انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در بوت لینوکس و دستورات apt  (دفعات بازدید: 615 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین pooritor

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
مشکل در بوت لینوکس و دستورات apt
« : 10 دی 1398، 05:21 ب‌ظ »
سلام به دوستان .
من به یک مشکل موقع بوت لینوکس برخوردم . در واقع 2 حالت داره مشکل من . قبلش بگم که نصب داخل virtualbox و لینوکس نسخه 2019.4 فایل iso .
حالا حالتاش .
اگه موقع نصب تو قسمت "do you want mirror networ" گزینه "yes" رو انتخاب کنم ، پایان نصب اتفاقی که می افته اینه که موقع بالا اومدن لینوکس و run شدنش ی صفحه سیاه با اشاره گر فقط نشون داده میشه .(عکس زیر)

و میشه با کنترل های ترکیبی win + printscreen قسمت لاگینش رو بصورت ترمینال مانند فعال کرد و وارد شد و دستورات رو وارد کرد که کار نمیکنن .

حالت دوم اینکه توی همون قسمت "mirror network" تیک no رو بزنم و در این حالت رابط گرافیکی و سیستم لینوکس کامل بالا میاد ولی دستورات apt کار نمیکنن . و معمولا ارور can't allocate pkg to ... رو میدن .

اینم بگم که بعد از نصب ویندوز جدید این اتفاق واسم افتاد و اینکه من توی نسخه virtualbox image لینوکس چنین مشکلی ندارم و بالا میاد .

ممنون میشم راهنماییم کنین .
« آخرین ویرایش: 11 دی 1398، 11:33 ق‌ظ توسط pooritor »

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : مشکل در بوت لینوکس و دستورات apt
« پاسخ #1 : 10 دی 1398، 05:49 ب‌ظ »
kali linux یه توزیع بدرد نخور لینوکس نه تمام لینوکس و اینکه از یه توزیع ادمی زادی استفاده کن

آفلاین pooritor

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #2 : 11 دی 1398، 11:26 ق‌ظ »
در این حدی که میگید هم کالی بد نیست . ولی در کل با اوبونتو هم مشکل ارور موقع نصب ( و کار نکردن دستورات apt رو دارم که پیغام
 could not open lock file /var/lib/dpkg رو میده . در کل فکر کنم مشکل کالی و اوبونتو به هم مربوطن و از ی جا نشات میگیرن .

« آخرین ویرایش: 11 دی 1398، 11:36 ق‌ظ توسط pooritor »

آفلاین دکتر کاظمی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 252
  • Manjaro+Cinnamon
« پاسخ #3 : 11 دی 1398، 12:07 ب‌ظ »
در این حدی که میگید هم کالی بد نیست . ولی در کل با اوبونتو هم مشکل ارور موقع نصب ( و کار نکردن دستورات apt رو دارم که پیغام
 could not open lock file /var/lib/dpkg رو میده . در کل فکر کنم مشکل کالی و اوبونتو به هم مربوطن و از ی جا نشات میگیرن .

شما تو همون مسیر که فایل lock را نوشته برو و فایل lock را حذف کن همچنین در قسمت تنظیمات در privacy بروید و فایل های موقت را حذف کنید
دستورات sudo apt clean
sudo apt update
این ها را اجرا کن ببین درست میشه