انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: غیر قابل استفاده بودن بعضی پارتیشن ها بعد از نصب  (دفعات بازدید: 769 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HSF1991

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
با درود. من هارددیسکم رو به GPT تغییر دادم و لینوکس رو نصب کردم. اما ۳ تا از پارتیشن هام رو براشون mount point درنظر نگرفته بودم و فقط سیستم فایلشون را روی ext4 گذاشته بودم. الآن با اینکه لینوکس اونها رو میشناسه ولی هیچ استفاده ای نمی تونم ازشون کنم  :(  نه میشه چیزی روشون کپی کرد و نه میشه پوشه ی جدید ساخت و کلا هیچی. لطفا راهنماییم کنید. با سپاس

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
با درود. من هارددیسکم رو به GPT تغییر دادم و لینوکس رو نصب کردم. اما ۳ تا از پارتیشن هام رو براشون mount point درنظر نگرفته بودم و فقط سیستم فایلشون را روی ext4 گذاشته بودم. الآن با اینکه لینوکس اونها رو میشناسه ولی هیچ استفاده ای نمی تونم ازشون کنم  :(  نه میشه چیزی روشون کپی کرد و نه میشه پوشه ی جدید ساخت و کلا هیچی. لطفا راهنماییم کنید. با سپاسا
با نرم افزار پارتیشن بندی مثل gparted همه این پارتیشن های اضافه را به یک پارتیشن تبدیل کن و با کمک ابزار disk در لینوکس مونت پوینت دلخواه را انتخاب کن

آفلاین HSF1991

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
با درود. من هارددیسکم رو به GPT تغییر دادم و لینوکس رو نصب کردم. اما ۳ تا از پارتیشن هام رو براشون mount point درنظر نگرفته بودم و فقط سیستم فایلشون را روی ext4 گذاشته بودم. الآن با اینکه لینوکس اونها رو میشناسه ولی هیچ استفاده ای نمی تونم ازشون کنم  :(  نه میشه چیزی روشون کپی کرد و نه میشه پوشه ی جدید ساخت و کلا هیچی. لطفا راهنماییم کنید. با سپاسا
با نرم افزار پارتیشن بندی مثل gparted همه این پارتیشن های اضافه را به یک پارتیشن تبدیل کن و با کمک ابزار disk در لینوکس مونت پوینت دلخواه را انتخاب کن
یعنی نمیشه بدون یکی کردنشون فرمت کرد؟ راستی mount point را باید روی چه چیزی بذارم که بتونم به عنوان یه پارتیشن معمولی ازش استفاده کنم و مشکلی هم پیش نیاد؟

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
یعنی نمیشه بدون یکی کردنشون فرمت کرد؟ راستی mount point را باید روی چه چیزی بذارم که بتونم به عنوان یه پارتیشن معمولی ازش استفاده کنم و مشکلی هم پیش نیاد؟
میتونی پارتیشن ها را یکی نکنی مونت پوینت هم اسم دلخواه میشه گذاشت اصلا اگر مونت پوینت هم نگذاری توی فایل منیجر میتونی با یک کلیک روی پارتیشن آن را مونت و باز کنی

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
تو هوم یه دایرکتوری درست کن هرچی دل تنگت میخواد اسمشو بزار بعد بزن:
sudo mount /dev/sda*  ~/$$$به جا ستاره شماره پارتیشنو بزن و به جای $$$ اسم دایرکتوری رو بزن بعد اون پارتیشن از طریق اون دایرکتوری قابل دسترسی است
برا بقیه هم همین کار بکن البته باید هر دفعه این کارو بکنی یعنی با ریبوت لغو میشه ولی میتونی تو .bashrc فکرکن بنویسیش هربار ترمینال باز میشه مونت میشن
-اون فایلو مطمین نیستم چون من zsh دارم