاهی علاقه نشون نمیدم!!! رشته تحصیلی ام نرم افزار کامپیوتر بوده و کارشناسی رو از شهیدشمسی پور تهران گرفتم.هنرستان درس خوندم چون  فنی حرفه ای بودم.یادمه پروژه پایانی ام یه Application موبایل بود.ولی چون که بیشتر از اینکه روی امکانات Application کار کرده باشم روی تحقیق و ترجمه کتاب های زبان اصلی کارکرده بودم متن مقاله پایانی ام خیلی قوی شد ولی App موبایلم خیلی قوی نبود ولی مقاله ام در حد یک کتاب چاپی قوی بود و الان هم تو اینترنت سرچ کنید کتاب اندروید میلاد فشی برای دانلود تو اکثر سایت ها موجوده.
الان که فکر میکنم میبینم که برای من تحقیق شاید جذاب تر باشه تا کدنویسی.
من دوست دارم در ساعات فراغتم و وقت های آزادی که دارم یه هدفی رو داشته باشم و اون هدف رو هم دنبال کنم.اما در انتخاب هدفم تردید دارم.
سوال من از شما دوستان عزیز اینه که برای من که کار پژوهشی رو دوست دارم.اونم نه پژوهش صرفا تحقیقاتی و آکادمیک بلکه پژوهش کاربردی.شما برنامه نویسی رو پیشنهاد میکنید یا شبکه رو؟ یا اگر چیز دیگه ای هم هست غیر از اینها مثلا فیلد امنیت اطلاعات یا هوش مصنوعی,لطفا راهنمایی کنید .
خودم فکر میکنم برنامه نویسی بیشتر یه کار عملی و هنری و خلاقیتیه .برا همین فکر میکنم فیلد شبکه برای کارهای علمی و پژوهشی که قابلیت اجرایی شدن رو هم داره و جا برای کار عملی و کاربردی هم زیاد داره از این نظر شاید شبکه برای من انتخاب بهتری باشه.البته از فیلدهای دیگر شاخه کامپیوتر خیلی اطلاعی ندارم.خواهش میکنم برادر کوچیک خودتون رو کمک کنید تا شاید بتونه انتخاب بهتری رو داشته باشه.ممنون سپاس فراوان
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
حرف آخر رو اول می‌زنم، فقط خودتون می‌تونید انتخاب و تصمیم بگیرید.
زبان‌های برنامه‌نویسی صرفا ابزار و برنامه‌نویسی یک مهارته! که البته پیش زمینه‌های لازم خودش رو هم داره.
درنتیجه شما تو اکثر فیلد‌های تحقیقاتی باهاش درگیر هستید مگر اینکه برید تئوری محض کار کنید که می‌فرمایید این قصد رو ندارید.

چه پیرامون شبکه پژوهش کنید چه هوش‌مصنوعی چه نرم‌افزار، چه امنیت و... چه بخواید هسته سیستم‌عامل رو بهبود ببخشید یا نقاط ضعف یک پروتکل رو مورد بررسی قرار بدید یا فرضا یک الگوریتم در فیلد مثلا یادگیری ماشین رو بهبود ببخشید ناخوداگاه با یک حداقلی از برنامه‌نویسی هم درگیرید.

به نظر من برنامه‌نویسی یا شبکه کلا سوال اشتباهی هست.
فیلد پژوهشی مورد علاقه خودتون رو انتخاب کنید. وارد بشید، مطالعه کنید و ابزارهای لازم رو در کنارش یاد بگیرید. اگر وسط راه متوجه شدید این فیلد مورد علاقتون نیست عوضش کنید.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
پژوهش و تحقیق تا حد بسیار زیادی تئوری هستش. توی مخابرات (و شبکه که زیرمجموعهٔ اون هست)، این موضوع حتا شدیدتر هستش. می‌تونید روی پیاده‌سازی پژوهش‌ها و تحقیق‌های موجود کار کنید که تا کمی به کارهای پژوهشی و تحقیقی نزدیک باشه و هم کار عملی انجام داده باشید.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
از میلاد عزیز تشکر میکنم.معین خان دست شما هم درد نکنه.ممنون میشم مثال هایی از پیاده سازی پژوهش ها برام بزنید.منظورتون پژوهش های فیلد شبکه اس یا همه فیلدها ؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4864
  • masoft قدیم
فرقی نمی‌کنه، چه شبکه، چه بخش‌های دیگه.

یک مثال می‌تونه پیاده‌سازی IPv6 توی Hurd باشه. برای مقالات، موضوعی که علاقه دارید رو توی سایتی مثل https://scholar.google.com بگردید، مثلا IPv6، و مقالات رو بخونید و اونی که جای کار داره و پیاده‌سازی نشده، پیاده‌سازی کنید.